Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok hasonló...

Mit csinálnátok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyósom születésnapja 26-án volt. Főztem,sütöttem,megterítettem,tortát is csináltam és 5 órára vártunk mindenkit, anyósomat a párjával, párom testvérét és feleségét. Először is, a párom testvére 6-ra jött, a felesége és a gyereke semmit nem evet, nem ivott, és még a tortát sem kóstolták meg. Nekem ez rettentően sértő volt, tudtam jól,hogy valamiért a sógornőm nem kedvel amióta (2 éve) anyósomhoz költöztem,de azért sztem ez elég durva volt. A párom a testvérével akarja ezt megbeszélni, de sztem az egész csak falra hányt borsó lesz. Én arra gondoltam,hogy ha találkoznék vele, bármikor és durván vagy lekezelően bánik velem, akkor kiosztom, mert ez így nem mehet tovább. Ja még az ajándékot is ott "felejtette" mielőtt elmentek úgy vitte utánuk a párom. Szerintetek ez így fair?

2015. dec. 30. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándékos részt nem igazán értem, anyósnak volt szülinapja, nem? Mit kellett utánuk vinni?


Én értem, hogy bosszant, de ér ez annyit, hogy nyílt feszkó legyen? Ha nem képesek a megbeszélt időpontban megjelenni, az az ő szegénységi bizonyítványuk. Ha kihagyják a főztödet, az megint az ő bajuk.


Szerintem én ezt lerendezném egy vállrándítással.

2015. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom karácsonyi ajánák is volt.

Engem egyáltalán nem érdekelne. A mi rokonaink is mindig késnek, ettől még többet is, nem direkt csinálják, ilyenek ez van. Nem fogom idegesíteni magam, hogy jaj kihül a kaja, vagy mit tudom én majd jönnek amikor jönnek, addigra kész van minden, aztán akkor melegítem a kaját és kész.


Az meg végképp hidegen hagyna, hogy nem ettek. Hát akkor nem ettek, nm az én problémám.


Én tudomást sem vennék róla, ha durcázni akar hajrá, nem adnám meg neki az örömet, hogy magamra vegyem, vagy nyíltan balhézni kezdjek.

Majd felnő és megunja.

2015. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy 6-ra értek oda, azért párod testvére és a felesége együttesen hibásak. Lehet, hogy emberileg érthető okból késtek, de illett volna ezt előre jelezni, vagy minimum, amikor már látják, hogy nem 10 percet fognak késni, hanem jóval többet, akkor odatelefonálni.

Az, hogy a gyerek nem evett/ivott semmit, az nem hinném, hogy összefügg a sógornőd ellenszenvével (ha csak nem olyan kicsi, hogy a szülei adnak vagy nem adnak neki). Az, hogy a felnőttek nem ettek, az tényleg barátságtalan gesztus, de én abból indulnék ki, hogy majd megesszük holnap kettesben. :DDDD


Az ajándék ottfelejtésében lehet némi tudatalatti (freudi) elvétés, de ebből nem csinálnék ügyet.

Ezekből viszont nem következik, hogy durván és lekezelően bántak veled. Inkább figyelmetlenek, illetlenek.


Mit tennék?

Hát legközelebb nem csinálnék ekkora felhajtást, és a bosszúság is kisebb lesz. Ill. ha anyósnak szívesen sütnél-főznél, akkor vedd úgy, hogy neki csináltad, és ha kevesebben esztek, tiszta haszon, mert annyival több marad nektek másnapra.

2015. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

csatlakozom az elsőhöz - nem kell túl nagy ügyet csinálni belőle. Megértem, hogy rosszul esik, hogy sürögtél - forogtál, készültél, de én mentem volna Hozzád 26-án délután, én sem tudtam volna egy falatot sem enni, mert addigra már el voltunk telve a kajákkal :-) És nyilván ebédeltek is aznap.

ha kiosztod, azzal csak rosszabb lesz a helyzet - még a párodat is magad ellen fordíthatod vele. Hagyd, hogy Ő rendezze le - elvégre Ő a férfi a házban és az Ő testvéréről van szó.

2015. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ááááá, tudom ám, hogy a mondatokat nagy betűvel kezdjük, csak gyorsan elkapom a kezem a Shift-ről :-(
2015. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy visszatérve a késésre, ez nálunk is gond.

Pl. kisfiam szülinapjára egyik szombat délelőttre vártuk családomat. Mindenkinek (szüleim és bátyámék) azt mondtam: fél 10 és 10 között gyertek. 10.15-kor hívtam fel őket: bátyámék postára ugrottak be, apukám azt mondta, most jár ki a garázsból. Végül fél 11 tájban, kb. egyszerre értek oda hozzánk.

(Megj.: tesómék miatt kellett délelőttre rakni, mivel ők du. nem értek rá, vasárnap asszem többünknek nem volt jó, egy hetet tolni meg nem akartuk.)

Minket is bántott a késés, de nem mutattuk. Így persze nem volt túl hosszú a vendégeskedés, ami azért bántott, mert kisfiamat elvileg mindenki imádja a rokonságban, akkor miért nem igyekeznek hosszabb ideig lenni vele?

Ráadásul szüleim kisfiam előző szülinapjára is jóval később értek oda (tehát ugyanúgy rövid ideig voltak), mert beszerveztek maguknak valamit, amit simán lehetett volna máskor is csinálni.

Szóval, kérdező, még rossz viszonynak sem kell lennie, hogy késsen a vendég!

2015. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem venném fel.

Marhára nem érdekelne, esznek-e abból, amit sütöttem. Úgyis olyanokat sütök, amiket mi is szeretünk, ha a vendég nem eszi meg, több marad nekünk:)

A ajándék ottfelejtése: ez lehet sima feledékenység is. Én is jártam úgy, hogy majdnem ottfelejtettem egy ajándékot, amit egy nagyon kedves ismerőstől kaptam, és nagyon vágytam is rá - szégyelltem is magam miatta...

2015. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az ajándék ott felejtése direkt volt, mivel a hűtő tetején volt és amikor felállt pont oda nézett, mert láttam és mielőtt megkapom lehet látni ,h kb a másik mire néz.

De azért köszönöm a válaszokat.

2015. dec. 30. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!