Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jelent problémát egy...

Mennyire jelent problémát egy párkapcsolatban, ha a felek nem beszélik egymás anyanyelvét?

Figyelt kérdés

A párom nem magyar, és én sem beszélem az ő anyanyelvét (illetve valamennyire igen, mert tanulom), de egymással egy harmadik nyelven, angolul szoktunk beszélgetni.


És bár mindketten viszonylag jól beszélünk angolul, azért korántsem anyanyelvi szinten, emiatt néha úgy érzem, hogy sok dolgot nem tudunk olyan jól megbeszélni, mint azt egy magyar emberrel tudnám.


Ti mit gondoltok erről, most akár az én példámtól elvonatkoztatva, szerintetek működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a felek anyanyelve nem ugyanaz?


Ti összejönnétek olyannal, aki nem magyar?


2016. jan. 1. 14:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Több párt is ismerek akiknél működik, amig van egy közös nyelv amin megértik egymást.


Sőt, olyat is ismerek hogy 2 ember úgy házasodott össze hogy az angol volt a közös nyelv, amit mindketten alap szint alatt beszéltek. Azt mondta hogy így nem tudnak összeveszni.

2016. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Láttam nem is egy példát ilyen párkapcsolatra, sőt, házasságra is.

Nem azon fog múlni, hogy értitek-e egymás anyanyelvét, hanem hogy tudtok-e kommunikálni.

2016. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek olyan párt, ahol működik. Vannak félreértések, ráadásul az egyikük kicsit érzékenyebb lelkivilágú az átlagnál, így vannak nehézségek, de működik.
2016. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy működhet. És aki süket vagy néma, azoknál mi van? Nem az a fontos, hogy mit mondasz, hanem, hogy mit teszel.
2016. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt olyan is, akivel nem anyanyelvünkön beszéltünk, semmi probléma nem volt (bár azt hozzátenném, jól beszéltem az angolt és ő is).

És volt egy, aki német ajkú volt, idomult hozzám, mivel akkoriban még nem tudtam jól. Ha vlmi nem ment, opcionálisan angol nyelvre váltottam és ő is.

Addig jó, míg nem értik egymást a felek. Nincs min összeveszni! :D

2016. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó barátunk magyar, felesége ukrán. Amikor megismerkedtek, angolul beszéltek egymással. Mivel a lány ideköltözött hozzá, ezért megtanulta a nyelvet szép lassan.

Lányuk (keresztlányunk) nem nagyon tud ukránul, magyar lett az "anyanyelve".

2016. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Működik, mi is így kezdtük. Nálunk egy évig az angol volt a közös nyelv. Mostanra már folyékonyan beszélem a párom anyanyelvét, így, 2,5 év után.

Néha velem is előfordul, hogy nincs megfelelője az ő nyelvén vagy angolul az adott dolognak, illetve szép magyar szókapcsolatokat, kifejezéseket nem tudok szó szerint lefordítani, így elvesztik a varázsukat.

De ettől függetlenül működik a kapcsolat.

2016. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk évekig működött.
2016. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk sem azonos az anyanyelvunk, szintén angolul beszélünk és én is tanulom az ő nyelvét, mivel az ohazájában élünk. Semmi probléma nincs, lévén mindketten nagyon jól beszélünk angolul. Nyilván nem olyan színesen tudja az ember lerni a gondolatait, mint a saját anyanyelven, d ez nem lehet problema, ha a közös nyelvet mindketten jól beszélik
2016. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Régóta foglalkoztat, hogy ilyen kapcsolatokban fel sem merül, hogy mindketten megtanuljátok egymás nyelvét? Mindenhol az egyik ember idomul a másikhoz, ami érthető ha az ő hazájában éltek. Nők vagy férfiak vagytok, akik a másik nyelvét tanuljátok?
2016. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!