Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha közeli családtag van...

Ha közeli családtag van nálatok vendégségben, akkor mennyire kínáljátok a felszolgált italokkal, ételekkel? Bunkók voltunk?

Figyelt kérdés
Karácsonykor volt itt a férjem családja. Volt kirakva az asztalra többféle sütemény (sós és édes), ropogtatnivalók, négy féle üdítő, ásványvizek, likőr, bor. Egyértelmű volt, hogy azért van kirakva, hogy a vendégek (azaz a családunk) fogyasszon. A férjem egyszer megkérdezte, hogy mit kérnek, azt mondták, hogy csak vizet. Töltöttünk is. Kínálgatta a házi készítésű likőrünket is, de nem kért senki belőle (mi azért ittunk belőle). Én mondtam, hogy szívesen szedek süteményt, ha kell, meg ha bárki, bármit szeretne, vegyen nyugodtan. Két órát voltak itt, nem ettek egy falatot sem. Tény, hogy többet nem is kínáltam, de hát ők felnőtt emberek, el lett mondva, hogy egyenek, igyanak, rengetegszer voltak már nálunk, emellett az én családomban nem szokás a tukmálás, ha kér, adunk, vehet magának mindenki annyit, amennyit akar, de nem fogom elmondani tízszer, hogy egyen (én utálom, amikor egy vendéglátás alatt tízszer kell visszautasítani az ételt, mert éppen nem vagyok éhes). Erre megszólaltak késő délután, hogy ők indulnak, mert annyira leesett a cukruk, hogy be fognak kómálni. Amikor megkérdezte a férjem, hogy miért nem ettek, akkor az volt a válasz, hogy mert nem kínáltuk őket. És azóta akármikor beszél velük a férjem, csak a veszekedés van, mert mi nem kínáltuk őket, még az ételt is sajnáljuk tőlük. Tényleg illetlenek voltunk? Ha az én családom van itt, akkor esznek. Tudják, hogy ami az asztalra ki van rakva, az nem dísz, vehetnek belőle. Az otthonunkban a családunk otthon van. Én sem kérek engedélyt otthon, hogy ehessek, így itt sem kell senkinek a családból. Ráadásul már sokszor voltak nálunk vendégségben, tény, hogy sosem ettek sokat, de akkor ezek szerint az lehetett a baj, hogy eddig sem kínáltuk őket eléggé? Ti kínálgatjátok gyakran a szüleiteket, testvéreteket, ha nálatok van? Férjem nem tudja, hogy mi náluk a szokás, mert soha nem fogadtak vendégeket, nincs rokonuk, barátokat, ismerősöket nem hívtak meg magukhoz. Az egyetlen idegen, aki jár hozzájuk az én és a sógornőm férje, de minket sem kínálgattak túl gyakran, és én pl kétszer voltam náluk, így nem tudom, hogy náluk hogyan szokás.
2015. dec. 30. 21:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az a tippem,hogy ugye karácsony volt és azt hitték,hogy ebédre hívod őket. Aztán ugye csak sós és édes sütik voltak kint az asztalon. Gondolom leesett nekik,hogy itt nem lesz főétel stb..

Bár ha ennyire éhesek voltak,akkor ehettek volna egy kis rágcsát.

2015. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

Anyósomék is ilyenek,csak akkor esznek ha konkrétan a kezébe adjuk. Már nem idegesít,de csak ebéd utánra hivjuk őket,mert azt a fanyalgást nem vagyok hajlandó nézni. ( nem felhőtlen a viszony,évente 2x jönnek). Én se eszem náluk nagyon.

Nagyiméknál viszont kínálás nélkül kiszolgálom magam,férjem is otthon érzi ott magát,simán nyitjuk a hűtőt,mindig készül nagyim annyi kajával hogy hadseregnek elég.

2015. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem saját sütésű sütemények voltak, hanem anyukám süteménye, cukrászdai sütemények, kekszek, rágcsálnivalók stb. Nem ebédre készültek, mert háromra ígérkeztek (fél ötre értek), és meg volt beszélve, hogy mivel kórházban voltam, eléggé beteg vagyok, így nem lesz családi ebéd stb, örülök, hogy élek, nemhogy két embernél többre főzzek/főzzünk a férjemmel.

Én inkább arra gondolok, hogy valami más van a háttérben, bár már máskor is voltak érdekes húzásaik, lehet hogy simán ezt is fel kellene raknom a polcra a többi mellé (jelképesen). De nagyon bánt a viselkedésük, talán a betegség miatt még érzékenyebb is vagyok, nem tudom.

2015. dec. 30. 21:57
 14/28 szántóvető ***** válasza:
30%

a férjed családja te vagy.

ettől függetlenül jó nagy bunkók a szülei.de az is lehet hogy rendes ételre számítottak nem pedig nasira.semmi nor,ális kaja nem volt nálatok karikor?

2015. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen rokonokkal azonnali hatállyal és véglegesen meg kell szüntetni mindenféle kapcsolatot.

Sok bosszúságtól kímél meg hosszútávon.

2015. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Vannak olyan emberek akik kellemetlenűl érzik ha azonnal elfogadják amit kínálnak nekik. Úgy érzik h éhenkórásznak nézik őket ha azonnal elfogadják. Ez olyankor szokott lenni amikor még nem túl bennsőséges a kapcsolat. Ti nem vagytok ilyenek és szerintem az sokkal egészségesebb. Szerintem azt nem lehet negatív tulajdonságnak tekinteni ha valaki kicsit szégyenlősebb de ők baromi bunkók voltak h ezt a fejetekhez vágták. Ha jó érzés lenne bennük akkor hazamennek és széttépik a hűtőt aztán legközelebb amikor mennek esetleg erőt vesznek magukon és megkérdezik h nem baj ha vesznek egy kis sütit ha már nem hallják h kínáljátok őket... Ne érezd magad rosszúl, ők viselkedtek csúnyán.
2015. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

Az asztal közepére kipakolt ételhegy nyilván nem a dekorációt szolgálja. Egyszer megszoktuk kínálni őket, elmondjuk mi a választék (ez ilyen, ez olyan, ezt a nagyi sütötte, ebben mazsola van) utána pedig kiszolgálhatják magukat. De nem kántáljuk öt percenként, hogy: szedjél, egyél vegyél, szedjél, egyél.

A rokonok is így csinálják, nálunk ez a természetes. Senki nem is hal éhen úgy, hogy előtte áll a megterített, választékban bővelkedő asztal.

2015. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
94%
Én se vagyok az a kínálgatós típus, ki van rakva minden, felsorolom, mi a választék még, ki mit kér, aztán közlöm, hogy mindenki érezze otthon magát, vegyen, egyen-igyon, vagy szóljon, ha valami mást szeretne még. Kerültem kicsit kínos helyzetbe, amikor vendég gyerek megkérdezte ezek után, hogy vehet-e a kitett sütiből, vagy távozáskor másik rokon megjegyezte, hogy ő még evett volna valamelyik ételből...Utóbbinak csomagoltam, a gyereknek megmondtam, hogy azért van ott, vegyen, ami jólesik. Ki kell tapasztalni, vannak olyanok nálunk is, akikre szinte tukmálni kell, hiába mondod el egyszer...Őszintén szólva én nem csinálok belőle nagy ügyet, ha ő ezt várja, akkor kínálom többször, bár én is utálom a tukmálást. Közeli rokonnál (szüleim, testvéreim) simán veszek a kitett kajából, ha valami kell, megkérdezem, van-e, hűtőben azért nem szoktam turkálni, max anyuéknál, ha nincs kéznél senki.
2015. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%
Mikor azt olvastam hogy azt mondtak hogy mennek mert bekomaznak olyan ehesek azon egy kicsit nevettem :D hát figyelj nálunk nem nagyon járnak rokonok mert a fele kulfoldon el akik meg itthon vannak akkor jonnek be (a tobbseg) mikor epp erre járnak, es általaba mindig pont olyankor nincs itthon még csak kola se a kajarol ne is beszeljunk ugyhogy csak kavet adunk nekik:D ha mi megyunk en utalom azt ha szazszor mondjak azt h egyel egyel ne felj egyel ne szegyeloskodj... Fu olyankor megtudnam olni magam. Jobb az ha meg se kinalnak. De ha akarok enni es kivan teve akkor eszek. A rokonaitok eleg bunkok es hulyek mivel kivolt teve es azt mondtak elajulnak ehen. Hagyd rájuk. Gondolj vissza mikor te voltal naluk hogy ment ez a vendeg fogadas? 16/ lány
2015. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az viszi ki a hajamat, ha a képembe tolják: egyél, vegyél! Veszek, ha megéheztem. De hasonló a szitu, ha a vendéglátó vagyok: egyszer kínálom, utána ott az asztalon, vegyen. Nem tömöm a szájába erőszakkal. Anyósod jó nagy kancsó.
2015. dec. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!