Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne másként csinálni, ha...

Mit kéne másként csinálni, ha a kapcsolat elmélyedése után, egyre inkább szembeötlik, hogy a másik aluliskolázottabb mint te és ez az életszinvonalatokat is megzavarja?

Figyelt kérdés

Az életszínvonal romlását, úgy értem, hogy sorozatos rossz döntés miatt, ami a hozzánemértésből fakad, sok az anyagi felesleg kiadás.

Leszámítva ezt az egészet viszont imádod a párodat. Milyen megoldás javasoltok, hogy ne is bántsuk meg a másikat?


2010. márc. 23. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Erről szól a "párkapcsolat", a "szerelem". Szerinted hányan éreznek igy?? Hidd el, hogy sokkal boldogabb egy olyan ember mint te, mint akinek van egy csomó vagyona és a párja rá sem néz. Oldjátok meg esetleg azokat a plusz kidobásokat...De ne gondolj erre a dologra. Nagyon szerencsés vagy h imádjátok egymást és punktum!!!!!ok???
2010. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre mondták régen: amilyen virágot szakítottál, azt szagolgasd.

Úgy látszik, neked van józan ítélőképességed, tehát érd el, hogy tiéd legyen az utolsó szó, mert sokáig nem bírja elviselni a kapcsolat a rossz döntések miatti veszteségeket.Jó, jó, hogy szeretitek egymást, de a felelősségnek ki kell alakulni egymás iránt. Most láttam Joshinál, hogy egy kis nő kiadta a párja útját, mondván,két gyereket nem akar eltartani. Egyik a párja volt, aki gyerek szintjén viselkedett, és gondolkodott.

2010. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az, akit most kegyetlenül le fognak pontozni.

Ha a végzettségetekben van eltérés, az áthidalható.

Attól, hogy az egyik diplomás, amásik pedig pl. szakmunkás, még lehet tökéletes egy kapcsolat. Nem a papíron múlik.

De!

Ha az intelligenciátokban van eltérés, akkor baj van. Ugyanis a nagy-nagy szerelem át fog alakulni, a szerelem ugyan marad, de a lángolást fel fogja váltani olyan lelki mélység, ami sok beszélgetésből, egymás tökéletes megértéséből, hasonló értékitéletből tevődik össze.

Itt már nagyon ki tud ütközni a különbség. Konkrétan: nehéz úgy beszélgetni, ha nincs kivel. Ez egyre inkább idegesíteni fog, olyasmikben is meg fogod találni a hibát, amit eddig esetleg jópofának tartottál. (olyan édesen szipákol...fújd már ki az orrod, mert megőrülök! kedvesek a bakik az írásában...nem létezik, hogy képtelen vagy helyesen leírni egy mondatot!)

Aztán el tud jönni az a pillanat, amikor egy társaságba is szégyelsz majd elmenni vele.

Ugyanis tartósan együtt élni olyannal lehet, akit tudsz tisztelni. Szerintem csak azt kell magadban tisztáznod, van-e miért tisztelni, fogsz-e tudni a szürke hétköznapokban beszélgetni vele.

2010. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik van közel az igazsághoz...nálunk úgy néz ki, hogy a párom szakmunkás, én diplomás, de ha rajtam múlna, már rég éhen haltunk volna. A párom (ő a férfi) sokkal jobban kezeli a pénzt, mint én. Ennek szerintem nincs köze az iskolázottsághoz.

A megoldás talán az, hogy megbeszélitek, ki milyen téren erős, pl te takarékosabb vagy, akkor te tervezed a bevásárlást, ő jobban ért a műszaki cikkekhez, akkor ő választja ki az új hűtőt stb.

2010. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenki irányíthatná azt, amihez ért, biztosan neki is vannak más erényei. Ha a hiúsága nem engedi, hogy egyszer ne legyen tévedhetetlen, nem az iskolai végzettséggel van probléma.
2010. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15.57-el mélyen egyetértek.Nem világos, hogy az aluliskolázottságon mit ért a kérdező. Ha nem lesznek közös élményeik: film, színház, tartalmas könyv, melyeket nem követ beszélgetés, ha a gyermeket nem lehet rábízni, hogy megírják együtt a leckét, mert nem ért hozzá, ha takargatni kell a feleség iskolázott kollégái előtt, mert esetleg lejáratja beszólásaival, akkor valóban kezdi más szemmel nézni a párját,és megtöredezik az eddigi kép.És ha még nem is a jég hátán megélő típus, hanem inkább hátramozdító-akkor csak idő kérdése...
2010. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 15:57es nagyon jót írt és az első is!Nem a papír a lényeg hanem hogy mennyire "vagytok egy szinten" már ami az értelmet illeti.Más nem számít.Én nagyon sok bunkó és ostoba diplomást ismerek.... el sem hinnéd... Ott van pl a sok csoporttársam :) Nem a papír számít hanem a józan ész és a szív!
2010. márc. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy szép és jó ahogy elgondoljuk "mi". Csak a gond az, hogy a kérdezőnek ez szemet szúrt. És ha neki tényleg valójában ennyire nyilvánvalóan kialakult a véleménye, hogy végig gondolja ezeket a dolgokat (másik aluliskolázottabb,életszinvonalukat is megzavarja ..stb )akkor szerintem ebből nem lesz jó hosszútávon. Én konkrétan ismerek egy ilyen párt, de soha nem volt ilyen gond. Amúgy meg nem rossz indulatból irtam, de ha téged ez kezdett bántani akkor lehet, hogy nem fog ebből jó kisűlni a végére..

-első-

2010. márc. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok diplomás csak emeltszintű középfokos és több szakmával rendelkezem. A párom viszont idősebb élettapasztaltabb. Ő valóban olyan jég hátán megélő típus, mert éhezésbe született és felnőttként is éhezet, még is vitte valamire. Ezt nagyon becsülöm benne. Én viszont teljes anyagi biztonságba nőttem fel. Párom nem kivárós típus, ha elhatározásra jut, máris cselekszik, mégha nem is tud semmit az adott dologról, én meg mindent szeretnék ellenőrizni, mielött belevágnánk valamibe komolyan. Ez sokszor vitákat szül, mondván én agyon aggódom a dolgot. De ő meg sok olyan döntést hozott már amiért anyagilag megszívtuk. Ha nem lenne félre tett pénzem nyakig ülhetnék az adóságba is. Gyerek van, tehát nekem ez az elsődleges szempont. Érdekes, hogy nagyon erősen tudatosul bennem a párom negatív oldala, de nem szoktam szemére hányni. Mindig van közös témánk, szavak nélkül is kitaláljuk a másik gondolatát mert egyszerre gondolunk ugyan arra. Van mit szeretni a páromon, nem ez a baj csak szeretnék valami megoldást találni erre a dologra.
2010. márc. 24. 09:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom...mondd el neki, hogy téged nagyon angyon zavar ahogy döntéseket hoz, és legközelebb kérd meg szépen, hogy együtt hozzatok döntést, úgy hogy mindnekinek jó legyen. Iglrtesd meg vele h mindnet hosszadalmasan és átgondoltan megfogtok beszélni ezután, mert téged nagyon bánt ez a dolog.
2010. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!