Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben tényleg...

Az alábbi esetben tényleg jogosan néznek le/szólnak meg?

Figyelt kérdés

tegnap szült a húgom és ugye még kórházban van. még tegnap beszéltünk telefonon és a látogatásra is terelődött a szó. azt mondta, hogy nem kell bemennem(teljesen sima szülés volt), mert van mindene és amúgyis pihenne, a kórtermében sok az újszülött babás kismama és bizony a sok látogatótól nehéz szoptatni, pihenni, altatni a babákat, stb. én ezt megértem, én is szültem és néha valóban zavaró, hogy valakinél mindig vannak benn, olyankor nyilván az ember nem állhat neki szoptatni. nem mellesleg 200km-re élünk egymástól, dolgozok, szóval nem tudok elrohanni. de miután hazajött úgyis szabin leszek és nála leszek 1 hetet.

na ezt megtudta a rokonságom és azóta én vagyok a szemét, mert hiszen ők ráértek elmenni én meg erre sem vagyok képes. elmondtam, hogy megbeszéltük, ez a mi kettőnk dolga, de csak azt kapom, hogy látogatni igenis illem, stb, stb, stb. anyukám mondjuk megérti, de senki más. most ezt jogosan csinálják? és hiába magyarázza a húgom is nekik, semmi haszna. de olyan nehéz nem foglalkozni vele. és az a röhej, hogy tegnap szült és már mára ez van belőle. ez valóban ekkora dolog lenne?


2010. júl. 19. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni senki szavára, ha a hugod megérti, mindenki kiny@lhatja.Otthon, ha lemész hozzájuk, szerintem többet fogsz segíteni, mint akik ott téblábolnak a kórházban.ezen ne akadj ki.
2010. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj vele, hogy nem látogatod meg egyből szülés után, ha utána ott leszel vele. És a húgod is azt kérte, hogy ha nem muszáj, ne menj. Szerintem tök korrekt, hogy nem mész, a rokonaiddal meg ne foglalkozz. Ők a bunkók (bocsánat, nem akarom a családodat kritizálni, főleg hogy nem is ismerem), hogy még szinte meg se szült a húgod, máris mennek be látogatni.
2010. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
kit érdekel a rokonság, anyukád tesód megérti, akinek nincs ennyi esze az meg úgysem fogja. nem kell velük foglalkozni.
2010. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hisz megbeszéltétek a hugoddal.Ne hallgass rájuk.Undokok.
2010. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi

én is úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, csak hát az én rokonságom nagyon otthon van a pellengérre állításban és nem mellesleg sosem felejtenek. én lettem a nemtörődöm, lusta tesó.

2010. júl. 19. 19:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel kikötöttem, hogy nemhogy másnap de csak harmadnapra jöjjenek be.

Ezt utólag jól is tettem, ugyanis 23 órát vajúdtam, utána császároztak. Egy napig gyakorlatilag magamról sem tudtam a fáradtság miatt, így a legkevésbé sem lett volna kedvem jópofizni ahelyett, hogy pihenjek és babázzak.

Ha megbeszéltétek, akkor ez így teljesen jó. Én rühellném ha a nyakamba lihegnének a rokonok miután még szokom a helyzetet és szeretnék kicsit magunkkal foglalkozni, nem a jó tanácsokkal.


Már bocsánat, ha esetleg csúnyán fogalmaztam, de utálom mikor az idióta rokonok más dolgával foglalkoznak nem a saját nyavalyáikkal.

2010. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de nekem jól esne, ha a testvérem (annak ellenére, hogy azt mondta ne menj, mert nem akart terhelni) eljönne csak úgy meglepetésként látogatóba. Főleg ha tudja miről van szó, hiszen volt már abban a helyzetben.


De ha amúgyis nála leszel majd, akkor no para.

2010. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele, nagyon rendes tőled, hogy egy hétig ott leszel náluk, ha a tesóm 200 km-re lakna én se kérném, hogy jöjjön be, egyébként is 3 nap alatt hazaengedik a hugod.
2010. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos, de te tanuld meg lesz.arni a hü.lye rokonokat, mert különben megbolondulsz. Ha nekem gyerekem születne, nem örülnék neki, ha az első napokban millióan ott sereglenének és okoskodnának körülöttem, szerintem úgy felidegesednék tőle, hogy kib.asznék mindenkit a szobából. Első napokban a babának az anyára van szüksége, az anyának meg az orvosokra, ápolónőkre meg az apára. Másra nem. Testvérre, nagyszülőkre az első két-három hét után, távolabbi rokonok meg nyugodtan ráérnek fél év után jönni, addig elég fényképeket mutogatni nekik.
2010. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, a többieket tojd le. Ti ezt így beszéltétek meg, és ráadásul érthető is, hogy nem mész be, ha a testvéred azt mondja, hogy nem muszáj, meg amúgy is pihenne, akkor minek mennél be? Otthon majd úgyis meglátogatod, ez a lényeg. Elég kekeckedő rokonságod lehet.
2010. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!