Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek, mit tehetünk?

Hogy segítsek, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Barátnőmet megverte a párja. Együtt élnek a pasi lakásában, van egy közös,7 hónapos babájuk. A lánynak senkije sincs, aki befogadná, vagy segíteni tudna, a pasi pedig nem először bántja, ráadásul a gyerek előtt. Az érdekelne,mit tehet, hogy segíthetnék rajtuk,érdemes-e feljelentést tenni,mi lenne a következmény.
2008. szept. 15. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a barátnőd...A legfontosabb kérdés, hogy a barátnőd komolyan véget akar-e ennek vetni..100%-ig biztos-e ebben...mert ez a döntése végleges lesz...és te is csak akkor tudsz segíteni neki...Ami fontos...a barátja NE tudjon semmiről!! Menjetek el egy kórházba és készítessetek látleletet a sérülésekről... Ha nincs otthon az a barom, egy sporttáskába pakoljatok össze pár nélkülöhzetetlen holmit a barátnődnek és a babának...titokban szerezzen a barátnőd egy másik SIM kártyát a telefonjához...és szerintem hívjátok fel a NANE szervezetet..ők tudnak segíteni, a számuk: 06-80-505-101. Valószínű, hogy a barátnőd egy olyan anyaotthonba kerül a babával, amit direkt ilyen helyzetekre hoztak létre..Itt pár hónapig lehet a babával..Több nő él ilyen "lakásokban" a gyermekükkel..és oda férfi nem teheti be a lábát...Közben tud munkát keresni..és a babát 1 éves kora után beveszik a bölcsibe...A szervezet segít megtenni a lépéseket, hogy az az állat ne bánthassa többé, és a gyereket se láthassa...Ez csak egy lehetőség, amit felvázoltam..de remélem tudtam segíteni..és jobbra fordul majd a helyzet..
2008. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2008. szept. 15. 11:28
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát ilyenkor szégyellem magam, hogy ezt a genetikai selejtet is férfinek hívják, mint engem. Miért nem ver csecsemőket, vagy rokkantkocsis nyugdíjasokat, azokat könnyebb!

Kitépném a szivét!

2008. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát, ezzel nem segítesz :) de kösz az együttérzést.
2008. szept. 15. 13:53
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Bárhogy szeretnék, nem tudok segíteni, ne haragudj, csak elképesztő, hogy ilyen "férfiak" is vannak. Csak drkkolni tudok a barátnődnek! (előző)
2008. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!!


hät elöször is...eszméletlen hogy ilyen emberek vanna még a földön!!!!!!nekem is van babäm 10 honapos.én külföldön lakom a pärommal,de semmi ismerösöm nincs aki magyar.az elsö välaszado tanäcsät fogadd meg,mert nagyon okos és hasznos vàlaszt irt neked!(tàn ugyaneztirnàm énis,de mär leirta ugye az elsö hozzäszolo).mivel ugye én külföldön lakom,ha netän a barätnöd engedi hogy sgeitsek,igaz idegen vagyok,de nem harapok:),segitenék neki elhelyezkedni svàjcban ,munkät keresni neki,illetve albéRletet stb stb.ha netän érdekelné akkor felvehetjük a kapcsolatot.én pestre legközelebb decemberben megyek,és ha éRdekel fussunk össze.éS mindenesetre,nagyon drukkolok!!!!(lehet furcvsa hogy igy felajänlottam hogy sgeitek,de mivel itt élek tudok bärmiben segiteni,meloban,lakäsban bärmiben ha netän kiszeretne jönni egy idöre.)nagyon vigyäzzz a barätnödre:(,habär tudom te megteszel mindent érte.szegeny kisbaba is..:(

2008. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal látleletet venni,sajnos pénzbe kerül,de nem szabad sajnálni rá!A barátnőd gyeden van gondolom,minnél messzebb költözni,a posta akárhova elviszi a pénzt!Van ahol olcsó az albérlet.Amíg kicsi a baba jó eséllyel nála maradhat,későbbiekben nőnek az apa esélyei,ráadásul megtilthatja,hogy máshova költözzenek-vígan zaklathatja!Most talán még van esélye megszabadulni.Azt jegyezze meg,aki egyszer ütött,üt máskor is.
2008. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek kellene megtenni az első lépést,nem szabad beleszólni az életébe a háta mögött,max annyit tehetsz hogy megkérdezed mit segítsél,esetleg tanácsot adhatnál.Lehet ő nem akarja elhagyni a párját ezek után sem,és a végén téged hibáztatna mindenért.A háta mögött ne tegyél semmit,mert ez olyan mintha hátbatámadtad volna,hiába csak segíteni szeretnél.
2008. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

a barátnőm úgy döntött, maradnak és újra megpróbálják együtt. De sajnos nem sikerült, hiába tett ő meg mindent, a pasi végül kirakta őket...közölte, hogy húzhatnak. Most arra szeretném kérni a kedves külföldön élő hozzászólót, írjon a skuolfivida@gmail.com címre, mert lehet, hogy szükség lesz a segítségére!!! nincs megadva az email címed, kérlek ha ezt olvasod,jelentkezz!!! nagyon köszönöm!

2008. okt. 9. 17:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy alakult a baratnodnek a helyzete, anyaotthon es Gyorben van -csaladi atmeneti otthona-

probaljatok meg! El ne hagyd a baratnodet!!!

2008. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!