Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Holnap lesz a nagymamám...

Holnap lesz a nagymamám temetése. Hamvasztás lesz. Én nagyon rosszul viselem a dolgot. Nagyon égő, ha zokogni fogok? 13/l

Figyelt kérdés
Strokeban halt meg. Ugy lattunk, javul. Vasarnap halt meg almaban. A szivevel is volt gond. Mozogni, beszelni nem tudott. Azt mondtak, hogy jelentosen javult az allapota, egyszer csak meghalt. Hetfo reggel szallitottak volna rehabilitacios intezetbe. Es hirtelen meghalt. Tegnap elhamvadztottak, holnap temetes.
2016. jan. 7. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Eggyáltalán nem égő. Egy temetésen a legtöbb ember sír.
2016. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
75%
Az lenne a szégyen ha nem érintene meg mindenki sír ha egy hozzá közelálló embert elveszit. 14/l
2016. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem égő. A temetésen nagyon sok ember sír. Nem kell szégyellned magad emiatt.
2016. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom 😢 nem égő.
2016. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Érzelmeid mutatod ki,ami nem egYenlő a gyengeséggel. Én 13 éve vesztettem el, és igen, évebte min. 2x.siratom.Ettől gyenge vagyok,rossz? Vagy csak szeretem?
2016. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Ne izgulj ezen, egyáltalán nem égő.
2016. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem! De sajnos azt kell mondanom, hogy súlyos betegeknél a hirtelen javulás általában a halál előtt jelentkezik. Talán ezzel próbál segíteni a szervezet, hogy legyen ereje elköszöni. Viszont ha álmában halt meg, akkor szép, nyugodt halála volt ha szabad ilyet mondani. Sokaknak ez nem adatik meg.


És egyáltalán nem égő zokogni. Én 20 évesen is végigbőgtem nagypapám temetését, mert nagyon szerettem. Senki nem botránkozott meg ezen, főleg, hogy egyébként is sírós típus vagyok ha nagy érzelmi sokk ér. Add ki magadból, ilyenkor jót tesz a sírás, megkönnyebbül tőle az ember.

2016. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem égő. Én minden temetést végig bőgtem eddig, amin ott voltam. Ha közeli szerettem volt, akkor nagyon, ha távoli, akkor kevésbé, de sírás nélkül sosem bírom ki. Egy vadidegen temetését sem bírnám.

A dédimamám temetése volt az, ahol nem bírtam tartani magam és teljesen összezuhantam lelkileg. 16 éves voltam, eleinte azt gondoltam jól viselem és a temetés elején is igyekeztem visszafogni magam, de a végén a sírnál már remegtem a zokogástól. Apukám és a nagybátyám két oldalról belém karoltak, amikor látták, hogy ez nem "tréfa", így semmi gond nem volt, de ha nincsenek ott, akkor lehet, hogy nem csak lélekben zuhanok meg. Egyáltalán nem éreztem cikinek, őszintén szólva volt elég bajom, nem is igen érzékeltem a külvilágot és abszolút nem érdekelt ez most ciki-e.

Láttam temetésen iszonyatosan zokogó embereket és én is voltam már az. Ha valaki ezt cikinek gondolja, annak empátia készsége nulla. Én ilyenkor együttérzést, sajnálatot érzek az illető iránt, nem cikizem...

2016. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. :(

Nem égő egy kicsit sem, hanem ilyenkor teljesen természetes és jót is tesz neked, ha kisírod magad. Ne törődj másokkal. Sírj, zokogj, ha az jön.

2016. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sírni teljesen természetes dolog, ha valami trauma él minket. Hidd el, jobb kiadni magadból a fájdalmat.

Részvétem a nagymamádért.

2016. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!