Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti az anyám hogy...

Megteheti az anyám hogy kijelent a lakásából?

Figyelt kérdés
Albérletben élek és így nem lennék sehova bejelentve...
2008. szept. 17. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha gonosz az Anyukád akkor megteheti.De szerintem egy Anya se ilyen.Én is albérletben élek és nem vagyok bejelentve csak az állandóra.Ha esetleg úgy alakúlna a helyzet,hogy jelentkezzek ki ahol Anyám is él kijelentkezek és az albérleti cím lesz az ideiglenes.
2008. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagykorú (18+) vagy, akkor úgy tudom, megteheti.
2008. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nos akkor jelent ki-ba , amikor akar..főleg a fütéstámogatás miatt megéri, ha nincs bejelentve , aki nem lakik ott.

Te pedig meg kell beszélned a főbérlővel, ha esetleg hivatalos az albérlet jogod van bejelentkezni tartózkodási helyre, ha kamu albérlet, akkor a főbérlőtől függ, hogy aláírja e a bejelentőlapot hogy pl befogadott rokonként laksz ott stb.

2008. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mitöl mondod ilyen biztosra hogy kijelenthet?

Tapasztalat???

2008. szept. 18. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy kb 10 éve még nem lehetett megtenni. Apámat nem tudta kijelenteni anyukám a lakásból; amikor elváltak a lakás egésze anyukámé lett. Még így sem ment. Szerintem azóta is be van oda jelentve, mert hivatalos papírjai néha még erre a címre mennek.
2008. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Megteheti, hogy kijelent, de semmi hátránya nem származik abból, ha oda vagy bejelentve, tehát nem értem miért akarná ezt tenni?

Az előző válaszolónak: Van erre formanyomtatvány az okmányirodában, amin ki lehet jelenteni bárkit. Kell hozzá indoklás és tanú.

Persze, ha valakinek tulajdonjoga van a lakásban, akkor más a helyzet.

2008. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mitöl mondod ilyen biztosra hogy kijelenthet?

Tapasztalat???"


Nem tapasztalat, hanem törvény.

Ha nagykorú vagy, nem köteles rólad gondoskodni, ha nem akar. Ha még gyerek lennél, nyilván nem jelenthetne ki, és a Gyámhivatal beavatkozna, de nálatok ez az eset nem áll fenn.

Ha a saját lakása, azt enged be, akit akar, és ha nem vagytok jóban, még az örökrészedből is kizárhat.

Bejelentkezhetsz esetleg az albérletbe, ha a tulajdonos beleegyezik.

Igazából Magyarországon senki sem ellenőrzi, hogy ki hová van bejelentve. Bemégy az okmányirodába, kitöltöd azt a hosszúkás piros-fehér kartont, és azt írsz rá szállásadónak, akit akarsz. Senki nem fog utána járni, hogy tényleg ott laksz-e.

Az a lakcím kerül a lakcímkártyádra, amit erre a kartonra ráírtál.

2008. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A lakás önkormányzati és miattunk a gyerekei miatt igényelhette!

Tulajdoni lap nem szükséges a bejelentéshez???

2008. szept. 21. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!