Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fizessek be 70 ezres...

Hogy fizessek be 70 ezres számlát, ha nem az én nevemen van a számla? Hogy kérhetek így segítséget?

Figyelt kérdés

Bocs, ilyen röviden nem tudtam értelmesebben megfogalmazni. Szóval albérletben lakom, és a szolgáltatások a főbérlő nevén vannak. Viszont ide vagyok bejelentkezve ideiglenesen a kisfiammal, csak mi ketten lakunk itt, és csak mi vagyunk bejelentve ide. Ebben az esetben hogy tudok pl. az önkormányzathoz fordulni segítségért? A főbérlő nevén van ugye a szolgáltatás, de hát ő szociális alapon nem lenne rászorulva támogatásra, segélyre, én viszont gondolom igen, mert gyakorlatilag nincs jövedelmem, csak a gyes, diákhitel, egyetemi szoctám, meg alkalmi munkákból valamennyi az egyetem mellett. Az a történet, hogy az áramszolgáltató fél évig nem küldött villanyszámlát, de én erről nem tudtam, mert nem az én nevemre jönnek, én csak minden hónapban kifizettem a rezsit, amennyit mondtak. És most kiderült, hogy jövő hónapban ki kéne fizetnem az egészet, egyben. A főbérlő kérdezte, hogy nem lehetne-e részletekben, de azt mondták, hogy nem lehet. Én nem fogok tudni plusz hetvenet kifizetni még a lakbér meg a többi rezsiköltség mellé.

Ebben az esetben mit tehetek?


2010. márc. 25. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a főbérlőd hogy áll anyagilag, de nem tudod esetleg megbeszélni vele, hogy ő kifizeti, és neki adod oda részletekben?

Egyébként meg csináljatok egy szerződést a főbérlővel arról, hogy te laksz ott, és így te fizeted a rezsit (az ne legyen benne, hogy lakbért is fizetsz, mert akkor az már adóköteles neki), akkor ezzel a szerződéssel és az ideiglenes bejelentkezést bizonyító akármivel szerintem már mehetsz az önkormányzathoz segítségért.

2010. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Melyik város?
2010. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

az órákat át kell iratni a nevetekre. ez mindenkinek jobb. ìgy azért fizettekamit ti fogyasztototk a ti nevetekre jön a számla. Mikor kiköltöztök vissza iratni a tulaj nevére vagy az új lakó nevére. ez egy nap az összes szolgáltató átiratása, nem nagy dolog, akkor csinálnak a tulajnak egy számla zárást amit neki kell kifizetni aztán utánna ti fizetitek, mikor kikötlöztök megint lesz számla zárás ami a ti saratok lesz.

Ezt mindenképpen tegyétek meg.

2010. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A rezsi is adóköteles a főbérlő szempontjából. Pont valamelyik nap volt a TV-ben. hogy hiába fizeti ki a rezsire kapott pénzt a tulaj a szolgáltatóknak, mégis adóznia kell utánna.

Azt nem hiszem, hogy az áramszolgáltató nem enged részletfizetést. Az Elmű-ÉMÁsz-tól most kértünk részletfizetést 60ezer forintra, hat hónapra adtak részletfizetésit, és ezerpárszáz forint kamatot kell fizetnünk rá.

Ha átíratjátok a te nevedre a mérőórákat, kérhetsz támogatást az önkormányzattól. Főleg, hogy be vagy oda jelentkezve.

2010. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, mindent át kell íratni a saját névre, főbérlők is szeretik azt, nem lehet vele gond.


Így segélyt, stb önkormányatnál főleg utólag szerintem nem adnak a rezsivel kapcsolatban.


Igazából,ha a tulaj nevén van minden rezsi, ő tartja kézben a számlákat, akkor neki kellett volna tudnia, hogy mikor milyen számlát kell fizetni, és azt kérnie el havonta, nem így utólag visszamenőleg, mert így nehéz előteremteni és nem is igazságos igazából. A tartozás is most az ő nevén van. Érdemes megkérni, hogy akkor rendezze (kedvesen megkérve, mert mégiscsak ő nem követte, hogy mivel tartozol akkor), és részletekben visszafizeted.

2010. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
és ha nem tudja egyben kifizetni, akkor a részletfizetést neki kell kérnie a szolgáltatónál.
2010. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Van albérleti szerződés, mert közvetítőn keresztül vettem ki a lakást, így kötelező volt, minden hivatalos. Kivéve a rezsi részt. Azt a főbérlő nem akarja az én nevemre átíratni, valami olyan miatt, hogy az előző bérlőjénél még így volt, de az utolsó hónapban szó nélkül leléptek, és elég nagy gondot okozott neki, hogy nélkülük mindent visszairasson, meg ilyen dolgok. Azt viszont nem is tudtam, hogy adóköteles lenne, ha én neki fizetem ki a rezsit és ő meg befizeti a szolgáltatónak. Ebben hol a logika? Na mindegy, nem is ez a lényeg... Szóval ezeket a szolgáltatásokat sajnos nem fogja a nevemre átiratni :S Ő meg nem tudja megelőlegezni, pedig megtette volna, csak most neki is jött valami hasonló brutális számla, és örül, ha ki tudja fizetni.

Ezt a hetvenezret telefonba mondták neki, hogy ennyi lesz, amikor felhívták, hogy hiba történt, és nem rögzítették az adatokat, amikor a beköltözésemkor bediktálta a fogyasztást, ezért nem küldtek eddig számlát. Mostanra tűnt fel nekik... Na, és amikor felhívták, és megmondták az Eon-osok, hogy mennyi a számla, akkor kérdezte, hogy lehet-e részletben fizetni, de neki kerek perec azt mondták, hogy nem lehet. Ma mondta, hogy felhívja őket, és megkérdezi újra, de szerinte nem valószínű. Gondoltam rá, hogy bemegyek személyesen, nem telefonon érdeklődök, de hát ugye nem az én nevemen van a számla, ezért én ott semmit nem intézhetek hivatalosan. Ja, és a számlát is jövő hónapban küldik erről.

Ezért gondoltam arra, hogy ha megjön a számla, akkor elkérem a főbérlőtől (amúgy meg szokta mutatni, csak ő teszi el őket), és bemegyek az önkormányzathoz, meg viszem a szerződést is, meg esetleg kérek egy lakcím igazolást, olyat, mint amit az egyetemen is kérnek a szoctámhoz, amikor a népességnyilvántartóból lekérik, hogy kik vannak az adott címre bejelentkezve. Akkor abból már szerintem csak látszik, hogy én lakom ott, én fogyasztok, az én cehhem, nem? Plusz vinnék persze papírokat a szociális helyzetem igazolására. Szerintetek érdemes ezt megpróbálni? Mást nem tudok kitalálni :S Én jobban örülnék, ha nem kéne segélyt kunyerálnom, hanem a szolgáltatóval rendezhetném részletekeben, de ha ők azt mondják, hogy nem lehet, akkor nincs más választásom.

Amúgy ez az átírás dolog tényleg jó lenne, csak ugye ezt egyrészt nem akarja a főbérlő, másrészt ez a számla az eddigi fogyasztásra vonatkozik, tehát ez mindenképp a főbérlőt terhelné papíron, de ugye nekem kell kifizetnem, szóval erre ugyan úgy nem kérhetnék semmit, akkor már méginkább sem szerintem.

Vagy ha segélyt (de utálom ezt a szót) nem is ad az önkormányzat, de valami kedvezményes hitelt esetleg nem tud szerintetek? Ilyen létezik? Hogy az önkormányzattól kérnék kölcsönt, annyit, amennyi a számla, és nekik fizetném vissza részletekben? Ilyet lehet? Ja, amúgy a város Pécs.

Bocsi ha hosszú lett, csak ez most nagyon nagy probléma nekem, és nem tudom, hogy tudnám megoldani...

2010. márc. 25. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha az Eon hibájából történt ez az egész számla-mizéria,akkor igenis kösse az ebet a karóhoz a főbérlőd,hogy adjanak részletfizetést,mert nem ő hibázott.Én is laktam úgy albérletben hogy nem az én nevemen voltak a számlák,de mivel ott az albérleti szerződés,minden további szó nélkül elfogadták akár az önkormányzatnál is.
2010. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a helyi családsegítő is tud segíteni.Próbát ez is megér.
2010. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélem a főbérlő jut velük valami egyezségre, annak örülnék a legjobban. Ha ez nem megy, akkor az önkormányzathoz, vagy a családsegítőkhöz megyek be.

Amúgy eléggé bosszant a dolog, mert soha soha életemben egyetlen számlával sem voltam elmaradva, ha rám volt bízva a befizetése (úgy értem, ami nem a főbérlőnek jön, tehát idejében megkapom), és a főbérlőnek is mindig mindent kifizettem aznap, hogy szólt. És akkor ezek után ezt kapom cserébe, ha rendes vagyok, és mindig időben mindent kifizetek :S De remélem, hogy a főbérlő másodszori próbálkozása sikerrel jár.

2010. márc. 26. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!