Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért ítélik el azokat,...

Sokan miért ítélik el azokat, akik ezért vagy azért, de 30 fölött vállalnak csak gyereket?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert az emberek imádnak kötekedni és nagyon kétszínűek. Engem meg azért ítélnek el, mert 17 évesen szültem. Mindenki elítélhető valamiért, és túl sok az "okos" ember.
2015. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

S miért ítélik a fiatal anyukákat?

Miért ítélik el a későn szülőket?

Miért ítélik el a budapestieket vagy épp a vidékieket?

Miért ítélik el, aki fizet a magánrendelésért, vagy épp azt, aki csak SZTK-ba akar menni?


Mert az emberek ilyenek. Valaki egyet fog érteni veled, valaki nem. Mindig lesz olyan, akinek nem fog tetszeni az amit csinálsz, és mindig lesz valakinek más magyarázata.

De épp ezért nem kell másokkal foglalkozni. Úgy csináld, ahogy a körülményeid megengedik, és ahogy akarod. Hol érdekel más?

2015. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Én nem ítélem el őket. Mondjuk, én mindig is tudtam, hogy 24 és 28 éves korom között szeretnék szülni, ráadásul két gyereket szerettem volna.

Ez alatt és felett biztos, hogy nem szültem volna. Ezt tudom magamról.

24 évesen született az első lányom, 27 évesen a második. Több gyermeket nem szeretnék.


29 éves vagyok.

2015. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, de aki ítélkezik, nem gondolkodik, igy egyszerűbb neki. Nem itélkezhetünk mások felett addig, amig nem tudjuk az okokat, előzményeket. És egyébként is kinek mi köze hozzá? :)

Mi 4 évet vártunk a babára (valószinű velem volt a gond, mire rászántuk volna magunkat hogy vizsgálgassanak, jött magától :) ), igy 36 évesen estem teherbe, és semmi de semmi hátrányát nem érzem, hogy nem 30 alatt szültem. Igy alakult. :)

2015. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Sokan ítélkeznek különböző témákban, akik azt hiszik, hogy az egyedüli járható út az ahogy ők csinálják, és aki ettől eltér, az szerintük hibát követ el, elitélendő.

Biológiailag a legideálisabb kor a nőnek a szülésre a 20-as éveiben van. Ideális aki 24-28 éves kora között "letudja" a gyermekvállalást. Na de nem mindenkinek alakul úgy az élete, minden sors egyéni, nem lehet általánosítani, az ítélkező pedig általánosít is.

Nekem úgy alakult, hogy 30 évesen szültem először, na és hogy még rátromfoljak 40 évesen szültem a legkisebb gyerekemet, ő még harmadikként kicsit megkésve de jött. Ezért sokan elítélnek, hülyének néznek, lehet mondani bármit, ez az én életem, nálam így alakult és kész.

A másik amit egy hozzászóló is írt, hogy a tizenéves gyerekvállalókat is elítélik, akik túl korán szülnek. Pedig ott sem szabad általánosítani. Mindegy, aki valamilyen okból nem tartozik bele az átlagba azt megkövezik.

2015. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Én nem ítélem el, de lehet, hogy az az oka hogy az orvosok nagy része szerint jobb 30 éves korig megszülni, mert biológiailag akkor a legkedvezőbb a nő számára. Viszont van sok más tényező is, pl. lelkileg, pénzügyileg mikor áll rá valaki készen, mikor találja meg a párját ehhez, egészségügyi dolgok mikor teszik lehetővé, hogy a baba megfoganjon. Szerintem a baba vállalása egyetlen életkorban sem elítélendő, amennyiben ételt, tetőt, és kellő szeretetet tudnak biztosítani neki. Minden életkornak megvan a maga előnye, és hátránya. Aki meg ítélkezni akar, az úgyis talál magának valamit, amin ezt megteheti, ha nem az életkor, akkor majd valami más lesz az.
2015. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ismerősék 11 évet küzdöttek a babáért, mesterséges úton sikerült összehozni, de Down-kóros lett volna a baba, nem merték vállalni. Már Ő is közel 40 éves. Lehet ítélkezni, de nem mindig mi irányítjuk sajnos a dolgokat.
2015. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Mert buták.
2015. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Mögöttem speciel a 30 feletti kismamák súgtak össze mindig (23 évesen szültem) a terhesgondozásokon! Nekem aztán olyan mindegy, hogy ki mikor szül!
2015. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel még nem is találkoztam.

26 évesen szültem a nagyobbik fiamat, de én voltam a legfiatalabb a kórházban.

Csupa 35-40 éves anyuka szült akkor (első baba), úgy éreztem magam közöttük, mint egy tinilány :)

Főleg, amikor jöttek az apukák is és mind őszülő, pocakos, szemüveges volt, mi meg ott kuncogtunk a párommal, hogy mennyire kilógunk közülük (egyidősek vagyunk) :)

2015. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!