Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatnám a szüleim...

Hogyan hozhatnám a szüleim (édesanyám) tudtára, hogy tiszteljen, büszke legyen rám?

Figyelt kérdés

Ő nem tanult túl sokat, csak egy szakképzőt végzett. Én viszont idén érettségizem, nyelvvizsgáztam és nagy terveim vannak. Szinte alig érdeklődik az iskoláról, a jegyimről, a tanagyagról. Mintha teljesen lesz*rná, hogy tanulok-e vagy sem. A tanáraim tízszer úgy dicsérnek, mint édesanyám. (vele és a "nevelőapámmal" élek)


Egyszer nem kérdezte meg, hogy mit szeretnék tanulni a jövőben. Van olyan ismerősöm, aki meg hetente kérdezi, hogy hova akarok jelentkezni.


2015. dec. 15. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, anyukádnak valószínűleg más az értékrendje, mint neked, másban nőtt fel, számára a tanulás nem érdem. Fogadd el őt így, attól még nyilván nagyon szeret téged. Te meg tanulj, és járd a saját utad! De még az is simán lehet, hogy anyukád látja, hogy jól tanulsz, azért nem foglalkozik vele.
2015. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
És most mire is legyen pontosan büszke? Miért nézed le, hogy "csak" szakképző? Én orvosin tanulok SOTE-n, de még mire lehetnének igazán büszkék a szüleim? :) Majd talán ha a kezemben a diplomám..
2015. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Miért várod el anyád tiszteletét, büszkeségét ha te meg lenézed anyádat, mert csak szakképzője van.

Tudod az én anyámnak is csak szakmunkás végzettsége van, de én büszke vagyok rá, és tisztelem. Lehetne már akár 3 diplomája is, de ő inkább 2 helyen is dolgozik, csak azért, hogy én nyugodtan tanulhassak az egyetemen, hogy ne kelljen sem dolgoznom sem diákhitelt felvennem. Pedig anyum nagyon is okos nő.

Talán előbb tanuld meg te tisztelni a szüleidet.

2015. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyik unokatesóm másodéves egyetemistaként vitt haza 4,7 feletti indexet,szerinted az anyja mondott rá annyit is,hogy fogd meg a fülem?Nem,de a háttér az hasonló,mint a te anyudnál.Szóval vannak ilyenek,felnőtt vagy,anyud dícséretétől ne tedd függővé magad.Ha eddig tojt arra nagy ívből,mit kezdesz magaddal,nem fog hirtelen eziránt érdeklődni.Azonban valahol érthető,hogy egy kívülállót jobban érdekel,mit akarsz,mint a saját anyukádat.


22/N

2015. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Carragher_x ***** válasza:
88%

A tiszteletet nem lehet kierőszakolni, ugyanakkor nem hiszem, hogy ne tisztelne anyád, akkor teljesen más panaszaid lennének:)

Az, hogy nem büszke rád, az sem biztos, lehet csak nem mutatja ki vagy épp úgy gondolja, hogy neked nincs szükséges arra, hogy ő dicsérgessen, mert mondjuk önállónak tűnsz a szemében. De akkor sincs semmi, ha nem büszke rád, magadnak tanulsz, nem neki, ne neki akarj megfelelni, hanem magadnak.

2015. dec. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Azt hiszed, azért már kijár a tisztelet, mert neked érettségid van, neki meg "csak" szakképzője"? Szerinted a tisztelet fokmérője a tanulmányi eredmény, miközben olyan tré ember vagy, aki csak azért lenézi a saját anyját, mert más végzettséggel bír, mint ő??

Mire legyen büszke pláne manapság? A legsötétebb emberek is bejutnak egyetemre, a középiskolák nyomják a diákjaikat, papíron olyan tanulmányi eredményeket produkálnak, hogy ihaj, aztán meg a tisztelt hallgató a sokadik bukás után sírva-ríva jön, hogy ő hogy tanuljon, mit tanuljon, és nem vagy abban a helyzetben, hogy odavágd neki, hogy nyuszikám, teljesen mindegy, mert ahhoz is sötét vagyok, hogy egyedül kimenj az ajtón, nemhogy ehhez a szakhoz (de magától sose fogja belátni, mert hát ő jó tanuló volt, és neki tervei vannak...) Majd ha szerzel egy diplomát, elhelyezkedsz vele, megállod a helyed az életben és mellette ember maradsz, akkor az emberek maguktól fognak tisztelni, és nem azért, mert azt mondtad neki, hogy "magasabb végzettségem van, mint neked, tisztelj!". Nevetséges vagy!

2015. dec. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
A leírásodból egyáltalán nem tűnik ki, hogy te tisztelnéd anyádat. Te pedig elvárod? Miért is? azzal, hogy leérettségiztél nem váltottad meg a világot. Manapság az már minimum. Egyébként meg lehet, hogy neki az emberi értékek fontosabbak, mint a tanulmányi eredmény. De az írásod alapján arra nem lehet túl büszke, mert igen nagyképűnek, és önteltnek hatsz.
2015. dec. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

amikor ő tanult akkor a szakképzés többet számított mint neked most az érettségi...mire legyen büszke? főleg miért tiszteljen???


nekem 3 szakmám van + továbbképzések, a jövőben tervezek még lerakni párat, de nem azért csinálom, hogy anyám, vagy apám büszke legyen rám...

érettséginél eszembe se jutott, hogy "hű mekkora dolgot értem el" :D mert az érettségi egy alap papír amit minden hülye meg tud szerezni, nincs értéke, csak elvárás...


sok idősebb embernek nincs érettségije de ettől még nem lesz butább, vagy kevesebb mint te...neked érettségid van nekik meg tapasztalatuk, te még így is messze le vagy maradva, mert neked csak papírod van, ők meg tényleg érettek :)


tanulj, építsd a karriered, tegyél a boldogságodért, ne anyukádtól várd el, hogy kérdezgesse mit akarsz, hogy akarod...


22F

2015. dec. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Cicám, a tisztelet oda-vissza jár.
2015. dec. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Sehogyan sem. Ugyanis ezt saját magának kellene éreznie és éreztetnie veled. Ha te "kiforszírozod" (nem valami szép szó, elismerem), akkor az annyit is ér. Te is érzed, hogy úgy kaptad, hogy ki kellett belőle vasalni, és ő is, hogy nem szívesen adta. Mire jó ez?


Egyébként magadnak tanulj és ne az édesanyádnak. Aki csakis az anyjának pedálozik, az bizony erősen nárcisztikus lesz, mert nem az anya dolga a tudás és a teljesítmény visszajelzése, hanem az apáé és az ún. apa-figuráké (tanár, főnök, professzor stb.). Az anya dolga az volna, hogy elfogadjon olyannak, amilyen vagy és szeressen.

2015. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!