Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSETEK Apa újabban minden...

SEGÍTSETEK Apa újabban minden nap minimum egy pálinkás pohárral iszik. Általában pálinkát, néha vörösbort. Aggódhatok? Vagy ez minek a jele?

Figyelt kérdés

pár hónapja szokása lett minden este TV nézés közben pálinkázni.

hál'Isten nem rúg be, mértéket tart, azonban többször újra tölt, szinte már minden nap.


Családja hajlamos az alkoholizmusra (egyik nővére is az ivás miatt halt meg)



MIT CSINÁLJAK?



2016. jan. 24. 22:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%
Koccints vele.
2016. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
tudod ez nem vicces. legyél te az én helyemben és akkor áttudod érezni a bizonytalanságot és a félelmet
2016. jan. 24. 22:49
 3/31 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy alkoholista lett :(

Nem tudom, mit lehet tenni, mert az én családomban is van alkesz, de sosem ismeri be és nem is szokik le róla.

Próbálj meg beszélni azért apukáddal, hátha még nem késő. De ne vádolva, hanem hogy érezze, aggódsz érte.

2016. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
21%
Az alkoholista azt jelenti hogy minden nap a sárga földig issza valaki magát. Ha valaki lefekvés előtt megiszik naponta egykét felest az nem alkoholista.
2016. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
40%

Ez az alkoholizmus jele sajnos. Hogy mit tehetsz?


Finoman beszelj vele, hogy ez hova vezethet.

2016. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
74%

#4-es: az alkoholizmus pont nem a sárga föld, hanem a rendszeres ivás, ha valaki minden este megiszik 1-2 felest, az bizony alkoholista.


A köznyelv hajlamos csak a részeg tántorgást annak tartani, az addiktológia viszont már az utóbbit is oda sorolja nagyon is!

2016. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
48%

De ez már alkoholizmus, nézz már utána mielőtt baromságokat írsz, hog a sárga földig issza le magát.

Nem a mennyiség a fontos, hanem hogy milyen szerepet tölt be a pia, hogy rendszerré válik.

Anyukád, mamád segítségét kérd. Mondanám, hogy beszélj vele, de úgyis tagadni fogja, hogy baja van.

2016. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
48%
Valaki iszik egy kis pálinkát azt máris alkoholista. Finnyás városiak.
2016. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

Hány éves vagy? Egy gyerek ilyen helyzetben nem sokat tehet. Az apa éppen totál fel is háborodhat, hogy a taknyos kölyök miket feltételez róla.

Az édesanyáddal már beszéltél erről?

2016. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
16 vagyok es igen szerintem Anyaval beszelek előszor.
2016. jan. 24. 23:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!