Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ide nagyrészt pestiek írnak ugye?

Ide nagyrészt pestiek írnak ugye?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést olvasok ami a pénzről, megélhetésről, gyerekvállalásról szól, hogy sokan 200-300.000-ből nem tudnak megélni vagy nem mernek gyereket vállalni. És a tanács is az hogy ettől kevesebből ne vállaljon gyereket. Ebből látszik hogy ide főleg pestiek vagy legalábbis nagy városban élők írnak. Vidéken azért jóval kevesebből is ki lehet jönni. Mi ketten élünk 100-110.000-ből. És nem éhezünk, számlával nem késünk. 40.000 a rezsi, 20.000-ért tankolunk, kajára szinte nem költünk mert megtermeljük. Két nagytestű kutyánk prémium tápot kap. Évente 2-3 wellness hétvégére "elszökünk" kettesben. :)
2015. dec. 21. 10:39
1 2 3 4
 1/37 Szafica ***** válasza:
77%
Hát az, hogy megtermelitek a kaját nagyon sokat jelent az egészben. Mi is vidékiek vagyunk, de nem termelünk és szerintem nem is az az általános, hogy aki vidéki az termel is.
2015. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
14%
Többnyire igen. A színvonalról is látszik.
2015. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
27%

Minél városiasabb egy lakhely annál nagyobb a "szükség".

Az ember korcsosul, mindent külön extra drága eszközzel akar megoldani ami ugyanolyan kínai csak máshol teszik össze és olyanokat tart létfontosságúnak ami közel sem az.

Mi közvetlen Pest mellett élünk havi 200 nettóból simán kijövünk úgy hogy teszünk is el és most jön a 2. Baba. Nem nélkülözik senki a gyerek is minden szükségeset megkap.

Hozzáállás és egyéni értékrend kérdése.

Egyik munkatársam nemrég panaszkodott hogy havi 300 fölötti a keresetük összesen , ketten vannak ,de sose elég és most jön a baba mi lesz...persze az autó hetente van tuningolva, edzőterem, szolárium, sminkes, kozmetikus, fodrász, agyba főbe horgászat és a többi...és ezek alap dolgok, nem lehet visszavenni....na szóval van akinek havi fél milla is kevés lenne.

2015. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

Én vidéki vagyok,de ezt a "Vidéki vagyok,én megtermelem!" dolgot sosem értettem.


1. A kertművelésnek is vannak határai. Sok minden nem terem meg,ráadásul bármikor jöhet egy jégverés,aszály,betegség,...

2. Az állattartás sem éri meg,hacsak nincs földed,ahol megterem a takarmány és az is csak akkor éri meg,ha van legalább 10-20 disznód.

3. Sok dolog nem termeszthető odahaza.LEHETETLEN!

4. Fontos a színvonal is! 1 szobás,vályogházban vagy el,zsíroskenyéren,vagy sem.

2015. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk nem hiszem, hogy ennyi pénzből évente 2-3 alkalommal mentek wellnesselni. Ez egy ember havi bevétele. Igaza van a 4-es válaszolónak. Azért nem mindegy az életetek színvonala. Havi 50-ből nem hiszem, hogy ez olyan nagyon magas lenne.
2015. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
4%

Csak hogy példát mondjak..Vecsésen a sio őszilé 350 ft...Mezőkövesden 180...tájékozódni kéne nem okoskodni.

De látom fájt feljebb az igazság luxusmamik.

2015. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi a lakber? Azt nem irtad, csak a rezsit.


Az atlagembernek a lakber viszi el a legnagyobb reszet a fizetesnek. Az meg Gyorben, Pesten horribilis.

2015. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Na jó a wellnesst úgy értsétek hogy egy apartman, fürdő belépő és rendelt kaja. Szóval olyan 25-30.000 Ft\2 fő. Csak egyszerűbb volt úgy írni, mint így körbe írva. De a lényeg nem ez. Szerintem jól élünk. Az állattartás persze úgy nem éri meg ha az ember meggazdagodni akar belőle. De saját részre húst termelni mindenképp megéri.
2015. dec. 21. 11:07
 9/37 anonim ***** válasza:
59%
6-os: Gondolom nekem szántad a luxusmami megnevezést (5-ös vagyok). Mondjuk a sió-lé nem mérvadó. Egyébként Nyíregyházán élek, gondolom az eléggé vidék (tisztában vagyok az árakkal, meg a lehetőségekkel) de nem hiszem, hogy ennyi pénzből a kérdező meg tudja tenni azt, amiket leírt. És ez nem "luxusság" kérdése, hanem egy élhető szint, amire gondolok.
2015. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Èn ugyan vidéken élek, de nincs akkora kertem, hogy bármit is meg tudnék termelni, szezomban egy-két fej saláta, egy-egy tö paradicsom, de ez igazán nem jelent különbséget a kiadásokban.

A költségek erösen függnek attól, hogy kinek milyen igénye van - egy egyszobás panel értelemszerüen kisebb kiadás, mint egy családi ház, a hetente kétszer-háromszor étterem szintßen több, mint ha otthon föz valaki, stb.


Ennek nem sok köze van a vidék-Pest kérdéséhez, sokkal inkább az egyéni igényekhez.

2015. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!