Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy állítjátok le a...

Ti hogy állítjátok le a szüleiteket úgy, hogy ne legyen belőle harag?

Figyelt kérdés

Igazából a párom szüleiről van szó, de az enyémek sem sokkal jobbak. A párommal régóta lakásokat, házakat nézegetünk, saját otthont szeretnénk. Van pár millió félretett pénzünk, ezenkívül az én szüleim adtak nekem még 2 milliót a nagyszülői örökségből. A párom szülei is azóta, mióta én megkaptam az összeget, ígérgetik, hogy tőlük is számíthatunk anyagi segítségre, de ők csak házra/lakásra adnak pénzt (én feltétel nélkül megkaptam...). Ebben eddig benne is vagyunk, hisz most pont saját otthont szeretnénk. Az önerőhöz viszont nagyon kellene az az összeg, amivel a párom szülei támogatnának, mivel manapság nagyon sok önerőt elkérnek a bankok (azt mondták, átlag 35-40%-kal kalkuláljunk). Ahogy egyre jobban áttanulmányoztuk a helyi viszonyokat, úgy döntöttünk, jobban megérné családi házat építtetnünk, lassan gyerekeket szeretnénk, háziállatunk van, és én is imádok az udvaron lenni, virágokkal foglalkozni...stb. Jelenleg albérletben élünk, egy tömblakásban, de én nagyon megszenvedem, bezárva érzem magam, még erkélyünk sincs, így számomra egyértelmű a családi ház, de a párom is jobban hajlik felé. A párom szülei viszont nem képesek elfogadni a döntésünk, mindenáron két verziót emlegetnek: vagy lakást vegyünk, ami a környéken semmivel sem olcsóbb (családi ház mondjuk 200ezer/m2, lakás 350ezer/m2), szerintük egy családi ház túl sok gonddal jár. De ha mégsem akarunk lakást, akkor meg a környéken eladó régi, falusi parasztházakat ajánlgatják 10-15 millióért, hogy azt újítsuk fel (bár a párom anyja már egy 30 éve épült, azóta alig gondozott házra is mondta azt, hogy azon nem kell semmit felújítani). Nekem a testvéremék épp ebbe futottak bele, megvettek egy többtíz éves régi, falusi házat és most azt újítják fel, de ők azt mondják, még egyszer régi házat nem vennének semmi pénzért, tisztább újat építeni. A párom szülei viszont az utóbbi időben elkezdtek fenyegetőzni, hogy ők csak úgy nem adnak akármire pénzt, szerintük az új építéssel túl nagy fába vágjuk a fejszénket, a telek, amit kinéztünk, szerintük rossz helyen van és túl drága, ők ezt nem támogatják. A párom is kezdi elveszíteni a türelmét feléjük. Kideürlt, hogy a telek, amit kinéztünk, pár éve a tulaj sokkal olcsóbban vette meg, mint amennyiért most el akarja adni, viszont a környéken normál áron adja, tehát olcsóbban most, 2016-ban nem jutnánk telekhez. A hír hallatán a párom szülei vérszemet kaptak, azt mondják, ha meg merjük venni azt a "túlárazott" telket, nem tudják, mit csinálnak velünk...

Ti hogy állítanátok le őket, hogy azt fogjuk csinálni, ami nekünk jó és nem azt, amit ők tanácsolnak? A teljes építkezés olyan 25 millióban lenne (kb. 100m2), ezért itt a környéken egy maximum 60 m2-es lakást kapnánk, a 2 autónkat nem tudnánk hova tenni, a háziállatokat úgyszintén. Nem értik meg, hogy már olcsóbb a családi ház és abból is tisztább az új, mint egy régit foltozgatni. Hogy akadályozzuk meg, hogy ebből még komoly viták legyenek?


2016. febr. 2. 16:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
az ő pénzük ha nélülük nem tudtok épitkezni ne vágjatok bele
2016. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Hogy akartok belevágni egy 25 milliós építkezésbe, ha az ő kieső 2 milliójuk is ennyire nagy probléma?

Mindig merülnek fel előre nem látható dolgok, ami miatt nőnek a költségek. Ne álmodozzatok olyanról, amire nincs pénzetek!

Az meg alap, ha szülő ad valamire pénzt (esküvő, ház stb), akkor bele is fog szólni, ezen nincs mit csodálkozni.

2016. febr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!