Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy állítjátok le a...

Ti hogy állítjátok le a szüleiteket úgy, hogy ne legyen belőle harag?

Figyelt kérdés

Igazából a párom szüleiről van szó, de az enyémek sem sokkal jobbak. A párommal régóta lakásokat, házakat nézegetünk, saját otthont szeretnénk. Van pár millió félretett pénzünk, ezenkívül az én szüleim adtak nekem még 2 milliót a nagyszülői örökségből. A párom szülei is azóta, mióta én megkaptam az összeget, ígérgetik, hogy tőlük is számíthatunk anyagi segítségre, de ők csak házra/lakásra adnak pénzt (én feltétel nélkül megkaptam...). Ebben eddig benne is vagyunk, hisz most pont saját otthont szeretnénk. Az önerőhöz viszont nagyon kellene az az összeg, amivel a párom szülei támogatnának, mivel manapság nagyon sok önerőt elkérnek a bankok (azt mondták, átlag 35-40%-kal kalkuláljunk). Ahogy egyre jobban áttanulmányoztuk a helyi viszonyokat, úgy döntöttünk, jobban megérné családi házat építtetnünk, lassan gyerekeket szeretnénk, háziállatunk van, és én is imádok az udvaron lenni, virágokkal foglalkozni...stb. Jelenleg albérletben élünk, egy tömblakásban, de én nagyon megszenvedem, bezárva érzem magam, még erkélyünk sincs, így számomra egyértelmű a családi ház, de a párom is jobban hajlik felé. A párom szülei viszont nem képesek elfogadni a döntésünk, mindenáron két verziót emlegetnek: vagy lakást vegyünk, ami a környéken semmivel sem olcsóbb (családi ház mondjuk 200ezer/m2, lakás 350ezer/m2), szerintük egy családi ház túl sok gonddal jár. De ha mégsem akarunk lakást, akkor meg a környéken eladó régi, falusi parasztházakat ajánlgatják 10-15 millióért, hogy azt újítsuk fel (bár a párom anyja már egy 30 éve épült, azóta alig gondozott házra is mondta azt, hogy azon nem kell semmit felújítani). Nekem a testvéremék épp ebbe futottak bele, megvettek egy többtíz éves régi, falusi házat és most azt újítják fel, de ők azt mondják, még egyszer régi házat nem vennének semmi pénzért, tisztább újat építeni. A párom szülei viszont az utóbbi időben elkezdtek fenyegetőzni, hogy ők csak úgy nem adnak akármire pénzt, szerintük az új építéssel túl nagy fába vágjuk a fejszénket, a telek, amit kinéztünk, szerintük rossz helyen van és túl drága, ők ezt nem támogatják. A párom is kezdi elveszíteni a türelmét feléjük. Kideürlt, hogy a telek, amit kinéztünk, pár éve a tulaj sokkal olcsóbban vette meg, mint amennyiért most el akarja adni, viszont a környéken normál áron adja, tehát olcsóbban most, 2016-ban nem jutnánk telekhez. A hír hallatán a párom szülei vérszemet kaptak, azt mondják, ha meg merjük venni azt a "túlárazott" telket, nem tudják, mit csinálnak velünk...

Ti hogy állítanátok le őket, hogy azt fogjuk csinálni, ami nekünk jó és nem azt, amit ők tanácsolnak? A teljes építkezés olyan 25 millióban lenne (kb. 100m2), ezért itt a környéken egy maximum 60 m2-es lakást kapnánk, a 2 autónkat nem tudnánk hova tenni, a háziállatokat úgyszintén. Nem értik meg, hogy már olcsóbb a családi ház és abból is tisztább az új, mint egy régit foltozgatni. Hogy akadályozzuk meg, hogy ebből még komoly viták legyenek?


2016. febr. 2. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami csoda folytán mégis minden összejönne, tuti, hogy a párod szülei mindent lefikáznának idővel. Inkább gyűjtögessetek még, és ne tőlük függjön a jövőtök.
2016. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem fogadjátok el tőlük a pénzt, ha feltételekhez kötik. De aztán ne sírjanak, ha nem hívjátok meg őket a lakásavatóra.


Még ha ki is sírjátok belőlük valahogy a pénzt, de nem úgy költitek el, ahogy ők azt jónak látnák, életük végéig ezt fogjátok hallgatni.


Hidd el, én tudom, a nagyanyám dettó ugyanezt művelte mindkét gyerekével, és egyre csak durvult. Akkor már inkább boldoguljatok nehezebben, de nélkülük!

2016. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem értik meg, hogy hiába vették meg a telket régen, a régi tulajék fele áron, most egy telek akkor sem annyiba kerül, hanem annyiba, amennyiért ők adják, mivel a többi is ennyibe kerül. Ezellen maximum annyit tehetünk, hogy alkudozunk kicsit.

Lakást pedig nem értik meg, hogy nem lehet olcsón venni akkorát, amekkora nekünk kellene. Azt mondják, akkor vegyünk egy garzonlakást, aztán 2-3 év múlva, ha már gyerekek lesznek, lecseréljük. Szerintem meg az ilyen cserélgetésen csak buknánk pár milliót, mivel a 2-3 éves lakást már nem tudnánk annyiért eladni, mint amennyit ráköltöttünk. Egy 100 m2-es családi ház viszont itt 30 milliós tétel... mi meg 25-ből kihoznánk (kapcsolatok révén kicsit olcsóbb lenne az építkezés).

2016. febr. 2. 16:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért kell rövidre zárni a témát annyival, hogy akkor tartsák meg a pénzüket.
2016. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt értjük, de nekik nem kötelességük adni.

Aki ilyen feltételekhez köti a segítséget, attól menekülni kell. A hozzáállásodból látszik, hogy fiatal lehetsz, esetleg tapasztalatlan. Ne csüngjetek rajtuk! Inkább gürcöljetek, minthogy állandóan a hisztériájukat hallgassátok majd.

2016. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy ha pénzt kapsz, akkor függeni fgosz tőlük, mert biztos, hogy nem leszel független.


Nem tudom, hogy hol van az a "itt a környéken", de 25 milláért már igen szép lakásokat lehet kapni.


"A hír hallatán a párom szülei vérszemet kaptak, azt mondják, ha meg merjük venni azt a "túlárazott" telket, nem tudják, mit csinálnak velünk..."


Ezek után te még "komoly vitától" tartasz? Én azt gondolom, hogy neked (párostul) hallgass lesz a neved, ilyen szülők mellett.

2016. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, inkább nehezebben, de nélkülük építkezzetek, ha ilyenek.


Amúgy én is azt mondom, hogy építkezzetek, ne vegyetek ócska házat. Én 15 éveset vettem (telket nem találtam), 90%-ban át lett építve végül, macerás, hosszú és sosem lesz olyan, mint amilyet újonnan lehetett volna. De sajna nem volt jobb opció, így nem bántam meg, de levontam a konzekvenciákat :)

2016. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#4-el értek egyet. Nek kell vitatkozni semmi, akkor tartsák meg a pénzt és kész.


Ha most nem álltok a sarkatokra, ez lesz egèsz életetekben...

Nem éri meg, inkább gyűjsetek még 1-2évig!

2016. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Talán nem kéne a szülőkön élősködni, és még különféle igényeket is benyújtani.

Az én szüleimnek 3 háza van, ebből 2 üresen áll, mi mégis albérletben lakunk a férjemmel, nem megyünk oda élősködni, meg tartani a markunkat.

2016. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"A párom szülei is azóta, mióta én megkaptam az összeget, ígérgetik, hogy tőlük is számíthatunk anyagi segítségre, de ők csak házra/lakásra adnak pénzt (én feltétel nélkül megkaptam...)."


Teljesen mindegy. Ízléstelen, gusztustalan dolog azért valakinek a pénzére ácsingózni, mert a másik adott! Ne turkálj a zsebükben, nem tudhatod, hogy megengedhetik-e maguknak egyáltalán. És ha igen, akkor is - joguk van akkor adni, amikor szeretnének. ELVÁRNI nem lehet és pofátlan dolog a részedről.


Azt kell elfogadnod, hogy ez az Ő PÉNZÜK, nem a tiéd, és igenis megmondhatják, hogy A esetben odadom, B esetben nem.


Nem kell csicskának lenni, nem kell emiatt úgy ugrálni, ahogy ők fütyülnek, de el kell fogadni, hogy akkor nincs pénz.

2016. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!