Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, ha így döntenék,...

Úgy érzem, ha így döntenék, édesanyám lenézne. Velem van baj, hogy így is dönthetnék?

Figyelt kérdés

Párommal összeköltöznénk, és lehetnék háztartásbeli. Van kert, állatok stb. majd pár év múlva gyerek. Legalábbis ez az elképzelés. Anyukám és nővérem is diplomás, ők a karriert tartják fontosnak. Hogy őszinte legyek rengeteget vitáztunk párommal, mert mondtam, hogy én nagyon is szeretnék dolgozni, faluról persze. Nehézkes, de úgy érzem képes lennék találni valamit. Esetleg így mondhatnám, így érezném magamat úgy hogy igenis a házi munka mellett nem érezhetem magam teljesen eltartottnak. Nem is akarok eltartott lenni, soha.

Mindezek miatt fiatal korom ellenére, (20as évek) kissé félek a szülői megnyílvánulástól, mert messze költöznék és ha mondanám is az elképzelést csak negatív visszajelzést kapnék.

Ennyire rossz lenne ez a meglátás?


2016. jan. 20. 19:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Na a leírásból nem az jött le, hogy anyukád a falusi életmódot ellenzi, hanem, hogy a háztartásbeliséget.

Ez a te életed, ha te falun akarsz élni, akkor tedd azt. Anyukád meg éljen úgy, ahogy neki jó.

Vállalni kell a konfliktust!

2016. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a történetben azt tartom a legnagyobb bajnak, hogy a párod akar irányítani. 20 évesen el akar ásni egy faluba, teljes állású házi cselédet akar belőled csinálni? Persze, neki bizonyára kényelmes lenne úgy, hogy mindig kiszolgálják, és nagyon lázadni se tudsz, ha valami nem tetszik, mert teljes mértékben ki vagy neki szolgáltatva, 20 évesen meg még alig van élettapasztalatod. Tanulj inkább, összeköltözni, és elásni magad egy faluban, lehetőségek nélkül még bőven ráérsz.
2016. jan. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10es örülök h leírtad ezt. Igazából rengetegszer megvitattuk ezeket nem tudom mit hoz a jövő, bár ő ugyanannyira szeretne és ha bármi van segítene is nekem a házi dolgokba. De épp ezek miatt írtam h mennek dolgozni :)
2016. jan. 21. 06:36
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ha így döntenék, édesanyám lenézne." Fura, hogy a kérdésben csak édesanyádra hivatkozok, mintha miatta nem mernél háztartásbeli lenni, de kiderül, hogy te magad sem szeretnéd ezt. Olyan, mintha a saját akaratodat nem mernéd prezentálni a párod felé, (azt írtad, mindig engedsz neki), és anyukáddal takarózol. Itt inkább azt kellene tudatosítani magadban is, és a párodban is, hogy ezt TE nem szeretnéd. (anyukádtól függetlenül).


Egyébként mennyi idős a párod? Ha odaköltözöl, milyen munkalehetőségeid vannak? Most van állásod? Ugye nem fogod feladni a semmi miatt? Előbb beszéljetek meg mindent, szervezz meg mindent (új állás), csak azután költözz.

Fiatal vagy még ahhoz, hogy belesavanyodj a házimunkába.

2016. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
27 éves nem még nem dolgozok, jelenleg tanulok meg. Latolgattuk a munkalehetoseget, és nezegetjuk folyamatosan.
2016. jan. 21. 09:47
 16/17 anonim ***** válasza:
Figyelj csak, ifjú hölgy. Azt kérdezem, hogy a nagy szerelem elmúlt-e már. Túl vagy-e a nagy lángoláson?
2016. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Úgy érzem el, már nem látunk mindent rózsaszín ködbe, főleg hogy én már egyre reálisabban mérlegelem a jövőnket.
2016. jan. 22. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!