Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a hibas ebben az esetben?...

Ki a hibas ebben az esetben? Jogosan nem beszel velem?

Figyelt kérdés

Kolcson adtam a honap elejen a baratomnak a fizetesem felet, a masik felebol kifizettem a szamlaimat es eldegeltem - igen szukosen, de nem nyaggattam.

Egy hete elkezdett nagyon fajni a fogam (oruletesen!!!), kiderult,h igen draga procedura aran tudnak csak megszabaditani a fajdalomtol, amire lett volna penzem,ha nem adom kolcson. De mivel ures volt a zsebem, ugy voltam vele,h valahogy kibirok egy hetet,amig fizetest kapok es nem kerem vissza baratomtol. o persze nyaggatott,h miert nem megyek mar el orvoshoz, de nem akartam mondani,h nincs penzem. Ma reggelre odaig jutottam,h annyira faj,h mar a nyakamban, meg a torkomban is olyan elviselhetetlen a fajdalom,h nem egyszeruen se az antibiotikum, se a fajdalomcsillapitok tomkellege nem segitenek.Reggel elkezdtem sirni a tehetetlensegtol es mikor a baratom kerdezte,h miert nem mentem el orvoshoz,azt talaltam mondani,h `szerinted miert nem megyek orvoshoz? mert nincs ra penzem!`. O erre nagyon megsertodott,h nem beszel velem es azt mondta,h egy budos paraszt vagyok,h azt mondtam,h miatta faj a fogam.en hiaba mondtam,h nem akartam basztatni,met tudom,h cege miatt nagyon szukos most az anyagi helyzete es az gondoltam,h sokkal fontosabb,h legyen nala penz. Ledobta az agyra a penzem,mint egy k@rvanak es elment. Fel se vette a telefont. Szerintetek tenyleg igaza van es budos bunko modjara viselkedtem?


2010. márc. 26. 11:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen megszégyelte magát! Tudod, hogy szokták mondani..a támadás a legjobb védekezés!!Amúgy meg nincs amiért rosszul érezd magad. Hiszen nem voltál te se és ő se hibás..csak mondom, hirtelen biztos megszégyelte magát és csak azért mondott olyan szavakat. Hadd csak majd ő legyen aki bocsánatot kér, te ügyesen menjél és intézd el a fogadat.Jah és legközelebb ha legalább egy picit komoly a kapcsolatod akkor legalább beszéld meg vele.Mert az is lehet h azért sértődőtt meg h nem szóltál hamarabb.
2010. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindketten hibásak vagytok. te azért, mert nem mondtad el már az elején hogy miért nem mész el a dokihoz, lehetett volna finomabban is, ő meg azért mert összecsöpöghetett volna annyi hogy rájöjjön az amúgy is elég anyagias világban mindennek ára van. gondolom, ha együtt vagytok, tisztában van vele,hogy mennyi pénzből élsz és hogy akkor most nincs tartalékod. és érdekes, ő meg a nagy sértődöttségében egyből oda tudta adni a pénzt? honnan? lehet nem is volt akkora szüksége rá mint neked.

sőt, biztos. ha ennyin fennakad, elég érdekes ember... legközelebb ha ilyen lesz jobb az elején tisztázni, és nem lesz belőle konfliktus. jobban tenné, ha odafigyelne ő is hogy ha kölcsönkér, minél hamarabb adja vissza. én nem keresném a helyedben. menj el a dokihoz, és ha akar, majd keres. nehogy már te menj utánna, mikor te segítetted ki.

2010. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

véleményem szerint mindenki.

én biztosan azt tettem volna, hogy eléállok és szépen megbeszéljük a dolgot. tudna-e visszaadni annyi pénzt, hogy el tudjak menni a dokihoz. így félreértette a reakciódat és ez eshetett rosszul neki.

viszont azt meg ő érthette volna meg, hogy fáj a fogad és nagyon fáj és meg akarod gyógyíttatni magad. csúnya dolog volt ezeket mondania és odavágnia a pénzt. sőt inkább neki magának azonnal orvoshoz kellett volna vinni téged.

szerintem beszéljétek meg!

sok sikert a fogorvosnál!

2010. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, itt egy hiba van: nem volt megfelelő kommunikáció. Mindent meg lehet beszélni normálisan is. Ha már az elején mondtad volna neki, hogy ez miatt a váratlan helyzet miatt mégis szükséged lenne a pénzedre, mert nagyon fáj a fogad, és sokba fog kerülne a megcsináltatása, akkor nem fajult volna odáig a dolog, hogy már majd' beleőrülsz a fájdalomba.

Viszont a párod reakcióját is túlzottnak érzem, hiszen szerintem mindenki tudja, hogy milyen borzalmas, ha valakinek fáj a foga, főleg, ha már napok óta szenved vele, meg lehet érteni, ha az ember ilyenkor ingerült.

Viszont abban van némi igazság, hogy honnan tudta volna, hogy neked már nincs több pénzed, ha nem mondod neki?

De abban teljesen igazad van, hogy egy ilyen miatt nem kéne bunkónak lennie. Te viszont legközelebb szólj neki, ha van valami, ne várdd, hogy magától kitalálja, hiszen nem gondolatovasó.

2010. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Egyszeruen semmit nem lehet vele megbeszelni, mert nagyon fafeju, engem sokkal liberisabban neveletek a szuleim,igy en kepes vagyok a kommunikaciora, de oneki nem lehet semmit mondani,mert egybol a torkomnak ugrik! Soha nem szokott bocsanatot kerni, szoval erre varhatnek a vegtelensegig. egyszeruen sajnaltam, nonapkor annyi penze nem volt,h egy szal viragot vegyen, nem vagyok tisztaban az anyagi helyzetevel,csak allandoan mondta,h mennyire nincs meg mindig penze!
2010. márc. 26. 11:24
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
mi vagy te az anyja? rúgd ki, keress normális hapsit.
2010. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Ez tök hülye. Dobd ki, mert te tettél neki szívességet, és még ő sértődött meg. Talán azt hitte, sose kell majd visszafizetni a pénzt?
2010. márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikációs káosz végeredménye. Kár, hogy nem mondtad neki el, de lehet azért mert tudod, hogy úgysem értené meg, mert fafej hozzáállása van. Húztad ameddig lehet. Ő szégyenében, vagy tehetetlenségében csinálta azt amit csinált. Szomorú, de jó lenne ezt megbeszélni. Ha nem veszi fel a telefont az elzárkózás a probléma elől, de attól még ott van köztetek megoldatlanul.

Próbáld meg vele megértetni, hogy semmi értelme a viselkedésének. Ő kért szívességet amit nem így illik 'megoldani'.

2010. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

oOHHH te egy rendes, normális lány vagy!!!!Egyáltal

n mit keresel egy ilyen barom mellett???

-első-

2010. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
hat ez eleg gazos ,helyzet!De te azert oda mondtad neki,gondolom nem szandekosan,csak hat a fajdalom meg az aggodas,uralkodhatott rajtad,es azert nem tudtad neki turelmesen elmondani,emaitt azert nem szabadott volna teged,"budos parasztnak" vagy bunkonak nevezni!Ez nagyon csunya dolog volt tole,meg az is,hogy odavagta a penzt!De te elmondhattad,volna neki,hogy nincs penzed,mert neki adtad!Mondjuk oszinten,ha van egy kis esze ennek a pasinak akkor elobb is rajohetett volna! jobbulast neked!aPasit meg hagyd a fenebe,ettol jobbat erdemelsz!22/L
2010. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!