Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen családi,...

Szerintetek milyen családi, anyagi háttér kell egy gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Nektek mitek volt, hogy álltatok anyagilag mielőtt bevállaltátok a családalapítást?


Én nagyon félek az egésztől. Mi kb. 300 ezret keresünk a férjemmel ketten, hiteles házunk van (szerencsére nem annyira sok, havi fix 65 ezer forint még 6 évig), más hitelünk nincs, az autónkat szerencsére készpénzre vettük még, a rezsink nem sok, rezsi+utazás havonta kijön olyan 65ből szintén, kajára megy el 30-50 között változó. Félretett vésztartalékunk van. De nem tudom, hogy ha lenne gyerekünk is meg tudnánk e élni, sokat aggódok rajta, én gyerekkoromban sokat nélkülöztem, nem akarom, hogy az én gyerekem is így nőjön fel. Szerencsére a kilátásaink jónak tűnnek, a férjemet elküldték egy képzésre a munkahelyén, én elvileg ha elvégzi, akkor megemelik a fizetését, de ugye ezt én akkor hiszem majd csak el, ha már tényleg látom is. :) Szóval légyszi írjátok meg, ti mennyire készültetek tudatosan anyagilag a babára meg minden érdekel, mert annyira aggódom.


2016. jan. 12. 11:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%

Döntsd el mit szeretnél jobban gyereket vállalni, vagy élni,mint hal a vizben?

Ilyen anyagi hátérrel szorongásnak nincs helye,én ugy gondolom.

2016. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon dicséretes, hogy nem ész nélkül vágtok bele, de azért túlparázni se kell.

A matek sokat segít :) Lesz egy babátok, akinek a szükségleteit ki kell elégíteni: pelenka, étkezés, ruha, egészségügy, stb. Erre kaptok állam bácsitól családi pótlékot, adókedvezményt, kapsz GYED-et, plusz a párod fizuja: ez elég lenne a havi megélhetésre? Olyan szinten, ahogy azt elvárjátok magatoktól, vagy túl sok lemondással járna?

Ha kell még havi 30 ezer, és két évig leszel otthon, akkor logikus, hogy 720 ezer tartalék szükséges a megfelelő életszínvonalhoz. Ez csak egy példa, vannak, akik jól kijönnek anyagilag kisgyerekkel is, és megelégednek azzal az életszínvonallal, amit biztosítani tudnak.

Ha még otthon maradsz egy évig, akkor is ki tudod számolni, mennyi kell.


Aztán idővel visszamész dolgozni: a munkahelyeden visszaveszik a kismamákat? Lesz hol dolgozni, vagy kell újat keresni? El tudod látni a munkát kicsi gyerek mellett is, van aki pl. segít oviból elhozni? Ha van nagymama, akkor az olyan szerencse, amit kell használni. :) Főleg ha lehet rá(juk) számítani, hogy segítenek a kicsit hozni-vinni, nyári szünetben bevállalnak egy hetet, stb. Rengetegek segítenek ezzel a fiatal szülőknek, ami megfizethetetlen. Meg jó esetben ők is élvezik.


Amúgy nem kell túlparázni, szerintem álltok úgy egzisztenciálisan, hogy egy gyerek vállalása ne vágjon földhöz titeket, és megoldjátok csont nélkül. :)

2016. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem írtad meg hány évesek vagytok. Bár amit leírtál, szerintem stabil hátteret adna egy babának. Ha a férjed keres többet, akkor nem fog olyan sok kiesni amig "babázol". Nem vagyok híve a korai gyerekvállalásnak, mert fejben is fel kell nőni hozzá. Sokszor látom, hogy a túl korán jött babát inkább a nagyszülők nevelik, pedig ki kell "élvezni", amig felnőnek és önállosodnak, mert az egy gyönyörű időszak :)) Ha 30 fölöttvagytok már nem sokat halogathatjátok, mert a biológiai óra nem áll meg. 40 fölött szülni már egészségügyileg is rizikos a babának és mamának is.

Sokszor az kerül sokba, hogy a kismama hisz a reklámoknak és "nem sajnálunk semmit" alapon megveszik a teljesen szükségtelen, haszontalan dolgokat is. Ha van a családban, baráti társaságban kisgyerek ne szégyeld elfogadni pl a babakocsit, ülést, hótaposót stb, mert ezek valóban drágák, ráadásul hamar "kinövik".

Ideális időpont nem lesz soha, mert az ember alapból mindig jobbat szeretne :))Ha szeretnétek ez ne tartson vissza!

2016. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Még csak 21 vagyok, a férjem pedig 30 :)
2016. jan. 12. 11:59
 5/25 anonim ***** válasza:
41%

Egy gyerek egy atlag csaladi koltsegvetesbe egesz kenyelmesen belefer kb 18 eves korig. Jo, elso 2-3 evben a pelenka, elso evben a gyerekkajak dobnak a kiadasokon, de azokat meg ki lehet birni.

Igazan sokba az kerul, mikor a felsooktatasat segited, meg mikor az eletben elinditod. Mar ha nem akarod hogy meg 30 evesen is a nyakadon logjon es radszoruljon.

Erre kell elkezdeni mar a szuletesetol sporolni rendszeresen, akkor 18-20 ev alatt egesz szep osszeg jon ossze.

2016. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
Az pedig nagyon igaz, hogy idealis idopont nincs. Mindig lesz megvalami, meg megvalami, ami meg kene.. A gyerek az eletetek resze. Ugyanugy resze lehet a fejlodeseteknek, elorehaladasotoknak. Nem kell feltetlenul teljesen kesz rozsaszin legvarba ultetni, nem art ha o is megtanulja az elet alapjait, hogy semmi sincs ingyen, es az ember nem kap meg mindent amit megkivan, hogy aztan tudja ertekelni azt, amit eloteremt majd maganak kesobb.
2016. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

5-nek: jól sejtem, hogy neked még nincs kamasz gyereked, ugye? :D

Kisgyerekkel a legkevesebb a kiadás, szerencsére aztán lehet újra dolgozni.

De ahogy nőnek, úgy nő a kiadás is, pl. ruhák, játékok, az egyéb igényekről nem beszélve (mobil telefon, mozi, számítógép, tablet, ps, mekibe beülni, fodrász, stb.) Ezek egy része nem "jár" automatikusan, sőt meg is lehet rá keresni a pénzt, szóval egyáltalán nem kötelező.

De tény, hogy egy kamasz gyerek többe kerül, mint egy 2-3 éves, akinek még pelenka is kell. Ne mondjak mást, egy kamasz havi fodrász-kencefice kiadása több, mint egy havi pelenka ára. Tankönyvekre is kell költeni, jó esetben évente. :D Rosszabb esetben jó lesz a tavalyi is, ha évet ismétel.


Kérdező: megoldjátok.

Egyébként meg 21 évesen még ráértek, nem késtél le semmiről.

2016. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen háttérrel vállalható szerintem egy kicsi. Át kell alakítani az életeteket és ez a riasztó. A leírtak alapján 150-nel számolva + a gyed is szépen kijöttök szerintem. Ne izgulj sokkal jobb a hátteretek mint nagyon sok fiatal szülőnek
2016. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Ha 2-en kijöttök anyagilag, nem nélkülöztök kaja téren, mindkettőtöknek van egy hobbija esetleg amit tud űzni, akkor valószínűleg álltok úgy, hogy egy gyerek is beleférne anyagilag...

Számszerüsíteni nem szeretem, hogy ez mennyi pénz, mert mikor Bp-n laktunk, alig jöttünk ki 350.000-ből ketten, párom unszolására leköltöztünk Lovasberénybe, egy falu Székesfehérvártól nem messze, azóta mióta van kert, mostanra tojás és majd lesz csirkehús is... Nos most egyedül én melózom, asszony otthon a gyerekkel és 180.000ből jobban élünk 3-an, mint anno pesten 350-ből ketten... Havi szinten 30-at félre is tudunk tenni.

2016. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
Kb. ilyen jovedelemunk volt nekunk is, mar 6eves a fiunk, siman ment. Mi mar idosebbek voltunk anya 26ev, apa 35 ev. Semmit sem esett vissza az eletszinvonalunk, mondjuk semmi agyon reklamozott dolgot nem vettunk meg, sokmindent kaptunk, vagy hasznaltan vettunk. tizezreket ki lehet adni tok folosleges dolgokra, beszelgetmi kell kisgyermekes tapasztalt szulokkel, tanacsokat kerni.
2016. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!