Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha közeli családtag van...

Ha közeli családtag van nálatok vendégségben, akkor mennyire kínáljátok a felszolgált italokkal, ételekkel? Bunkók voltunk?

Figyelt kérdés
Karácsonykor volt itt a férjem családja. Volt kirakva az asztalra többféle sütemény (sós és édes), ropogtatnivalók, négy féle üdítő, ásványvizek, likőr, bor. Egyértelmű volt, hogy azért van kirakva, hogy a vendégek (azaz a családunk) fogyasszon. A férjem egyszer megkérdezte, hogy mit kérnek, azt mondták, hogy csak vizet. Töltöttünk is. Kínálgatta a házi készítésű likőrünket is, de nem kért senki belőle (mi azért ittunk belőle). Én mondtam, hogy szívesen szedek süteményt, ha kell, meg ha bárki, bármit szeretne, vegyen nyugodtan. Két órát voltak itt, nem ettek egy falatot sem. Tény, hogy többet nem is kínáltam, de hát ők felnőtt emberek, el lett mondva, hogy egyenek, igyanak, rengetegszer voltak már nálunk, emellett az én családomban nem szokás a tukmálás, ha kér, adunk, vehet magának mindenki annyit, amennyit akar, de nem fogom elmondani tízszer, hogy egyen (én utálom, amikor egy vendéglátás alatt tízszer kell visszautasítani az ételt, mert éppen nem vagyok éhes). Erre megszólaltak késő délután, hogy ők indulnak, mert annyira leesett a cukruk, hogy be fognak kómálni. Amikor megkérdezte a férjem, hogy miért nem ettek, akkor az volt a válasz, hogy mert nem kínáltuk őket. És azóta akármikor beszél velük a férjem, csak a veszekedés van, mert mi nem kínáltuk őket, még az ételt is sajnáljuk tőlük. Tényleg illetlenek voltunk? Ha az én családom van itt, akkor esznek. Tudják, hogy ami az asztalra ki van rakva, az nem dísz, vehetnek belőle. Az otthonunkban a családunk otthon van. Én sem kérek engedélyt otthon, hogy ehessek, így itt sem kell senkinek a családból. Ráadásul már sokszor voltak nálunk vendégségben, tény, hogy sosem ettek sokat, de akkor ezek szerint az lehetett a baj, hogy eddig sem kínáltuk őket eléggé? Ti kínálgatjátok gyakran a szüleiteket, testvéreteket, ha nálatok van? Férjem nem tudja, hogy mi náluk a szokás, mert soha nem fogadtak vendégeket, nincs rokonuk, barátokat, ismerősöket nem hívtak meg magukhoz. Az egyetlen idegen, aki jár hozzájuk az én és a sógornőm férje, de minket sem kínálgattak túl gyakran, és én pl kétszer voltam náluk, így nem tudom, hogy náluk hogyan szokás.
2015. dec. 30. 21:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
97%

Azt írod, két órát voltak ott.


Leesett a cukruk - cukorbeteg valamelyikük? Mert ha igen, és nem ettek, hülyék a négyzeten.


Ha nem, akkor meg bélférgesek lehetnek, hogy két óra alatt ájulásig éheznek.

2015. dec. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%
Én is egyszer szoktam elmondani az elején, hogy egyenek stb. mert borzalmasan rosszul kínálok. Vendégségben is elég ha egyszer mondják. Azért pakolja fel a vendéglátó az asztalra a dolgokat, meg süt, főz egész nap, hogy örömét lelje benne a vendég, nem dísznek rakja oda. Nem voltatok bunkók. Legközelebb ha ilyen van nyugodtan szólj nekem majd megyek eltakarítom a maradékot :D
2015. dec. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 TappancsMancs ***** válasza:
92%
:D Én is ilyet akartam írni mint a 22#. Szólja ha marad és asztal egyik sarkától a másikig letisztázom. :D
2015. dec. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23-as egyezunk meg, fele tied a másik az enyém. Akinek kell hazimano itt tudja jelezni!
2015. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Biztos, hogy nem.ebédre készültek, mert le lett egyeztetve, hogy nem az lesz a betegségem miatt, senki nem jött hozzánk idén sem ebédre, sem vacsorára. Cukorbetegek, de nem diétáznak, csak több inzulint használnak, amikor édességet esznek, mint amit előírnak nekik, meg össze-vissza bökik, van hogy napokig nem stb. Úgyhogy én elhiszem, hogy esett a cukruk, mert mindennap leesik nekik majd felugrik, de miért nem ettek? Nem idegenek, nem először voltak nálunk, a fiuknál voltak, nem Erzsébet királynőnél.

2015. dec. 31. 10:17
 26/28 anonim ***** válasza:

Ők ilyen régi vágású emberek? Ódivatúak? Lehet az a baj, ja és kicsit antiszoc. :))

Nálunk anyám olyan ha elmegyünk hozzá, addig tukmál amíg vagy le nem lövöm vagy elfogadok valaimt. Ő olyan.

Ha hozzánk jönnek anyósék akkor a kitett kajából szednek amennyit akarnak, mondani se kell. Egyedül após poharát kell töltögetni sörrel ha kiürül, mert szereti :D De amit te leírtál az kicsit meredek. Nem voltál hibás.

2015. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Engem speciel kimondottan zavar ha 5 percenként kinálgatnak, ha egyszer nemkell akkor nemkell, ha meg gondolom magam kiszolgálom magam, mint mondtad azért van ott hogy együnk.
2016. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem a kajáról szólt és nem is az eltérő kínálási szokásokról. Egyszerűen kellett nekik valami, amibe beleköthetnek. Ha tukmáltad volna, az lett volna a bajuk. Téged nem tudnak elfogadni :(

De ez nem a te bajod, hanem az övék :)

2016. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!