Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért próbálja...

Sok szülő miért próbálja lebeszélni fogyatékkal élő gyermekét a továbbtanulásról?

Figyelt kérdés
Sajnos gyakran azt tapasztalom, hogy nemcsak a tanárok, hanem a szülők is akadályozhatják a sérült fiatalt, hogy normális élete legyen és direkt betegként kezelik. Például le akarják beszélni, hogy felsőoktatásban tanuljon. Arról is hallottam már, hogy némely ilyen fiatalt a szülők nem akartak engedni dolgozni, mert akkor elesnek a különféle juttatásoktól. pl. ápolási díj. Pedig én úgy gondolom, hogy nagyon is becsülendő, ha egy ilyen fiatal egészséges társaihoz hasonlóan normális életet akar élni, és nem szeretne élősködni a társadalom nyakán. Ezt a jelenséget sajnos nemcsak a szülők, hanem a tanárok részéről is lehet tapasztalni. Ha valaki tudna írni nekem hasznos választ, esetleg konkrét eseteket azt nagyon megköszönném! Rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek! Üdv.
2016. febr. 6. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet a szülők reálisan látják a fogyatékkal élő gyerekük képességeit, és nem akarják hogy felesleges kudarcok érjék amik lerombolnék az önbecsülését. Mondjuk nem mindegy milyen fogyatékosság. Mert más egy értelmi és egy testi fogyatékos. Nekem van tolószékes és hallássérült évfolyamtársam is, sőt, olyan is, akinek a vonat levágta gyerekkorában az egyik lábát. Elméletileg ők is fogyatékosak, mégis nagyon jól tanulnak, mert jók a képességeik, és a testi hátrány nem gátolja őket. Míg egy 100 alatt IQ-val rendelkező fiatalt lehet csak a sorozatos kudarcok érnék.
2016. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Én két suliba is jártam, ott volt 1-1 ilyen zizi gyerek, hát mit mondjak, mindkettőbe csak hülyét csináltak belőlük, meg röhej tárgyai voltak a többi diák szemében.

Ráadásul amit ott tanultak, nem tudom hol vennék hasznát, mert egyikről sem tudom elképzelni hogy bármilyen felelősségteljes munkakörre oda lehessen állítani őket.

2016. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván nem mindegy milyen az a beteg, akinek van esze s képes tanulni,nem maga tehetetlen, önálló főleg és nem olyan külsőre sem, hogy kigúnyolnák, azok közül biztos vannak akik járnak közép és felsőiskolákba. Én is beteg vagyok, elég problémás, de mégis jártam közép suliba is 2be is, 2 szakmát végeztem, de megvolt a hátul ütője is, de más betegekkel is találkoztam anno.

Sajnos nem szeretnek pluszban hátrányos emberekkel foglalkozni, nincs idő rájuk, és a szülök is manapság szegénységben inkább amit a gyerek iskoláztatására kellene fordítani, magukra, csak az alapvető ellátásra költik.

2016. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Milyen fogyatékosságról beszélünk, attól függ. Én becsülöm, ha megpróbálják, de olvass álláshirdetéseket és azonnal rájössz, hogy milyen nehéz nekik még a legkisebb fogyatékossággal is. Minden másodikban ott az ügyfelekkel való kapcsolattartás. Ha telefonon is kell, akkor egy hallókészülékes is simán bajba kerülhet, mert ők sokszor félig szájról szoktak olvasni. Egyszer dolgoztam együtt hallássérült sráccal. A szálloda összes vendége panaszkodott miatta, mert ugye utánaszóltak valamiért és azt hitték, hogy az egyik alkalmazott bunkóságból nem fordul oda segíteni, de ismerek siket szakácsot és grafikust, akik teljesen jól elvannak, csak kétszer annyit kellett küzdeniük azért, ahol vannak.


Hiába tök jogos, hogy tolószékkel is lehet egész nap a gép előtt ülni és úgy dolgozni, attól még ott van, hogy a legtöbb munkahely nem akadálymentes. Pl a legtöbb helyen nincs elég hely a WC-ben úgy kezdetnek, de én dolgoztam olyan irodában, ahova nem volt lift.


A legtöbb cég, pedig kirakatba vesz max fel fogyatékkal élőt. Hallottam már vak programozóról. Ugye gépelni meg lehet tanulni és vmi szoftver visszaolvassa neki, de én nem igazán hiszem, hogy olyan hatékony lenne, mint a többiek. A legnagyobb cégeknek szinte kötelező felmutatni elég nőt/hátrányos helyzetűt/fogyatékkal élőt. Neked milyen érzés lenne, ha azért alkalmaznának, hogy legyen mivel alátámasztani, hogy milyen jófej cég is ez az xy.

2016. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen fogyatékosságról beszélünk. Mert volt nekem olyan egyetemi csoporttársam, aki csak a fogyatékosságáért kapott pluszpontjai miatt került be az egyetemre, és éveket csúszott meg rohadtul szenvedett, mert egyszerűen agyilag nem volt azon a szinten, mint a többiek, és nem volt képes megtanulni azt, amit kellett, a tanárok meg sajnálatból rugdosták át kegyelemkettesekkel. Ilyen esetben megértem, ha a szülő azt mondja, hogy ne, mert nincs értelme. Hiszen ha egy ilyen ípusú kikerül a való életbe, semmit nem ér a diplomájával, ha nincs mögötte az a tudás. A többiek irigykednek, ő meg szenved, mert nem a saját teljesítménye miatt engedik tovább, és tudja, hogy nincs értelme... és nyelvszakról van szó, nem is vmi kémiáról vagy gépészmérnökségről.

De közben meg vannak testi fogyatékos ismerőseim, akik állandó ápolásra szorulnak, pedig szakmailag szuper szakemberek. Tehát tényleg a fogyatékosságtól függ.


Én azt mondanám, ilyenkor gimis korban érdemes elkezdeni fejleszteni, vagy különórákra járatni, és akkor kiderül, hogy alkalmas-e arra, hogy egyetemen tanuljon tovább, vagy nem. Sokan közülük alkalmasabbak kétkezi munkára. Ez az igazság sajnos.

2016. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A fogyatékosság, mint kifejezés eléggé relatív. Én ezen belül az autizmus spektrumzavarral élőkre gondoltam, mert én is érintett vagyok. Azért is tettem fel a kérdést, mert a középiskolai tanáraim egy tanár kivételével le akart beszélni a továbbtanulásról, de a szüleim harcoltak értem. A szüleim támogattak a továbbtanulásban, amiért hálás vagyok nekik, viszont féltettek attól nehogy túlhajszoljam magam a tökéletességre törekvés miatt. A középiskolai osztályfőnököm, még azt is anyukám fejéhez vágta, hogy az ilyen emberek minek mennek továbbtanulni, mert szerinte az is nagy szó, ha egy ilyen ember az érettségiig eljut, meg az ő feltételezése szerint nem képesek beilleszkedni sehova az ilyen emberek. Államvizsga után 1 nappal megkerestem őt és elmondtam neki, hogy lediplomáztam jeles eredménnyel, és ezt nehezen akarta elhinni nekem. Sajnos tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen embernek többet kell bizonyítania, hogy emberszámba vegyék, és ezért hajtottam minél jobb eredményre a tanulásban, diákmunkában, végül Köztársasági ösztöndíjjal végeztem el a főiskolát.
2016. febr. 6. 23:31
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Én fiam figyelem zavaros és beszédfogyatés most már tiszta a beszéde ,de figyelem zavara megmaradt ,igen okos értelmes fiu ,éretségit és szakmát is ado suliba szeretném küldeni ,ő logisztikai ügyintézö szeretne lenni ,fő iskola biztos nem lesz mert valoszinü hogy nem birná .ha lesz egy használhato szakmája és éretségie akkor már jó lesz .
2016. febr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Oviban volt egy társam, aki agyi fogyatékso volt, mozgás sérült, és keresztbe állt a szeme. Én kicsi létemre nem nagyon értettem ,csak azt, hogy valami baja van, és furának találtam, nagyon :)

De rendesen viselkedtem vele, baráti viszonyt ápoltunk. Annyit iskolára hallottam róla, hogy Ő is jelentkezett, és valahogy kezdi legyőzni a betegségét :)

2016. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Jól le szavaztak itt 0%-ra. Én fogyatékkal élőre olyanra asszociáltam, mert nálunk ilyen volt, hogy az udvar közepén neki állt ugrándozni meg gitározást imitálni. (középsuli)
2016. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor jó példa a kérdező is, hogy vállalják más betegek is, én is problémás voltam, mégis jártam és szakmát is tanultam, nem szabad hagyni, hogy mások ítélkezzenek betegek felett, bár igaz alkalmassági vizsgálat van iskola előtt, akiben látnak alkalmasságot, képességet, azt engedik, onnan pedig a szülök, tanárok segítsége kell.
2016. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!