Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy rendszeres...

Mit lehet tenni egy rendszeresen káromkodó anyával?

Figyelt kérdés

A probléma az az anyámmal, hogy nagyon apróságokon képes rendkívül felhúznia magát, amit egy hatalmas, öblös káromkodás és szitkozódás kísér. Alapesetben azt mondanám, hogy a mindennapi frusztráció tesz erre, de például itthon rengeteg segítsége van (én személy szerint minden egyes házimunkában besegítek neki), szerető családdal, és a keresetre sincs probléma (átlag kereset - se nem dús gazdag, se nem szegény).


Ma reggel véletlenül kiöntöttem egy korty tejet az asztalra, mert vacakul volt a zacskó kinyitva, és kicsit nagy lendülettel öntöttem bele. Fogtam egy vizes rongyot, elkezdtem gyors feltörölni, 10másodperc volt az egész, anyám viszont amikor meglátta, kiakadt és elkezdett nekem "anyád p*csáját, miért nem tudsz figyelni?" meg ilyeneket mondani. Nagyon felidegesített, borzalmas ezt hallgatni, mivel egyébként rendkívül kedves anyuka, viszont az anyjára (mamám) is jellemző a káromkodás, így valószínűleg csodálatos családi vonást örökölt.


Saját magát apróságokon húzza fel, olyan dolgokkal traktálja, amik olyannyira minimálisak, hogy ügyet sem kéne rá vetni. Ennek ellenére mégis..


2016. jan. 26. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehetne vele tenni. Gondolom már próbáltad megbeszélni vele mennyire zavar ez téged.
2016. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Többször is jeleztem neki. "jól van már" volt a reakció.
2016. jan. 26. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy "Muter, az énekes koldus verje most már a holdkóros, nádvágó pecsenyef a szát beléd, hogy ilyen ordenáré, puruszléktalan p i csalyuk módjára kell beszélni mostmár"


Hátha leesik neki, hogy a végén eltanulod te is, és abbahagyja.

2016. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Adri+ ***** válasza:

Nekem az anyukám rosszabb.

Szándékosan generálja a feszültségeket.

Olyan dolgokon, hogy miért nem megyek

társaságba. Mert olyan sok az irigyem, hogy

már hangulatom sincs hozzá.


Viszont ilyen kicsiknél, mint a tied : még

jelentéktelenebb dolgokban is csinálja.


Ettől függetlenül még teljesen megértelek

téged. És igazad is van.

Remélem, hogy majd megbékül az anyukád veled.


Szép napot kívánok :


Adri+

2019. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!