Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit csinálnátok, elfogadnát...

Ti mit csinálnátok, elfogadnátok az ajándékot?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak küldte a ker.anyja, akivel már nem tartjuk a kapcsolatot,mert karácsonykor nagyon csúnyán megbántott minket.Konkrétan beszolt hogy mi tehetünk a kisfiunk betegségéröl/pervaziv és viselkedészavar/.Egy hétig bőgtem,nem akarom azt a nöt látni!Ha elfogadom amit küldött akkor azzal azt gondolja ennyivel megúszta,és szent a béke?

2014. okt. 21. 14:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Postán küldte,persze nem bontottam ki,a férjem vette át ugy gondolta nem baj ha átveszi ugyis a gyereknek küldte szülinapjára.Ügyes húzás: ha átvesszük,meg kell hogy köszönjük,de én biztos nem fogom felhivni,elvégre ö bántott meg.Hétvégén jön egy közös ismerös,azzal vissza tudom küldeni,remélem igy nem keres minket soha többet.
2014. okt. 21. 14:45
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Elsőre én is azt tenném, amit írtál.

De! Az én szüleim is összevesztek kereszt szüleimmel és azért nekem valahol rossz volt, hogy emiatt már velem sem foglalkoznak/foglalkoztak. Nem arról van szó, hogy ajándékokat szerettem volna, csak egy telefonhívás vagy valami... Nem tudom, hogy mi lenne a helyes, de én odaadnám a gyereknek az ajándékot, hiszen neki küldték, nem neked és így legalább érezné, hogy ő nem tehet arról, hogy összevesztettek, ő még ugyanúgy fontos a keresztanyjának.

Viszont én továbbra sem beszélnék vele, mert tényleg ő bántott meg titeket, neki kell bocsánatot kérnie. Esetleg (nem tudom hány éves) a fiad megköszönheti.

2014. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megbánta és békülni akar. A kisfiad lehet, hogy örülne az ajándéknak, miért akarsz kiszúrni vele. Biztos jóban voltatok valaha, ha keresztanyának választottátok. Egy beszélgetést még azért megérne szerintem, elmagyarázhatnád, hogy a gyerek nem miattatok beteg, vagy gondolod, hogy annyira buta, hogy nem értené meg?
2014. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanazt tartom helyesnek mint az első.:)
2014. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

én gondolkozás nélkül odaadnám a gyereknek. nem vele veszett össze, kedves tőle, hogy a vitátoktól függetlenül is gondol a kereszt gyerekére.

de ettől függetlenül nem köszönném meg és nem beszélnék vele, hisz neked még most is fáj amit mondott.

de különítsd el a gyerektől ezt, ő nem tehet róla :)

2014. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Magam is sokat foglalkoztam beteg gyerekekkel,és több verziót is el tudok képzelni. Pusztán találgatás, de jó lenne egy időgép, hogy visszanézzük a dolgokat. Nálam a gonosz boszorkányságon kívül még ez a négy lehetőség is játszik:

1. Keresztanyu nem gondolta át jól a dolgot, és hülyeséget mondott, de már megbánta.

2. Amit mondott, nem is volt annyira szörnyű, de a beteg gyerekek szülei annyi bántást kapnak, hogy a közeliektől még a kevésbé vészes megjegyzés is megríkatja őket.

3. Nem volt tisztában az állapot lényegével, vagy úgy gondolja, más hozzáállás célravezetőbb lenne: vagyis azt tanácsolta, viselkedj másként a gyerekkel.

4. Nincs még gyereke. Az ilyen keresztanyuk az egészséges lurkók szüleit is megbőgetik. Idővel,(sok- sok idővel) alakulhatnak normálisabbra.

Végül:

A haraggal semmit sem nyerhetsz, a béküléssel inkább.

2014. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,békülni nem akarok,hogy majd most karácsonykor idetolja a képét és majd megint belénk taposson!Lehet megbánta de miért nem vigyázott a szájára.Amugy nem ismertük Öt,de mindig volt beszólása,csak ez már nagyon leverte a lécet."Miért pelusos még mindig,miért alszik velünk egy szobában?Az utobbi idöben a gyerek se akart már hozzá odamenni,azt mondta ez is a mi hibánk.
2014. okt. 21. 18:09
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen elfogadnám az ajándékot, és örülnék, hogy nem feledkezett meg a gyerekemről/ a keresztgyerekéről, noha mi összevesztünk.

Nem köszönném meg, nem keresném. Nyilván tisztában van vele, hogy megbántott Benneteket.

Neki kell bocsánatot kérnie. Ha megtenné, azt hiszem, megbocsájtanék.

2014. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Medvi ***** válasza:
73%
Gondolom az illetőnek nincs gyereke, azért tett föl ilyen ostoba kérdéseket. Akinek nincs gyereke, annak gőze sincs a gyereknevelésről és elég sajátságos elképzeléseik vannak róla. Erről persze tapasztalat hiányában nem tehetnek, csak nem kellene beleugatniuk abba, amihez nincs közük. Türelmesen el lehet nekik magyarázni, hogy mi az ábra, ha az ember nem sajnálja rá a fáradtságot.
2014. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Ha elfogadok egy ajándékot,amire nyilván költött pénzt, akkor azt ILLIK megköszönni. Ha meg nem akarsz békülni, visszaküldöd és üzensz, hogy vége a barátságnak. Ennyi.


Te semmit nem hibáztál?

2014. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!