Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok, anya...

16 éves lány vagyok, anya össze vissza hurcol, ezt az évet újra kell kezdjem miatta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nyáron kiköltöztünk Olaszországba egy régi baráthoz, anya nem jött ki jól vele enyhén szólva.Ott kezdtem a 9.osztályt, de novemberben hazajöttünk.Most március van és azóta is Miskolcon vagyunk (itt jártam ki az általánost).Amikor visszajöttünk magyarba, úgy volt, hogy talán januárban visszamegyünk olaszba, aztán pár hónapra itt hagyott miskolcon, amíg ő pesten volt az új élettársával, akkor úgy volt, pestre fogunk költözni.Ebből semmi nem lett, mert szakítottak.Most pár hete talált egy új barátot magának, akivel vagy olaszba vagy írországba akarnak költözni, de én nem akarok velük menni, ő viszont minden áron elakar vinni engem is.Van okom, hogy ne menjek vele, mert felelőtlen volt, ezért vesztettem el ezt az egy évet is és egyébként sem szeretnék többet vele lakni, mert nagyon hirtelen haragú, stb.(nem szokott megverni, csak ha ideges lesz dobál és fenyegetőzik, hogy megver, de nem lényeg..)én pedig szeretnék ettől a szorongó érzéstől megszabadulni, hogy vajon hova költözünk és ma miért lesz mérges(pl. a barátom hozott enni a nagymamájától és nem kínálta meg sütivel erre anya összenyomta). A lényeg, hogy ma derült ki, hogy írországba költözünk ha olaszból nem hívja a munkaadója. Én nem akarok elmenni miskolcról, nyugodtan akarom kijárni az iskolát, soha többet nem szeretnék vissza menni olaszba sem, nagyon rossz volt, pedig tudok olaszul és jó iskolába jártam. Nagypapám itt lakik a feleségével és a felesége lányával nagyon közel miskolchoz, talán hozzájuk költözhetnék, ha mást nem.Szerintetek tudok valamit tenni, hogy engem ne hurcoljon ki anya megint külföldre?Ráadásul apa azt hiszi azóta is, hogy én pesten suliba járok, mert anya azt mondta, mondjam ezt neki és ő sem hülye, rájön, hogy átveri a saját lánya:( köszi hogy elolvastátok segítsetek!
2010. márc. 25. 13:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk mi pénz miatt költöztünk/költözünk össze-vissza de én élvezem. Új emberek, új hely, imádom. Szerintem ülj le és beszéld meg vele hogy te nem szeretnél költözni és ha ő igen, attól te még maradhatsz valami rokonnál.
2010. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
56%
Szerintem maradj a nagyszülőknél ha lehetséges.Az életed során még lesz alkalmad költözködni,utazgatni.Persze Írország szép meg minden,de azon is gondolkodj el ha anyuddal maradsz lehet hogy gondol egyet és ismét költözni akar.Megint ott kell hagynod a sulit és ismét veszíthetsz egy évet és akkor soha nem tudod befejezni az iskolát.
2010. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Látom, nem csak én vagyok így..szóval akkor nagyapámmal ha megbeszélem ezt, akkor anya nem tud csinálni semmit? a másik meg, hogy nem mentem el felvételizni sem most sehova, mert anya nagyon megharagudott volna, hogy miért megyek itt felvételizni, amikor ő el akar engem vinni.Egy iskolában azt mondták, mehetek oda jövőre minden vizsga nélkül, de az egy szakács iskola, én meg egyáltalán semmit nem tudok erről a szakmáról nem is nagyon érdekel, viszont múlt évben fel vettek egy jó iskolába angol szakra..szerintetek ha bemennék mondjuk a nyáron, oda felvennének felvételi nélkül úgy, hogy már mások letudták ott a felvételit?:S Nagyapa azt is mondta, hogy a legjobb nekem az lenne, ha esti vagy levelező iskolába mennék (1évet késtem, novemberi vagyok, a 2.at újra kezdette velem anya, amikor ide költöztünk és most ez a 3. elvesztett évem) és mellette dolgoznék valami részmunkaidős állásban mondjuk kisboltban segíteni vagy ilyesmi..segítenétek ebben is, hogy szerintetek hogyan tovább, ha sikerül itt maradjak?
2010. márc. 26. 09:35
 14/15 anonim ***** válasza:
mi van veled azóta?
2013. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia, már 7,5 év eltelt. Mizujs?
2017. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!