Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldről megyek haza látogat...

Külföldről megyek haza látogatóba 2 hétre. Sógornőm elküldött egy ajándék-listát, amiket kér, hogy vigyek. De nekem ezekre nincs pénzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Munkanélküli lettem 6 hónapja. Januártól a segélyt sem fizetik. Eléggé rosszul állunk. Mivel most olcsó volt a repülőjegy, most megyek haza. Remélhetőleg tavasztól találok valami munkát és akkor nem fogok tudni menni.

Bátyámnak van egy 5 és egy 3 eves kislánya. Irtam a sógornőmnek, hogy mégis mit vigyek a lányoknak apróságot ajándékba. De csak a lányoknak, mert többre nincs pénzünk. Ezt meg is irtam.

Erre elküldött egy listát, hogy Levis farmert a tesómnak, meg Ugg csizmát neki és hasonló drága holmikat.

De ezekre nem telik most. Miért hiszi, hogy azért mert külföldön élünk, itt a füldün hever a pénz. Hát nagyon nem.

Ráadásul a férjem nem is tud az idén hazamenni, mert neki nyáron van a szabadsága és akkor meg nagyon drága. Pedig neki is ott a családja.

Mit tegyek? Csak simán hagyjam figyelmen kivül a kérést? Vagy mondjam meg neki, hogy ilyenekre nem telik? A férjem örjöng én meg itt sirok. Teljesen kivagyok már ettől a helyzettől, hogy ninca pénzünk és erre jön ezzel a listával.

42/N


2016. febr. 3. 15:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%

meg kell mondani, hogy most erre nem telik. kész. nem kell ezen kiakadni, pláne nem sirni. (egyébként megértelek, 2 hét mulva megyunk haza, kérdeztem a testvérem lányát, hogy mit vigyek neki, o is egy listával állt elo...de ugy, hogy apunak ezt, anyunak azt, a tesoknak is megint mást..)


páran kiakadtak a 42 ezres megtakaritáson..ne foglalkozz veluk..nem kulfoldon élnek, nem tudjak hogy megy ez itt (valoszinuleg ezek azok az emberek, akiknek van 300 ezer forintjuk és 400 ezerért tévét vesznek..)

2016. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%
A családod nem tudja, hogy munkanélküli vagy? Egyébként nem hiszem, hogy most lettek ilyen követelőzőek, de mi a fészkes fenének jársz haza olyan helyre, ahol csak a fejős tehenet látják benned, és annak ellenére, hogy megírod, hogy csak a gyerekeknek vinnél valami apróságot, jönnek itt a méregdrága dolgokkal? Mellesleg mindkét terméket lehet itthon is kapni, ha kell neki, menjen, és vegyen magának. Menj inkább nyaralni valami jó helyre abból a pénzből.
2016. febr. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt, 42 éves ember vagy. Hazamégy, mert most tudsz menni. Viszel valami apróságot a gyerekeknek, ahogy eredetileg is gondoltad és kész. Ez ennyire egyszerű. Ha megjegyzést kapsz, hagyd figyelmen kívül és röviden, tömören, intelligensen kifejezheted a véleményed olyan módon, ahogy a bevezetődben írtad. Szemezgethetsz a válaszadók kommentjei közül is. Ez ilyen egyszerű. Ha úgy érzed, hogy erre képtelen lennél, akkor inkább valóban ne menj haza.
2016. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
79%
Drága sógornőm, ne haragudj, de erre most nem telik, apróságokat viszek, de ennyi. Kész. Ha meg nem érti meg, akkor le van sz.rva. Vegyen ő Levi's farmert meg Ugg csizmát.
2016. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kétségbe esni, meg kell mondani kerek perec, hogy most erre nem telik, ha kifizeti, ha nem. Nem tartozol senkinek sem magyarázattal, hogy miért nem tudsz erre szánni.

Aki pedig a megtakarítását képes lenne a pereputtyára költeni mindenféle ajándékok vásárlásával, annak pont annyi esze van, mint tazoknak, akik felveszik a providentet vagy mi a túrót, mert karácsony van... Megtakarítás! Azért van, hogy lakást vegyel, autót, bútort, háztartási gépeket, ha kell. Nem Ugg csizmát...

2016. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!