Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldről megyek haza látogat...

Külföldről megyek haza látogatóba 2 hétre. Sógornőm elküldött egy ajándék-listát, amiket kér, hogy vigyek. De nekem ezekre nincs pénzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Munkanélküli lettem 6 hónapja. Januártól a segélyt sem fizetik. Eléggé rosszul állunk. Mivel most olcsó volt a repülőjegy, most megyek haza. Remélhetőleg tavasztól találok valami munkát és akkor nem fogok tudni menni.

Bátyámnak van egy 5 és egy 3 eves kislánya. Irtam a sógornőmnek, hogy mégis mit vigyek a lányoknak apróságot ajándékba. De csak a lányoknak, mert többre nincs pénzünk. Ezt meg is irtam.

Erre elküldött egy listát, hogy Levis farmert a tesómnak, meg Ugg csizmát neki és hasonló drága holmikat.

De ezekre nem telik most. Miért hiszi, hogy azért mert külföldön élünk, itt a füldün hever a pénz. Hát nagyon nem.

Ráadásul a férjem nem is tud az idén hazamenni, mert neki nyáron van a szabadsága és akkor meg nagyon drága. Pedig neki is ott a családja.

Mit tegyek? Csak simán hagyjam figyelmen kivül a kérést? Vagy mondjam meg neki, hogy ilyenekre nem telik? A férjem örjöng én meg itt sirok. Teljesen kivagyok már ettől a helyzettől, hogy ninca pénzünk és erre jön ezzel a listával.

42/N


2016. febr. 3. 15:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt nem csak az a probléma, hogy a kérdezőnek nincs pénze megvenni a kért ajándékokat, hanem, igen is pofátlan ajándéklistát küldeni, hogy milyen igénye van a család többi tagjának. A pofámról leszakadna a bőr, ha egy külföldön élő rokonomnak vagy barátomnak elküldeném, hogy milyen ajándékot hozzon nekem. Ha jól keres, ha nem. Én akkor sem vinnék ilyen holmikat a kérdező helyében ha telne rá. Mindennek van határa!

Kérdező, szerintem nyugodtan mondd meg a sógornődnek, hogy a gyerekekre gondoltál, és nem véletlenül, de személyesen majd elmeséled nekik. És hozzátenném azt is, hogy akkor választasz a gyerekeknek olyan APRÓSÁGOT amilyet gondolsz, mert úgy vetted észre, hogy nagyon is félreértette a kérdésedet. Aztán hadd gondolkodjanak el ők. Nehogy még neked essen sza*rul, hogy a sógornőd egy pénzéhes idióta.

2016. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk meg se kellett volna kérdezni, hogy mit vigyél. ...
2016. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
utolso kettovel 100%-ban egyetertek!
2016. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Ömmm, lehet, hogy roppant naiv vagyok. De nem lehet, hogy ki akarja fizetni a farmert meg a csizmát, csak idehaza nem lehet kapni pont olyat, amilyet akar? O:)
2016. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok, amúgy tuti hogy ajándékként kéri? Tőlem is kértek már nagy dolgokat amikor külföldön voltam, de ki is fizették.
2016. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%
#14, persze, biztos csak "elfelejtette" azt is beleirni a listaba...
2016. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
34%
42ezer dollár megtakarítás mellett a párod nem jöhet haza??? Aztakva.
2016. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem epp azert van megtakaritasa a kerdezönek es nem banki adossaga, mert amikor rosszul allnak anyagilag, akkor meghuzzak magukat, keveset költenek. Igy sikerült ennyit felretenniük. :) Vagy nem jol sejtem?
2016. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17%
Olyan áron, hogy ne lássam a családom évekig, nem kellene 42ezer dollár... vagy akkor én se jönnék, ha a párom nem jöhet.
2016. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

42 éves vagy, felnőtt ember. Megmondod, hogy nincs pénzed ezekre, még akkor sem, ha utólag kifizetik. Ennyi. Ezen örjöngeni?!

A megtakarításod maradjon meg vegszükségre, eszedbe se jusson luxusdolgokra(ajándék stb.) költeni.

Ezn örjöngeni, meg sírni felesleges.

2016. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!