Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért próbálja...

Sok szülő miért próbálja lebeszélni fogyatékkal élő gyermekét a továbbtanulásról?

Figyelt kérdés
Sajnos gyakran azt tapasztalom, hogy nemcsak a tanárok, hanem a szülők is akadályozhatják a sérült fiatalt, hogy normális élete legyen és direkt betegként kezelik. Például le akarják beszélni, hogy felsőoktatásban tanuljon. Arról is hallottam már, hogy némely ilyen fiatalt a szülők nem akartak engedni dolgozni, mert akkor elesnek a különféle juttatásoktól. pl. ápolási díj. Pedig én úgy gondolom, hogy nagyon is becsülendő, ha egy ilyen fiatal egészséges társaihoz hasonlóan normális életet akar élni, és nem szeretne élősködni a társadalom nyakán. Ezt a jelenséget sajnos nemcsak a szülők, hanem a tanárok részéről is lehet tapasztalni. Ha valaki tudna írni nekem hasznos választ, esetleg konkrét eseteket azt nagyon megköszönném! Rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek! Üdv.
2016. febr. 6. 19:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen az egyéntől függ. Én is autisztikus vagyok, el tudtam végezni az egyetemet, de engem szerencsére a szüleim is támogattak. Most könyvtárosként dolgozom, de egy kevésbé "rendszeres" munkahelyen valószínűleg becsavarodnék, mert nagyon nehezen reagálok a hirtelen helyzetekre. De pl. ismerek kerekesszékes szoftverfejlesztőt is, aki baromi jó szakember, de a boltba nem tud elmenni segítség nélkül. Nagyon nehéz megtalálni, hogy mi az a munka, amit az ember az adott fogyatékossággal hatékonyan tud végezni, de ha van ilyen, akkor nem szabad hagyni, hogy lebeszéljék róla, mert a munkához mindenkinek joga van, és ahhoz is, hogy a körülményeihez képest megpróbáljon önellátó lenni.
2016. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!