Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valahogy megszerezhetjük a...

Valahogy megszerezhetjük a kocsit?

Figyelt kérdés
A barátom 25 éves.A szülei hitelt,hitelre halmoztak,és ennek a gyerekeik itták meg a levét.Mikor már nem tudták fizetni hiteleiket,saját fiúkat is belerángatták ebbe,és vele is vetettek fel hiteleket.Emiatt képtelen elkezdeni saját életét,mivel a fizetésének fele elmegy a hitelekre plusz havi 50000-et fizet a szüleinek,amiért velük él.Ő fizette a kocsi teljes hitelét,mivel szülei nem tudták.Természetesen az apja nevén van az autó.De a barátom javíttatja,és ő is tankolja.Élősködnek rajta,parancsolgatnak neki,és azt is meg akarják tiltani,hogy én odamenjek hozzájuk.Holott én soha egy rossz szót nem szóltam neki.Nálunk pedig pici a hely,egy szobában vagyok húgommal.Szinte tönkre akarják tenni a kapcsolatunkat.Egyszerűen hülyék.A barátom szeretne külön albérletbe költözni,de nem tud,mert munkába járás miatt kell neki kocsi.De ugye az apja nevén van,és hiába tudják,hogy egy fityinget nem költöttek rá,mégsem adják neki.Pedig nekik tankolni sem lenne pénzük,ha a barátom azt az 50000-et nem fizeti nekik többet,hisz gyakorlatilag abból esznek.Igazából mindenki tudja,és tanúsíthatja hogy ő fizette ki.Akkor jogi úton megszerezhető az autó?mert ők ennyire bolondok,hogy beszélni nem lehet velük.Elképzelhetetlennek tartom,hogy egy szülő,hogy lehet ilyen gyerekeivel.De ők ilyenek.Minél előbb szeretnénk elszakadni tőlük.Én még tanulok,így én sem tudok beszállni pl.az albérletbe.Már több mint egy éves a kapcsolatunk.Nem szeretném,hogy rámenne a kapcsolatunk arra,hogy miattuk nem tudunk találkozni.Valamint kihasználják őt,és ez borzasztó.Ő is már teljesen utálja őket,folyamatosan veszekednek,és oktatják.A barátom éjjel nappal dolgozik,hogy el tudjon menni tőlük,de így sosem fog tudni.

2016. jan. 25. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem olyan albérletet keres, hogy ne kelljen autóval bejárnia....?
2016. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Azt ti nem tudjátok megszerezni, itt más megoldást kell találni.

Pl. nem ad haza havi 50-et, hanem abból a pénzből kifizet egy albérletet a munkahelyéhez közel, plusz ha összeköltöztök, máris könnyebb anyagilag is. Pár hónap alatt összespóroltok annyit, hogy tudjatok venni (kezdetnek) egy kis csotrogányt, aztán onnan lehet már feljebb jutni.


A szülei meg oldják meg a gondjaikat, nem várhatnak tőle semmit. Amennyivel olcsóbb egy emberrel kevesebbre rezsit fizetni, kaját venni, azt könyveljék el nyereségként.

2016. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mert messzebb dolgozik,amúgy sem egy helyen lakunk.Úgy még messzebb költözne tőlem.Nekem pedig elég sok pénzbe kerülne,hogy folyton bebuszozzak.És nekem oda a suli mellett nehéz lenne bejárni.
2016. jan. 25. 14:47
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

1. A párod cselekvőképes, felnőtt emberként, önként írta alá a hitelt.


2. Az autó a szülők nevén van.


Jogi úton esélytelen lenne megszerezni, de egyébként sem hiszem, hogy a párod nekiállna pereskedni a saját szüleivel, ha még faképnél hagyni se tudja őket.


Etikailag meglehetősen kifogásolható, amit a szülők csináltak/csinálnak, de jogilag minden korrekt és nem tudsz mit tenni.

2016. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Amíg a hiteleket fizetnie kell (2020) addig kizárt,hogy félre tudjon tenni.Ha a legeslegolcsóbb albérletbe kerül,akkor sem,ahogy számoltuk.
2016. jan. 25. 14:50
 6/16 anonim ***** válasza:
És tömegközlekedve nem tud bejutni a munkahelyére?
2016. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akármikor perbe állna velük,amennyire utálja őket..mivel tönkre teszik az életét.A tömegközlekedés hétköznap úgy ahogy megoldható lenne,de hátvégén semmiképp.
2016. jan. 25. 14:54
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Tönkreteszik az életét, de azért az autó az kéne, mi? Még ha bele is fog a pereskedésbe, az nem 2 hét, addig meg nem lenne kocsi, hiszen gondolom, egy ilyen lépés után már nem fogják mosolyogva odaadni a szülei.


Várjátok meg, míg te is dolgozni tudsz, és akkor majd különköltözhettek.

2016. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 acelsziv ***** válasza:
Az faja, hogy csak a 3. X határán tud elkezdeni élni. Kivéve, ha belerángatják közben még egy hitelbe. Mindenképp el kellene költöznie onnan. A kocsit hagyja a fenébe. Nincs az a pénz, vagy vagyontárgy amit ne lehetne ismét megvenni. De az elszúrt életet, a tönkretett egészséget néem lehet pótolni. Te hány éves vagy?
2016. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

A barátodnak nem kellett volna belemennie, hogy a nevén legyenek hitelek.

Majd akkor költözzetek össze, ha te is dolgozol.

Van tömegközlekedés, nem kell ez az autó mindenképpen.

2016. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!