Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogassam a barátomat az...

Támogassam a barátomat az elköltözésben, vagy inkább próbáljam meggyőzni, hogy maradjon otthon? Vagy egyáltalán ne foglaljak állást, ami viszont inkább a költözésre buzdítaná?

Figyelt kérdés
A barátom az édesanyjával él, és az utóbbi pár hónapban egyre többet veszekednek. Már előttem is ordibálnak egymással, egyszerűen nem tudnak meglenni egymás mellett. Mindketten hibásak. A barátom anyukája, amiért mindig beszól a barátomnak, piszkálja, sértő megjegyzéseket tesz, és a barátom is, amiért nem hagyja az anyukájára, és elkezd veszekedni. A gondok miatt, és mert elég szép összeget kér mostantól az anyukája az ott lakásért, úgy döntött, hogy inkább elköltözik. Májusban kezd el dolgozni a barátom, tehát megtakarítása semmi nincsen. És én nem tudom, hogy mit mondjak neki. Ő igazából azt sugallja, hogy én is költözzek vele együtt, és a kollégium helyett (fősulis kolesz), lakjak vele, és ketten valahogyan elleszünk. Viszont ő még csak 23, én meg csak 21. Fiatalok vagyunk még, és ha én otthon bejelentem, hogy a barátomhoz költözök, onnantól kezdve, biztos, hogy nem kapnék semmi támogatást, úgy viszont nem biztos, hogy meg tudnánk élni ketten. Nem tudom, mit tegyek. Az biztos, hogy otthon nem jó a barátomnak. Viszont még csak 9 hónapja járunk, és hiába tudom, hogy őrülten szeretjük egymást, és szeretnénk később összeházasodni, azért egy összeköltözés hatalmas felelősséggel járna. Mit tegyek? Biztassam a költözésre, és ezzel magamat is szorult helyzetbe hozzam, vagy inkább mondjam azt, hogy maradjon otthon, ami viszont neki a kínszenvedés.
2010. márc. 30. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha abban támogatod, amit ő végül is dönt. Egyébként szerintem ilyen szituban jobb, ha elköltözik. ha egyedül nem tudja fenntartani az albit, akkor keressen egy lakótársat, de talán abban igazad van, hogy egyelőre ne te költözz oda, mert ha mégse működne az együttlakást, akkor más se koli se pasi...
2010. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

költözzön ő is koliba (önfenntartoként bekerül ugyis,főleg h nem elsős)


probléma ismerős,mi öszeköltözéssel oldottuk meg,mondjuk engem nem fenyegetett az aveszély,h mi van ha nem támogatnak otthonrol...előtte sem támgattak,most sem,dolgozok egyetem mellett,párom is azota másoddiplomát csinál

mi nem bántuk meg,de mi céltudatosak voltunk,ami összegte elkértek volna tőle az otthonlakásért,annyiból kijön az albérlet is neki...20 voltam akkor,ő 22,ennek 2 éve,és jol elvagyunk


ha bizonytalan vagy,akkor költözzön koliba vagy albérletbe ugy hogy lakotársakkal,és kész

otthonmaradást én nem javasoknám...

L

2010. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ő dolga, hogy hol akar lakni, de te sem vagy hozzánőve, nyugodtan maradhatnál a kollégiumban.
2010. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A barátod költözzön el, akkor rájön, hogy azért az se olyan fenékig tejföl. Te maradj a kollégiumban, majd idövel alakul a kapcsolatotok, CSAK azért, hogy neki kevesebb költsége legyen, ne költözz vele.

Egyébként én elgondolkodnék a helyedben, hogy ha eggyire nem jön ki az anyjával és mindig kiprovokálja a veszekedés folytátását, akkor nem benne van-e legala´bb annyi hiba. Egy ilyen emberrel együtt élni nagyon meggondolandó - mert ha nincs ott az anya, akkor te leszel, akivel veszekszik. Ha meg neki anyagi okokból lenne jó, hogy vele élj, az szintén nem jó jel.

2010. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A barátod életét a barátodnak kell rendbehozni.Ha bármilyen szinten beleavatkozol,te leszel a hibás.

Sőt én a helyedben közölném a barátommal és az anyjával,hogy amíg nem rendezik a kapcsolatukat,addig nem is lesz sem összeköltözés,sem eskövő,sem gyerek..legalább is veled.

2010. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!