Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhesség fiatalon. Minden...

Terhesség fiatalon. Minden rendben lesz? Felkészülni rá.

Figyelt kérdés

A napokban csináltam egy terhességi tesztet ami pozitív lett. Jelenleg 17 éves vagyok. A párom 20. 5 éve vagyunk együtt. Mire megszületne a pici betölteném én is bőven a 18-at. 2 éve dolgozok ugyanazon a munkahelyen (nem diákmunka), és esti suliba járok. A párommal gyűjtögettük (ő is dolgozik) és tavasszal kezdünk el építkezni.

Úgy érzem teljes mértékben fel vagyok készülve az anyaságra (kisbabák vesznek körül). Ami határozottan megrémít az a szüleim és a szülés. Szerintem a szüleim nem fogadnák jól a terhességem... El sem merem mondani nekik.

Mindenhol azt olvasom az interneten, hogy felelőtlenség korán szülni miből tartjuk el stb. de amint leírtam ez nálam nem probléma.

A párom 100%osan mellettem áll és biztosan megtartom csak félek a szüleimtől, szüléstől... Valahogy az ilyenre fel lehet készülni lelkileg?


2015. nov. 30. 19:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ebben a korban nem lehet erre felkészülni,

Nekem is 17 évesen volt az első komoly barátom. Gyógyszert szedtem és terhes maradtam, de elképzelni nem tudtam volna hogy akkor megtartom. Pedig lett volna támogatásom, de nem éreztem magam érettnek erre.

Most 26 évesen szültem és most mondom azt, hogy igen megértem rá.


Amúgy milyen munkád van ahol 15 éves korod óta dolgozol és nem diákmunka?

Attól mert kisbabák vesznek körül az nem azt jelenti, hogy tudod mivel jár az egész.

A szülés meg igen fájni fog.

2015. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%

15 évesen hova vettek volna fel dolgozni?

Menj aludni,reggel suli!

2015. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

ott kicsit megrökönyödtem,hogy 12 èves korod óta jártok,meg hogy 8 általánosra vállalsz gyereket.meg hogy 15 èves korodtól hogy kaptál te állandó munkát?

ès ne próbáld meg beadni,hogy mennyire felnőttes vagy,ha nem mered közölni otthon a hírt.

amúgy nyilvan a ti dolgotok,szerintem korai,de pl 50 ève majdnem mindenki így csinalta. testileg biztos èrett vagy már a kihordásra,ettől nem kell jobban fèlned mint 20-on èvesen.

a szüleidnek meg mondd meg..nem tudod örökre titkolni...

ès ne hagyd ott a sulidat,szerezz vègzettsèget,tanulj a baba mellett

2015. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
35%

Szedintem minden rendben lesz...és attól függ hogy fájni fog-e hogy mekkora a fájdalomküszöböd...anyum engem 15 perc alatt szült meg(igaz hogy 30 évesen) , a barátnőm meg 3 óra alatt születet...szval annyia rizikó hogy miből tartod el

... Szerintem menni fog :D sok örömöt a bébihez 👌

2015. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Amint írtam mindjárt 18 leszek. 16 éves korom óta dolgozom egy étteremben heti 6 napban 12 órában. Szóval köszönöm a bunkó hozzászólást. ;)

Nem 8 általánosra vállalok gyereket mert idén érettségizem.

Saját erőmből 18 évesen elkezdik építeni a házunkat mivel a fizetésem minden hónapban leraktam ,mert nem kellett mire költenem. Jogosítványm és egy kis autóm is van. Többet elértem 18 évesen mint egy átlagos "tini". Ennyire vagyok felnőttes.

Utolsó hozzászólónak köszönöm a korrekt válaszát.

2015. nov. 30. 19:39
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak a kor miatt lehet felelőtlenség. Inkább az anyagi helyzettől függ.

Ha ti önállóak vagytok, mindketten dolgoztok, meg tudtok élni, tudtok normális körülményeket biztosítani a kicsinek, akkor nem felelőtlenség és nem korai, hiszen már régóta együtt vagytok.

Azt neked kell érezni, hogy itt-e az ideje.

A szüléstől nem kell félni. A fiatal szervezet könnyebben visel sok mindent.

2015. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit ellentmondás.Ha heti 6 napot 12 órázol,mégis mikor tanulsz az érettségire,vagy jársz suliba?Az éttermek ált.10-22-ig vannak nyitva.Ez így lehetetlenség,mert nincs annyi óra nappal,hogy a 12 óra munka,plusz iskolába járás beleférjen.De azért szép sztori volt.
2015. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%
Nagy karrier 12 órában 15 éves korod óta robotolni.
2015. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Miaz hogy álltalában. 10-22-ig? Te miről beszélsz? Az én munkahelyen 9-21-is van nyitva. Amit végig dolgozok. Esti érettségi heti egyszer kell bejárni szerdán 14 órától 20 óráig. Tehát szerdánként nem dolgozok a többi nap meg igen. Ez az én "kamusztorim" csak az a kérdésem, hogy egy teljesen idegennek miért hazudnék ebbe?
2015. nov. 30. 19:52
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 8. Hozzászólást. Nagyon kedves. Azért vagyok cigány mert tartós kapcsolatban élek biztos anyagi háttérrel és nem vagyok hajlandó megölni a kisbabámat az abortusszal. Tényleg igazad van.
2015. nov. 30. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!