Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fizessek be 70 ezres...

Hogy fizessek be 70 ezres számlát, ha nem az én nevemen van a számla? Hogy kérhetek így segítséget?

Figyelt kérdés

Bocs, ilyen röviden nem tudtam értelmesebben megfogalmazni. Szóval albérletben lakom, és a szolgáltatások a főbérlő nevén vannak. Viszont ide vagyok bejelentkezve ideiglenesen a kisfiammal, csak mi ketten lakunk itt, és csak mi vagyunk bejelentve ide. Ebben az esetben hogy tudok pl. az önkormányzathoz fordulni segítségért? A főbérlő nevén van ugye a szolgáltatás, de hát ő szociális alapon nem lenne rászorulva támogatásra, segélyre, én viszont gondolom igen, mert gyakorlatilag nincs jövedelmem, csak a gyes, diákhitel, egyetemi szoctám, meg alkalmi munkákból valamennyi az egyetem mellett. Az a történet, hogy az áramszolgáltató fél évig nem küldött villanyszámlát, de én erről nem tudtam, mert nem az én nevemre jönnek, én csak minden hónapban kifizettem a rezsit, amennyit mondtak. És most kiderült, hogy jövő hónapban ki kéne fizetnem az egészet, egyben. A főbérlő kérdezte, hogy nem lehetne-e részletekben, de azt mondták, hogy nem lehet. Én nem fogok tudni plusz hetvenet kifizetni még a lakbér meg a többi rezsiköltség mellé.

Ebben az esetben mit tehetek?


2010. márc. 25. 18:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hülye a föbérlöd.


Mond metg neki ha nem iratja át rátrok a mérö órákat akkor nem fizetsz rezsit, a kuty anem tudja rajtad ezek után behajtani.

Neki mért fáj hogy olyan hülye volt az elözö lakó hogy nem iratatta le a nvéröl az órákat hagyni kellett volna neki had fizesse a régi lakó míg eszében nem jut leirattatni. Szóval ettöl nem tudom mit parázik mert a nem irattatod le a nevedröl addig te vagy a fizetöje.


Szerintem ballagj be a szolgáltatókhoz kérj papírt (még netröl is lelehet tölteni ezeket) és töltsd ki és irasd a nevedre, és ha kell az aláírasa tedd az óra elé.

2010. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok vele összebalhézni, mert amúgy rendes meg minden. Majd ha másfél év múlva költözünk, akkor már eleve így csinálom, de most ez utólag amúgy sem változtatna a helyzeten.
2010. márc. 26. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!