Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológusok, akik kezelték...

Szandy :) kérdése:

Pszichológusok, akik kezelték már a családtagjukat?

Figyelt kérdés

Olyan diplomás pszichológusokra lenne szükségem, akik már foglalkoztak családtagjaikkal, mint páciensemmel.

Egy előadást kell tartanom "Pszichológus a családban" címmel, ezért szeretnék egy-két kérdést feltenni ilyen pszichológusoknak.

Nagyon nagy segítség lenne!



2015. okt. 5. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem kezeli a saját családtagjait! Egyébként minden pszichológus diplomás!

"akik már foglalkoztak családtagjaikkal, mint páciensemmel" A te pácienseddel???

2015. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Attól tartok, kevés ilyet találsz, mint ahogy orvost is, aki saját családtagját próbálta volna megoperálni. Az érzelmi kapcsolat nem tesz jót a tárgyilagosságnak.
2015. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Drága 1.!

A diplomás pszichológust úgy értettem, hogy hallgatók (akik tudom,h nem kezelnek senkit) ne szóljanak hozzá, mert érdektelen. Úúúúristen, elírtam..nagyon ciki...tényleg fenn kell akadni rajta...


2.!

Tudom, hogy általában nem szokták, de reménykedek abban, hogy hátha van vlki aki megpróbálta, mert kíváncsi lennék a véleményére :)

2015. okt. 5. 21:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hallgató vagyok, de hozzá szeretnék szólni, elég fontosat. Konkrétan esélytelen, hogy ilyen pszichológust találj, ugyanis a szakma etikai kódexe megtiltja a kettős kapcsolatokat. Azaz sem családtagot, sem semmilyen más ismerőst, de többnyire még az ismerős ismerősét sem lehet semmilyen módon kezelni. Az előadáson esetleg erről beszélhetsz. A neten megtalálod a pszichológus szakmai etikai kódexet, ha esetleg elolvasnád.
2015. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

És ez a feladat, vagy te így értelmezed?


Mert nekem erről a címről inkább az jut eszembe, hogy megkérdeznék pszichológusokat, hogy a saját családjukon belüli problémákat hogy látják, el tudnak-e vonatkoztatni.


Szerintem nagyon kevés ember van, aki elmenne a nagybácsihoz/nagynénihez terápiára.

2015. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez a feladatom. Persze olyan szempontból is meg fogom közelíteni, hogy mint pszichológus hogy látja a csládját, és a család hogy lát, mint pszichológust, de azt már egyedül is könnyebb... Csak reménykedtem
2015. okt. 5. 21:21
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát az rövid előadás lesz, ugyanis az orvosok/pszichiáterek/pszichológusok nem kezelik a rokonaikat, családtagjaikat. Sőt, még azt se csinálják meg, hogy egy családból két ember járjon hozzájuk terápiára.
2015. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem teljesen félreérted a témát: nem a csaladon belül kezelésröl kellene elöadást tartani, hhanem hogy milyen érzés pszichológus családtagjának lenni.
2015. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
8-as, ezért kérdeztem tőle, hogy ez a konkrét feladat, tehát elmagyarázták neki, hogy "Szandika drága, bár ilyen nem létezik, mégis nézzen utána" vagy csak ő értelmezte így. De szerintem nem megy neki a szövegértés, se itt, se ott.
2015. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a leírtak alapján ez nem azt jelenti, hogy milyen érzés ha a családban van egy pszichológus.

Jó lenne tudni pontosan mit is szeretne tudni a kérdező..

2015. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!