Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szokott sok házasság...

Miért szokott sok házasság megromlani akkor, amikor egy család hirtelen és nagyon meggazdagszik?

Figyelt kérdés
Nem egy olyan történettel találkoztam baráti vagy ismerősi körben, amikor valaki szülei akkor váltak el, amikor apa vállalkozása beindult és rövid idő alatt nagyon sok pénz állt a házhoz és ahelyett, hogy élvezték az ebben rejlő új lehetőségeket, széthullott a család. Miért?
2016. jan. 12. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sok pénz ugyanúgy be tud kavarni egy család életébe, mint a kevés. Mindkét esetben megváltozhat a viselkedése a családtagoknak. A sok pénzt kereső esetleg elszáll magától, uralkodni szeretne, a párja pedig elnyomottá válik, de okozhat problémát ilyenkor a nem azonos értékrend is. Az egyik költekezne inkább, a másik viszont megtakarítana, stb.

Gyakori az is, hogy a sok pénzt kereső azt gondolja, többet megengedhet magának, akár még azt is, hogy beújít egy fiatal szeretőt, de elég az is, ha megalázó módon viselkedik a párjával.

A szegénység és a gazdagság is okozhat egy kapcsolatban krízis helyzetet.

2016. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

én ilyen esetel még nem talkoztam sajna

de ha egy pasi pénzhez jut elmegy az esze pláne ha épp kapuzárási pánikja van

2016. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerénység kell, hogy a sok pénz ne szállítsa fel az egót, önzést.
2016. jan. 12. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

mert a sok penz borzaszto feleloseg, nyomas, stressz. Legnagyobb altalanossagban is elmondhato, hogy paranoidda, vagy legalabb gyanakvova teszi az embert (vajon a penzemert szeret? - na nem a feleseg, hanem a felbukkant uj baratok) ezen mar alapbol szetdocoghet egy hazassag. arrol nem is beszelve, hogy a felszabadult idot, ha egyutt toltik, akkor feszultseg forras lehet, es ami eddig harmonikusan mukodott, szetesik.

na meg a dolgok amiket a penzen vesz az ember. alkohol? drog? csak az egyikuk, vagy mindketto? egyik sem szerencses. vagy ha nem is ennyire dramai a helyzet, es ha nem is hedonista multimilliomosok, akkor is lehet problema, a "miert kellett meg egy harmadik kocsit is vasarolnod" meg a "mar ezer ruhad van, erre tenyleg szukseg volt?"

szoval eleg sok faktoros a dolog, kivulallokent neha ertelmetlennek tunhet miert alakult igy a dolog.

a penz nem boldogit, de szukseges a mai tarsadalomban.

2016. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

A mi házasságunk nem romlott meg, de simán megeshetett volna... hirtelen lódult meg a cégünk, nagyon gyorsan nagyon magas lett a bevételünk. Ekkor az én drága testvéreim előkerültek és szép sorban egymás után mind a négyen kölcsönkértek, összesen egy budapesti lakás árát szétosztottuk köztük. A férjem nem nagyon lelkesedett, de nekem bűntudatfélém volt, amiért sokkal jobban élünk náluk, ezért mind a négy esetben rábeszéltem őt, hogy adjunk. Mondanom sem kell, hogy a négy drága rokon közül egyik sem fizette vissza, de még ők vannak felháborodva, amiért voltam olyan szemét, hogy 2-3 év múlva elkezdtem firtatni, hogy mikor kezdik el a részleteket átutalni....


Ha a férjem csak egy kicsit is kevésbé normális, akkor erre simán ráment volna a házasságunk, hogy a tanácsa ellenére sokmilliót adtam ezeknek a hiénáknak, akik ráadásul -így utólag látom- nem érdemelték meg, alantas módon használtak ki engem. Soha nem emlegeti ezt nekem, még veszekedésekkor sem, de mondom, biztos vagyok benne, hogy nem sok ilyen ember van, aki így elnézné ezt a párjának, hogy a testvérei szeretetének reményében komoly összegeket veszít el. Hát ez is egy lehetséges ok.

2016. jan. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Azért, mert a pénz nem boldogít. Csak egy rövid ideig.
2016. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Más szempont:

Sok házasságot csak az tart össze, hogy a két felet összeköti a közös hitel, a közös lakás, és nem tudnak szétmenni, mert külön-külön nem élnek meg.

A feleség nem költözik el, mert nem tudja eltartani a gyerekeket, a férj se, mert ha fizeti a gyerektartást, a maradék semmire se elég.

Eddig két fizetésből is alig tudtak fenntartani egy háztartást, logikusan most ugyanennyi pénzből két háztartást nem fognak tudni működtetni.

Marad a kényszer, hogy már semmi se jó, de kénytelenek tűrni, és egy fedél alatt maradni.


Aztán mikor javul az anyagi helyzetük, már megoldható. Pl. a férj ki tudja fizetni a gyerektartást is, meg meg is él, és még a lakásra se tart igényt, mert tud venni másikat, vagy a feleség ki tudja vásárolni a férj házrészét, és nem szorul anyagi segítségre, és végre megkapják azt a lökést, ami ahhoz kell, hogy külön életet élhessenek.

2016. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk pont így volt.

Apa szerény ember volt,de hogy sok pénze lett,nagyképű lett,és nagykanállal falta az életet.Már nem volt olyan fontos neki a család,csak a "barátok" a szórakozás,és persze pénzszagra gyűltek a nők is.

Szomorú,és sok gazdag ismerősömnél ugyanez van,ha el nem is válnak,akkor a pasi csalja a feleséget,a nő meg a pénz meg a jólét miatt tűr.

2016. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelek vannak már az elején is. Csak nem mindenki veszi észre. Nekem 17 éves barátnőm csinálta meg, hogy mikor kölcsönkértem apám kocsiját s el akartam vinni valahova, a kocsiban ülve szakított velem s otthagyott a francba. Később meg kitalálta kibékül velem, de nem volt kocsi s ott dekkoltunk a 4 fal között... Van aki nem tud mit kezdeni a jóléttel, főleg ha az ölébe hullik s nem dolgozott meg érte.
2020. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!