Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak sokan 18-19...

Miért vállalnak sokan 18-19 évesen gyereket?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben rengetegen mentek férjhez és vállaltak babát ilyen fiatalon. A legtöbben 18 évesen már férjnél vannak, 20 évesen meg már meg is van a baba.

És nem csak Magyarországon. Két külföldi ismerősöm közül az egyikük 22 évesen ment férjhez, a másik 18, és 19 évesen már szült is.

Tényleg ennyi jól működő párkapcsolat, és anyagilag stabil háttérrel rendelkező fiatal pár van?

Én 22 vagyok, de a jelenlegi kapcsolatomba biztosan nem vállalnék babát, bármennyire is rám jön a babázhatnék néhanapján, az anyagi hátteremről meg annyit, hogy magamat el tudom tartani.


2015. dec. 15. 13:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

olvastam a minap a kèrdèsedet,ott is panaszkodtál a kapcsolatodról. nèzd,nem kötelező vele lenned. nem is èrtem mi èrtelme húzni egymás idejèt,ha èrzed hogy nem túl stabil,nincs jövője.

ha szingli vagy talán nagyobb esèly van normális párt találni.


a kèrdèsre visszatèrve, nyilván 18-19 èves max egy èrettsègije van.mèg ha van is szakmája,akkor se igen dolgozott mèg az anya. szerintem is butaság gyereket így vállalni,főleg a szülők nyakára.

nincs bajom azzal aki fiatalon megy fèrjhez,vagy fiatalon vállal gyereket. egyedül azzal,aki mint írtam konkrètan a semmire szül.

de ismerek olyan párt,akik 19 èves koruk óta dolgoztak.együtt is èltek,függetlenek voltak anyagilag,mire jött a baba 21 èvesen. ezzel nincs semmi bajom.

de pl van olyan volt osztálytársam,aki 17 èvesen szült(nem szedte a fogamzátgátlót, csak azt mondta a barátjának). a 12.hèt után mondta ezt el a barátjának. a srác kiment szinte azonnal külföldre,azóta se sikerül behajtani a gyerek tartást. így kútba esett a csaj terve.mert amúgy jól keresett a srác. a lènyeg,hogy a csajnak èrettsègije sincs. azóta a gyereke már óvodába jár. az anyuka takarít alkalmankèmt. ja ès persze a gyerekszobájában lakik mèg, otthon a szüleivel..

kicsit *** helyzet szerintem.ès kapcsolata sincs azóta,amit megèrtek.kinek kène egy 20-21 èves csaj,akinek van már egy ovis gyereke?


szóval èsszel kell csinálni a dolgokat.

2015. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%
kövér lászló iránti áhítatból és a párt iránti elkötelezettségből. közben pedig ákost hallgatnak és a falon tömjénzsolti képe lóg.
2015. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Hm.. hát nem tudom. Nekem volt egy komoly kapcsolatom, 3 évig voltunk együtt, de valahogy eszembe nem jutott volna gyereket vállalni 18 évesen. Szerintem ilyen korban még nem elég érett az ember ahhoz, hogy neveljen. Nekem is van egy ismerősöm, velem egyidős 21 éves lány, tavaly született meg a kislánya, mondjuk Ők nem tervezték, hanem jött. A párja 2 évvel idősebb nála, de háát.. most ez sajnos tény, hogy a "semmire" szült, mert a szülei nem tudják Őket támogatni, meg hát nem is várja el az ember, ha már 14 éves korától külön él és Ő sem a párja sem egy felelősségteljes ember. Az anyagi háttér sem olyan biztos náluk, de hát ezzel tisztában voltak és bevállalták.

Én elvagyok egyedül, saját magam el tudom tartani, de még most sem vállalnék gyereket, főleg nem nem tudom fél vagy 1 éves párkapcsolatba. És férjhez sem szeretnék menni, egy jóóóóóóóó (nagy :D ) darabig.

Egyébként ma már szinte társadalmi elvárás, hogy te is alapíts családot, menj férjhez, szülj gyerekeket. Az egyik barátnőm 27 éves, van ugyan párja, de nem is volt még szó gyerekről, pedig Ő már "benne van a korban". Szóval összegezve, bátrak az emberek! :-)


21L

2015. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is ismerek pár ilyen csajt, akik anno húszas éveik elején szültek.Egyrészt azóta egyik sincs az apával, másrészt most járkálnak el harmincévesen az éjszakába bulizni a gyereket meg lepasszolják...Gondolom hiányzik nekik az, amit annak idején meg kellett volna élni babavállalás helyett...Ja és mindegyik mélységesen csalódott a férfiakban....Szóval én nem támogatom kb.27 alatt.
2015. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!