Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként tanulok egy elég erős szakon,már csak 50 kredit van vissza a diplomáig,de vannak köztük ráépülős tárgyak,ezért két félév kellene hozzá minimum.

Tavaly óta elég sok családi problémánk van,a legtöbb anyagi jellegű,mert az egyik szülőm nem talál magának munkát vagy csak rövid időre,aztán otthagyja,mert nem bírja a kora miatt.

Konkrétan feléltük a tartalékainkat,így a hébe-hóba dolgozgatás helyett minden nap kellene dolgoznom.

Tavaly újrafelvételiztem,így most nem passziválhatom a félévem,hogy minden időmet a pénzkeresésre fordíthassam.

Mit kellene tennem?

Passziváljak(valószínűleg kirúgnak) és menjek el dolgozni vagy folytassam nappalin az egyetemet és közben próbálkozzak pénzt keresni a tanulás mellett?



2016. jan. 29. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Érdemes lenne bemenni a tanulmányi osztályra, valamint megkeresni a helyi önkormányzatot is. Mindkét helyen mondd el, milyen helyzetben vagy és kérd meg őket, hogy segítsenek, van-e valamilyen pályázat, támogatás, amit meg tudnál célozni. Remélem szerencséd lesz, és találsz szociális alapon működő ösztöndíjat, ami kisegít annyira, hogy el tudd végezni az egyetemet.
2016. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen esetben szerintem érthető és kézenfekvő megoldás lenne a diákhitel felvétele is.
2016. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Én hétvégi melóztam. Nem szorultam rá, de én a saját haladásom miatt tettem.

Ha nagyvárosban laksz, erősen ajánlom inkább ezt a módszert. nem álom meló, de ideiglenesn nagyon jól fizet.

2016. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz passziválni akkor mindenképp folytasd, keress egy állandó munkát (esetleg diákhitel ha nincs más kilátásban.) Munkát lehet találni ha keres az ember. Én nem szorulok rá, de heti 25 órával így is megkeresem azt amit mások 3 műszakban a gyárban.
2016. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a szakod.


Ha bölcsész, stb., nem biztos, hogy megéri folytatni. Kivéve ha mondjuk tanár szak, de akkor meg taníthatnál most is gyerekeket mellékállásban.


Ha ad szakmát, pl: építész, orvos, informatikus, akkor oké.


Amivel foglalkozol az egyetemen, azzal most nem tudsz már egy kis mellékest keresni? (Pl. Ha informatikát tanulsz.)


Próbálhatsz alsóbbéveseket korrepetálni nehéz tárgyakból, amit te már értesz, és túljutottál rajtuk.

2016. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet passziváltatni? A legtöbb ilyen egyetemi szabályt dékáni engedéllyel ki lehet kerülni, szóval ha a dékánotok rendes, akkor próbálkozz ezzel (azt mindenki meg szokta érteni, h ha nincs pénz, akkor melózni kell.)
2016. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!