Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ide nagyrészt pestiek írnak ugye?

Ide nagyrészt pestiek írnak ugye?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést olvasok ami a pénzről, megélhetésről, gyerekvállalásról szól, hogy sokan 200-300.000-ből nem tudnak megélni vagy nem mernek gyereket vállalni. És a tanács is az hogy ettől kevesebből ne vállaljon gyereket. Ebből látszik hogy ide főleg pestiek vagy legalábbis nagy városban élők írnak. Vidéken azért jóval kevesebből is ki lehet jönni. Mi ketten élünk 100-110.000-ből. És nem éhezünk, számlával nem késünk. 40.000 a rezsi, 20.000-ért tankolunk, kajára szinte nem költünk mert megtermeljük. Két nagytestű kutyánk prémium tápot kap. Évente 2-3 wellness hétvégére "elszökünk" kettesben. :)
2015. dec. 21. 10:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
29%

Áldom az eget, hogy pesti vagyok.

Inkább legyen drágább a siólé meg az egész életvitel, de legalább itt van bőven művelődési és szórakozási lehetőség, munkahely, normális tömegközlekedés (nem óránként jár 1 busz) és rengetegfajta bolt

Ráadásul nem kell munka után a kerttel és az állatokkal szüttyögni. Nincs az az olcsóság, amiért mucsára (vidékre) költöznék.

2015. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Múltkor pesten voltam és bementem egy multihoz ami itt a szomszéd kisvárosban is van. Pár dolognak az ember tudja fejből az árát, WC papír, mosópor stb. és igencsak meglepődtem hogy több száz forinttal drágábbak mint "nálunk". Lehet hogy több a fizu de magasabbak az árak. Ezzel csak azt akarom mondani hogy óvatosabban mondjunk véleményt vagy adjunk tanácsot másnak hogy megtartsa-e esetleg a gyereket, mert egy rövid leírás alapján nem látjuk át a teljes képet. Más kérdés hogy az se teljesen normális ha valaki az itt kapott tanácsok alapján alakítja az életét. :)
2015. dec. 21. 11:19
 13/37 anonim ***** válasza:
74%
Mindenkinek más az élhető szint, amivel életben marad az ember az élhető szint, a többi csak plusz igényesség ami panaszkodást szül , mert sose elég semmi.
2015. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Azt mondják az az ember szegény, aki többre vágyik mint amije van.
2015. dec. 21. 11:23
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális ember többre vágyik! Különben nem vennénk semmit. Mondjuk nem tudom, hogy ez most hogy jön ide.
2015. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
11# Gondolom Te született pesti vagy. :) El sem tudod képzelni hogy számomra nincs nagyobb boldogság mint az állataimmal lenni, segíteni egy boci születésénél, nézni ahogy a tyúkanyó vezeti a csibéit. Te azt a nyüzsgő életet szereted. Mondjuk én agyvérzést kapnék tőle egy nap alatt. :D
2015. dec. 21. 11:31
 17/37 anonim ***** válasza:
81%

A vidék NEM egyenlő azzal, hogy kertes házban, nagy telken élek és magamnak termesztek!

A vidék = nem Bp.

De vidék és vidék között óriási különbségek vannak!

A hiperek egyébként nem áraznak máshogy Szolnokon vagy Pesten. A kisboltok lehet.


Debrecenben nem élnél meg 110-ből. 200-ból is csak akkor, ha saját lakásod, házad van, de még úgy is nagyon szerény élet lenne, ha gyerek is van.

És a szerény ellentéte nem a luxus, hanem a normális.

A normális pedig az, hogy hónap végén is ehetsz húst hússal és nem jársz lyukas zokniban.

2015. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy hány pesti ír ide, én nem voltam sose pesti, világ életemben Budán laktam.
2015. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
91%

"kajára szinte nem költünk mert megtermeljük. "

ez azért erős volt. Falun lakom és nem egy város agglomerációjában található ez a falu. A helyiek nagy része szinte semmit nem termel a kertjében , van pár almafa, paradicsom, paprika. Haszonállatokat is csak páran tartanak, pl. egy tehén sincs a 600 lelkes faluban A helyi kisbolt 30-40%-al legalább drágább, mint a kisvárosi diszkontok.

A másik "20.000-ért tankolunk" . Érdekelne, milyen típusú ez a remek autó aminek a tankoláson kívül semmilyen más költsége nincs?

2015. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy kinek mi a fontosabb, egyéni, nem pedig Pest és vidék. (Pesti vagyok.) Mondjuk nekem sem tetszik a Sió, mert szerintem rablás, a saját márkás levek is vannak olyan jók. De csirkemell, pulykamell, hal mindennap van. Nyilván ha csak hagymás krumpli lenne mindennap, akkor sem éheznék, de ebből nem adok. Ha lenne olyan nap, amikor nem eszem húst vagy halat, nekem az már szegénység lenne, mert azt szoktam meg.
2015. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!