Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok egy ekkora...

Ti elfogadnátok egy ekkora "ajándékot"?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt,már elég jól ismerem a családját,családtagként kezelnek,szeretnek engem én is szeretem őket,jól érzem magam náluk.Gyakran megyünk együtt kisebb nyaralásokra,ezeket általában karácsonyra és szülinapra szoktuk kapni,ilyenkor az egész család megy(2 szülő,3 gyermekük a párjaikkal,néha a nagymama,nagynéni is).Ezek belföldi utak szoktak lenni és egész olcsón,mondjuk 10-15 ezer ft-ért 2 fő/3 éj.Mi sajnos még nem keresünk a párommal mert mindketten tanulunk még,a diákmunkából nem tudunk félre tenni semmit,csak a saját kis költségeinket álljuk.


Páromék rendszeresen jártak pár évvel ezelőtt külföldre nyaralni,mióta mi együtt vagyunk azóta nem voltak.Szóba került hogy idén újra elmennének.Párom mondtam hogy ő csak úgy akar menni ha én is mehetek velük.Őszinte leszek én nagyon szeretnék,mert még sosem voltam külföldön,ezáltal tengert sem láttam még,viszont nekünk nincs annyi pénzünk hogy kifizessük.Körülbelül 80-100 ezer ft-ról lenne szó.Párom azt mondta hogy majd az ő szülei fizetik,viszont én ezt nem akarom.Nagyon kellemetlenül érezném magam ha ennyit költenének rám,így is elég sok helyre meg szoktak hívni.


Nagyon szeretnék én is elmenni,viszont ekkora összegű "ajándékot" nem akarok elfogadni.


Ti mit tennétek a helyemben?


22/L


2016. jan. 31. 10:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem menj el, ha meghívtak, akkor nekik se, és a párodnak se esne jól ha elutasítanád.
2016. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%
Ha a szülök meghívnak, akkor fogadd el. Elég régen vagytok együtt, jó kapacsolatotok, a meghívás annyit (is) jelent, hogy a családhoz tartozónak tekintenek. Ha nem fogadod el, akkor megsérted öket is meg a párodat is.
2016. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
63%

Én verném a fejemet a falba, hogy lemaradok egy ekkora kiruccanásról a becsületességem, lelkiismeretem miatt, de én se fogadnám csak úgy el... Pedig én is vágynék külföldre egy kicsit. :(


26N

2016. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem mindenképpen fogadd el hogyha meghívnak.

De ha(mert én is ilyen vagyok) te nagyon nem szeretnéd hogy ennyit költsenek rád akkor(szerintem) mondd azt(hogyha meg tudod oldani így) hogy részletenként visszafizeted.

2016. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mit jelent a "meghívnak".

Mármint én is voltam barátnő családjával közös nyaraláson, ahol én plusz költséget gyakorlatilag nem jelentettem, mert ők mindenképpen elmentek volna nyaralni, ráadásul:

- Kocsival mentek, ami gyakorlatilag akkor is ugyanannyit fogyaszt, ha benne ülök, meg akkor is, ha nem.

- Szállásuk mindig ilyen apartmanház volt, amit nem személyre, hanem időre kellett kifizetni, tehát akkor is ugyanannyiba került, ha hárman mentek, meg akkor is, ha velem együtt 4-en.


Költőpénzt meg vittem magammal, tehát kajámat, strand-/múzeumbelépőt ilyeneket én álltam magamnak.

2016. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
A 4 év szép, és hiába szeretnek, és esetleg nem sajnálják a pénzt rád, ez akkor is sok. Ha a párodnak lenne saját keresete, akkor már más lenne a helyzet. Ha úgy döntesz, hogy visszautasítod, akkor legyél őszinte velük, hogy miért, ne ködösíts, meg fogják érteni. Aztán ha lesz állásotok, félretesztek és saját erőből befizettek egy tengerpartos útra. Megvár, nem szalad el. :)
2016. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogadnám el, ha maguktól ajánják fel. Így, hogy nem jutott eszükbe (ami amúgy teljesen jogos, tényleg nagy összeg, lehet hogy ebből már nem jön ki 10 fő), semmiképpen sem. Illetlennek tartanám a párom részéről is, hogy közölte, hogy "csak velem", mert így a saját szüleit kényszeríti olyan kiadásokra, amibe nem biztos, hogy belemennének amúgy!
2016. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem egyértelmű: most meghívtak, vagy csak a párod szeretné hogy meghívjanak?


Ha meghívnak, akkor elmennék de megbeszélném velük, hogy nyáron dolgozok és legalább egy részét visszafizetem.

2016. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%

Nyugodtan fogadd el. Szülei igazából ezt magukért és fiúkért is teszik. Tudják, hogy nem várhatják el, hogy fiúk nélküled menjen velük, ők meg szeretnék ha még együtt nyaralna a család. Az is tök természetes, hogy ha szimpatikus nekik az, hogy fiúkkal vagy, akkor Neked is akarnak örömet szerezni ezzel.


Ha autóval apartmanba mentek, akkor szinte nem is vagy nekik plusz költség, de szállodában sem nagy tétel egy plusz félpanzió, a fiúknak fizetett szállodai szoba sem lenne sokkal olcsóbbak akkor, ha csak 1 főre kérnék.


38F

2016. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk fordítva szokott lenni, mi szoktunk nyaralni járni, barátomék sosem. Nálunk természetes, hogy ilyenkor őt is meghívjuk, mert mikor a bátyám és barátnője összejöttek, ő is jött mindenhova, pedig akkor külföldi utazásról volt szó és még csak meg se köszönte.


A barátom is szokott viszakozni, hogy fizeti vagy ilyesmi, de tudom, hogy nem lenne pénze rá, meg amúgy is én hívtam. Viszont általában ilyen nyaraláskor +1 ember nem jelent nagyobb költséget, persze ha repülővel mentek akkor igen, de egyébként szerintem nem

2016. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!