Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parom testvere nem kedvel?

A parom testvere nem kedvel?

Figyelt kérdés
Mar 3 eve vagyunk egyutt, eddig ugy ereztem hogy a csaladja es koztem minden oke, veluk elek. Nagyon szeretem a parom, ugy erzem o is engem. Modtanaban vannak nehezsegeink anyagilag, mint egy csalad, es sokat segitunk egymasnak, ezt termeszetesnek vesszuk. Voltak kissebb-nagxobb konfliktusaink a parom noverevel es batyjaval, ok id itt elnek. A noverevel azert, mert nem hajlando elmenni dolgozni, a batyjaval azert mert elszorta a penzt minden fele csajra, es semmit nem segitett itthon. Multkor egy nagyon vita volt, amikor is engem a batyja elkuldott melegebb eghajlatra, pontosabban vissza edesanyamhiz. Nagyon rosszul esett, de parom megvedett. Pat nap mulva mindenkitol bocsanatot kert, ugy ereztem csak az ital beszelt a veszekefeskor belole. Kulonben mindig rltudunk hulyeskedni, jokat nevetunk. Szombaton volt, hogy elmentek itthonrol egyutt a harom testver, es teljesen ledamadta a paromat, hogy en semmit nem csinalok itthon, valtozzak meg szb. Megjegyzrm ismet megvedett a testverem, mert az iskola mellett kobktezan majdnem en vezetem a haztartast, inkabb az anyja szokott nekem segiteni kicsit, sajnos mutetre var es nem bir semmit, igy tobbnyire nekem kell fozni takaritani. Nem is ertettem hogx miert gondolja ezt, ismetelten megvedett a parom. Mint kiderult csak egy aprosagot erthetett felre, nem tulajdobitottam neki nagyobb dolgot. Viszont ma mutatta paromnak az ujdonsult baratno jrloltjet, ezzrl nem is lenne gond. Viszont mutatott bei egy olyan kepet, amin a hugaval van, es elkezdte paromat traktalni, hogy a huga neki valo lany, hany eves stb na meg hogy nellesleg meg van aldva, ha ertitek mire gondolok. Ez most eleg rosszul esett.. kezdem azt erezni, talan szetakar szedni minkez? Esetleg valamiert nem kedvel? Vagy akkor rzek a dolgok mite jok? Megjegyzem eddigi 3 evunk alatt soha nem mutogatott neki meg igy lanyt, hogy neki valo, jojjon vele ossze. Nem ertem, picit faj a dolog, mert ugy rreztem h kedvel a batyja, es elfogad. Ti mit tennetek a helyemben?

2016. jan. 18. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha igazán szeret a párod, elköltöztök ebbõl a lakásból.

A saját testvér is képes olyan dolgokra, ami tönkreteheti a kapcsolatot,nemhogy egy sógornak való.

2016. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igazabol amit irtam, mindenben mellettem allt a parom, mindig megvedett/megved. Lehet hogx ez bantana? Igazabol amikor nincs igazam, akor termeszetesen a szemembe mondja, de azt nem turi ha igazsagtalanul vafolnak. Ugyrbar voltbez a penzes dolog amiz irtam, hogy elszorta a prnzt,;es az egesz csalad probalta betorni a feje lagyat, sikertelen. Ezido alatt egy kicsit el is tavolodott a batyatol, de kb egy honapja ugx ereztem minden rendbeb, elkezdtek ismet egyutt jatszani, dzerelni, hulyeskedni. Nem tudom mi lehet a baja velem, nem korlatozom oket, sot, hagyom hogy legyenek neha kettesben.

A kulon koltozos sajnos nem kivitelezketo, fokent az desanyja miatt. Mint irtam nincs mas rajtunk kivul aki anyagilag, es fizikailag segitene, csak mi. A masik pedig hogy meg tanulok, nem tudnank fenntartani ugy, hogy tudjunk mellette segitenj. Mas lrsz ha vegre megmutik, de az meg legalabb fel ev. Az edesanyja is mindenben segit es tamogat minket, nem hagyhatjuk cserben.

2016. jan. 18. 12:36
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak arról van szó, hogy ennyi felnőtt ember már óhatatlanul előbb-utóbb egymás agyára megy, még ha alapvetően jó lelkű mindegyik is, és jól mennek a dolgai is. Erre még rátesz egy lapáttal, ha egyik-másik személynél munkahelyi, magánéleti, egzisztenciális gondok vannak, ami mindenkiből kihoz rosszabb tulajdonságokat is.
2016. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
jav. ennyi felnőtt ember EGY HÁZBAN már
2016. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szívesen válaszolnék, de egyszerűen nem tudod értelmesen megfogalmazni a problémádat és még arra sem veszed a fáradtságot, hogy a helyesírás szűrést bekapcsold a telefonon. Iszonyú fárasztó olvasni egy olyan szöveget, amiben egyetlen szó sincs helyesen leírva.
2016. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező ! Mindegyik válaszadónak igaza van és talán te nem vagy hajlandó figyelembe venni a tényeket. Beköltöztél egy idegen családba, ahol elmondásod szerint a 3 gyerek közül 2 nem akar vagy nem tud dolgozni. Mivel te is tanulsz, azért nyilván úgy érzik, hogy rád is megy abból a pénzből, ami egyébként őrájuk jutna. Ráadásul, ha te magadra vállalod ahelyett a másik kettő helyett az ő anyjuk gondozását és segítését, akkor tökéletesen érthető, hogy ez a számukra valamiféle (lelkiismereti) feszültséget jelent, aminek a "kiváltója" te vagy, azaz érthető, ha ellenszenvvel vannak irántad. Ha jószántadból nem akarsz onnan elmenni, akkor a dolgok még inkább el fognak fajulni. Nem neked kell az ő anyjukkal törődni, még ha ez tebenned feszültséget is kell, mert "kötelességednek" érzed. Ne érezd, nem szabad más emberek és más családok belügyeibe beavatkozni. Ez az ő dolguk, oldják meg ők.
2016. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Elnezest, igazatok lehet. A tenyek alapjan szerettem volna azt kerni, hogy segitsetrj eldonteni, hogy most ez a parom batya reszerol mire mehet ki. Ha haza jon este megprobalok vele beszelni, de sajnos olyan termeszet vagyok, hogy sokaog orlodok a dolgokon.

az ultolso valaszadonak, keresek egy kis penzt iskola mellett, azt haza adom teljes egeszeben! Amellett van egy keves zsebpenzem anyukamtol, de meg abbol is segitek. Most is en ajanlottam fel parom anyukajanak, hogy elviszem fodraszhoz a parommal, annyira orult neki! :) Ezert is irom azt, hogy nem ertem mi a problemaja velem, erre iranyul a kerdes. Tudom, hogy latatlanba nehez kitalalni, de talan van aki jart hadonlo cipoben, vagy tudtok tanacsod adni. Ez lenne a lenyeg.

2016. jan. 18. 13:24
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazabol nem erzem azt hogy kotelessegem lenne segiteni az anyukajuknak, de kedvelem ot, es a paromat is imadom. Ugy mond elfogaftak, es csaladtagnak erzem, anyukajuk is szinte a lanyakent tekint ra, es en is barmit megtudok vele beszelni, egyszoval en ugy gondolom, hogy ez termeszetes, hogy a parommal itt segitunk neki, ahol tudunk.
2016. jan. 18. 13:26
 9/16 A kérdező kommentje:
De elgondolkodva, lehet hogy pont ez a gondja velem, mint amit irsz kedves uzolso? Az hogy en is meg a parom is ott segitunk ahol tudunk? De ok is megtehetnek, a batyjanak is csak rgy kis akarat kellene hogy nem mindenfele ocska nore kolti a penzt, hanem anyukajara, vagy az autojara, es a novere is siman eltudna menni dolgozni, mert alapjaraton nagyon okos no. Multkor amikor kiruggtak, 3 het mulva mar dolgozott, ment utana, es meg is lett az eredmenye. Most meg csak nem is keres munkat, hiaba mutogatjuk neki. Nem ertem.. talan majd ti megertitek.
2016. jan. 18. 13:29
 10/16 anonim ***** válasza:

szerintem már ott elb*sztad, amikor beköltöztél hozzájuk.ki lehet bírni 3 évet úgy is, hogy nem éltek együtt, de sokat találkoztok.de már mindegy.

csak érted, ha nem kellene napi szinten együtt osztozkodni a fürdőn meg a helyen a tesójával,akkor lehet semmi baja nem lenne veled. szóval ott rontottad el, amikor beköltöztél hozzájuk.

én a helyedben megmondanám a kedves testvérnek, hogy 3 éve együtt vagytok, szeretitek egymást, legyen olyan kedves nem ajánlgatni nőket a barátodnak.

és minél hamarabb kezdjétek meg a kis közös életeteket. ha csak ünnepeken látod majd a tesót, valószínű enyhül is a konfliktus

2016. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!