Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fújják itt sokan, hogy...

Miért fújják itt sokan, hogy le az igényekkel?

Figyelt kérdés

Egy régebbi kérdés akasztott ki, ahol arra biztatták a munkanélküli feleséget, hogy tegye ki a cicát, mert drága az élelemezése, illetve ne vegyen hajfestéket, mert aki nem járul hozzá a családi kasszához, az ne is kopassza azt.

Én is munkanélküli vagyok, ennek értelmében nem is költök magamra nagy mértékben. Viszont nem tudom elképzelni, hogy a (számomra) alapokról lemondjak (jó, én a hajamat pont nem festem, de én is használok arc-, haj- és testápolókat), és még azt a havi 2-3 ezer Forintot se költsem magamra, amit máskor.

Jó, mondjuk én kapok munkanélkülit, de az nem tesz ki egy fizetést.


2016. jan. 3. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Mert önmaguk az igénytelenek. Meg állatbarátnak se mondanám őket.:-)
2016. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
A mondj le a macskáról, alapdolgokról is butaság, de költekezés is. Egyébként én úgy voltam vele, hogy kicsit visszafogtam magam, de inkább a munkakeresésre koncentráltam. Mivel nem volt célom hónapokat otthon tölteni eszembe sem jutott elajándékozni a macskám. Ez csak egy átmeneti időszak...
2016. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Minden relatív és mindenkinek mások az igényei. Az sem mindegy, hogy kinek miért nincs keresete. Sok mindentől függ, hogy mikor "illik" felhagyni egy-egy igénnyel, de egy biztos, ne a GYK-n döntsék el helyetted mások, hogy te bekend-e magad fürdés után testápolóval vagy sem.


Nincs két egyforma ember, így nincs két egyforma igény sem. Én már a cigarettát is luxusnak tartom, más azt mondja, nehogy már annyit ne engedhessen meg magának. De ki dönti el, hogy kinek mit és mennyit lehet? És miért akar dönteni mások helyett?

2016. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Attól is függ, mik azok az igények. Az általad leírtak inkább alapnak számítanak, az állat dolgot meg csak az érti, akinek volt már állata.

Én is írtam már ki kérdést, a válasz a költözés volt, de mikor előadtam, hogy van egy kutyám, akivel együtt nehéz albérletet találni, még én voltam a hülye amiért azt mondtam, hogy nem opció, hogy megválok tőle...


Elég relatív a dolog. Láttam már olyan kérdést is, ahol a csaj a kettejük közel 300 ezres fizetésével nem volt megelégedve.... na, itt például lejjebb vehetnének az igényekből.

2016. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Aki egy állatot kirakásra biztat,azt inkább nem minősítem!
2016. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Sokan úgy gondolkoznak, hogy a munkanélküliség örökké tart. Lehet, hogy rossz tapasztalatok miatt, végül is sokan voltak, akik évekig hiába kerestek munkát.

Illetve az is látszik, hogy sok családnak egyáltalán nincs félretett pénze sajnos. Pedig ha csak egy-két havi megtakarítás van, azzal már kényelmesen áthidalható a munkakeresési időszak, főleg ha segélyre is jogosult a munkanélküli.

2016. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!