Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha évek óta a feleség dolgozik...

Ha évek óta a feleség dolgozik folyamatosan, a férj pedig általában munkanélküli akkor a feleség részéről mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Bátyám a feleségével 15 éve van együtt, felesége válással fenyegetőzik, mondván, hogy ő nem fog a gyerekek mellett egy felnőtt férfit is eltartani.

Az igaz, hogy a bátyám minimálbérért nem akar elhelyezkedni, mert felesége diplomásként elég jól keres, inkább segít a háztartásban, gyerekeket intézi.

Sajnos nem nagyon van feléjük munkalehetőség a bátyám részére.


2016. jan. 9. 12:22
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
82%

Tumort nem hazudik magának senki. Ez nem egy nátha, ami elmúlik. Tumornak lelki okai is lehetnek, ami kiválthatta nála az is, hogy eltartotta a mihaszna bátyádat.

Nem csoda, hogy elege lett.

Nézz utána a tumor betegségnek, és ne a feleséget okold!!!!

2016. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól keresnék, akkor nekem semmi gondom nem lenne ezzel a felállással egy ideig. Hosszútávon azért dolgozzon mindenki.

Tökmindegy, hol lakik az ember, én is távmunkában dolgozgatok s nem is a végzettségemnek megfelelően... Mondjuk egyelőre nem indultam be. A párom közel minimálbért keres, de ha nekem megszaladna, kilépne, ez elég logikus számunkra. Egy ideig röhögünk rajta, hogy zsebpénzért dolgozik (szerencsére a hobbijához kapcsolódik kicsit a munka s 3-ra itthon van), de azért ez így nem normális. Majd alakul neki is valami rendesebb, ha mást nem, majd besegít nekem, kitalálunk valamit :)


Meg kell oldani, így vagy úgy. De ha az egyik nagyon jól keres és elég sok meló van a házban, illetve a gyerkőcöknek is jó, ha sokat vannak velük s nem zavarja, hogy függ a másiktól s nem válhatnak el, mert akkor annyi neki, s ez van megözvegyüléskor is... Mondom, nekem necces is ez, s nekem nem teljes az élet otthon... Legalább tartana tyúkokat vagy művészkedne és eladná vagy valami, érted. De kinek hogy felel meg.

2016. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
92%

Miért véded a bátyádat? Szerinted ez így komolyan rendben van?!

Nem gond, ha feleség egészsége rámegy, hogy ő az egyedüli kereső évek óta,csak mert a tesód NEM AKAR(!) dolgozni?!

Én sem tartanám el,válnék. Ha a férjem munkanélküli lenne, simán eltartanám,ha valóban látnám,hogy aktívan keres. Azt sem várnám el,hogy bármit azonnal elvállaljon,keresse a megfelelő munkahelyet felőlem akár 1,max 2 évig,tudom,hogy nem könnyű. De ezután szerintem eljön az a pont, hogy igenis bármit vállaljon el, innentől nincs válogatás. Bár erre kérnem sem kellene, megtenné magától is.

2016. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
87%

Én fériként szégyellném magam ha a párom tartana el ilyennel meg pláne nem takaróznék hogy inkább nevelem a gyerekeket.

az számomra hihetetlen hogy évek óta nem talál munkát.

Voltak idők mikor naponta 2órát utaztam csak azért hogy dolgozni menjek. Milyen dolog ez?

Te a testvére ként nem tudnál egy kis tartást adni neki?

Minimálbérért nem szeretne elmenni dolgozni akkor menjen el suliba tanuljon ki valami érdembeli szakmát. Ha a felesége meg eddig húzta vele akkor szerintem segítene is neki, hogy sikerüljön. Nem tudom elhinni hogy ez valakinek jó. 17 éves korom óta magamat tartom el csak érettségim van de folyamatosan fejlesztettem magam. 0-ról indulva ma már azt tudom mondani hogy elég az a pénz amennyiért dolgozom.

Építkezésekre is mindig keresnek segédeket stb. stb. nagyvárosban portás vagy akármi. Legalább egy vagyonőr vizsgát tegyen le az még nem is megterhelő

2016. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
86%

Védheted a léhűtő bátyádat, ha akarod!

De az a helyzet, hogy egy ilyen semmirekellő, dolgozni nem akaró férfit soha nem tartanék el.

Tumort meg senki nem hazudik magának, iszonyat rosszindulatú vagy!!!

2016. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
86%
Munkanélküli létemre is a feleségnek adok igazat. Akkor sem tartozna ezzel a bátyádnak, ha gazdag örökösnő lenne.
2016. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Én nem tudom támogatni sajnos, hivatásos anyuka vagyok, a férjem keresetére szükségünk van.

A sógornőm nem értem miért pont most akar válni, amikor tumoros beteg, ilyenkor mégjobban rászorul majd a testvérem segítségére otthon.

Elhiszem, hogy aggasztja az, hogy hogyan tudja ezután is a családfentartó szerepet betölteni betegen, de majd csak talál a testvérem munkát ha látja, hogy a felesége nem tudja már eltartani a családot.

2016. jan. 9. 13:36
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

de majd csak talál a testvérem munkát ha látja, hogy a felesége nem tudja már eltartani a családot.

ne legy mar ennyire vak!

a draga tesod lusta dolgozni, es ez nem fog egyhamar valtozni.

mar reg el kellett volna valnia!

2016. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
98%
Csakis azután, hogy a felesége összeesett? Ez aztán a támogatás.
2016. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Igazatok van, majd elbeszélgetek a bátyámmal!

Attól tartok, hogy a felesége hibája is, hogy eddig eltűrte a bátyám hozzáállását és most tudatosult benne, hogy a bajban sem számíthat a férjére ez okozta az elkeseredettségét, a gyerekek későbbi sorsáról is sokat beszél, ha nem tud meggyógyulni ki tartja el a gyerekeket.

Idáig ugyan többször szóvá tette a bátyám munkanélküliségét, de mivel rengeteg túlórával tudta kompenzálni a kiesett pénzt tűrte a helyzetet, nyilván betegen nem tud majd túlórázni.

2016. jan. 9. 13:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!