Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is minden összejövetel...

Nálatok is minden összejövetel a gyerekekről szól?

Figyelt kérdés
Az egyik tesómnak 2 fia van, a másik tesómnak 1 lánya. Az unokatesómnak is 2 lánya. Családi összejöveteleken is kb semmit nem lehet értelmesen beszélni felnőttek közt mert a gyerekeknek folyton van valami bajuk stb. Ha elmész egy kisgyerekes rokonhoz, baráthoz ott is mást se lehet kb csinálni mint a gyereket nézni, gügyörészni neki stb. Ez szerintem olyan gáz. Amúgy mi is akarunk majd hamarosan gyereket a férjemmel, de én nem akarom, hogy onnantól kezdve az én személyiségem kb a gyerekkel legyen egyenlő.
2016. febr. 15. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Pedig ha lesz gyereketek akkor te is ugyanazt fogod csinálni amit most a tesóid. Akkor neked is csak a gyerek lesz a téma, és te is gügyörészni fogsz.

Majd ha tizenéves lesz minden gyerek akkor lesz más témátok is.

2016. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Pedig az lesz. Tesóm is ezt mondogatta, hogy ő aztán nem lesz ilyen gyerekközpontú, csak a gyerekről beszélő, személyiségét vesztett anyuka, aztán most sosem lehet vele beszélni, mert (külföldön él, Skypeon hívom) csak azt mutogatja, hogy nézd a gyerek így, meg úgy, meg kicsim, köszönj szépen (nem beszél még) meg integess (nem integet) meg nézd, mit írt neked (random csapkodja a billentyűzetet) szóval hallgatom ezt vagy félórát, aztán leteszem. Nagyon zavaró.
2016. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

1) A gyereket nem lehet kikapcsolni.

2) A gyerek sokkal szórakoztatóbb, mint sok felnőtt.

3) Van olyan gyerekeknek szánt társasjáték, ami felnőtteknek is szórakoztató.

2016. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Pedig ez lesz. Ezeknek a rusnya kölyköknek folyton van valami bajuk. Egyszer az orruk folyik, utána pisilniük kell, aztán szomjasak lesznek, a két év alattiak meg nem átallanak bekakilni. Ahelyett, hogy órákig egy sarokban álldogálnának csendben, hogy ne zavarják a szüleik köreit.

Botrányos.

2016. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom, saját tapasztalatom egyelőre nincs, de tesómnak két kisgyereke van, és nem mondom, hogy ne kellene állandóan figyelni rájuk, pisilni vinni, inni adni, válaszolni random kérdésekre amik eszükbe jutnak, de azért azt sem mondanám, hogy közben a gyerektémán kívül ne lehetne más párbeszédet folytatni. Oké, megszakítja a gyerek, de ha nyugodt körülmények között akarok beszélgetni a tesómmal fél órát, akkor elhívom egy kávéra, amikor ráér.
2016. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi idősek a gyerekek? Nekem 6 éves a fiam, 4 a lányom, és talán egy éve van az, hogy ha vendégségbe megyünk, ahol hasonló korúak a gyerekek vagy kicsit nagyobbak, akik szeretnek "babázni", akkor szinte felügyelet nélkül lehet őket hagyni. Persze akkor is bejönnek néha, ha valamire szükségük van, de alapvetően nem róluk szól az összejövetel. Amíg kisebbek voltak, addig valakinek aktívan kellett foglalkozni velük. Ez ilyen. Veled is foglalkoztak pici korodban a szüleid.
2016. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezenkívül a nagyobb családi összejöveteleket úgy szoktuk megoldani, hogy az időkeret nagy részében van egy vagy két ember, aki lefoglalja a gyerekeket, persze váltással és ezt általában szívesen is teszi mindenki. A többiek közben beszélgethetnek, amiről akarnak.
2016. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
4-es, ezen felröhögtem.
2016. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

Normális embereknél nem lesz így.

Akinek ennyi az élete, az nem is tudna másról beszélni.

2016. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Hát igen, ez kényes téma... azon túl, hogy teljesen megértem, amit pl. a 4-es válaszoló írt, igenis sz@r dolog az, amikor elveszítesz valakit, csak mert szült. Mert akárhogy csomagoljuk-szépítjük a dolgot, ez történik. Pl. valaki írta, h nem tud két szót váltani a külföldön élő testvérével, mert csak a gyereket tudja mutogatni. Elhiszem én, hogy ő lett az élete középpontja meg minden, de kívülről végignézni, ahogy egy számodra fontos ember így beszűkül, olyan, mintha a szellemi leépülését kellene végignézned tehetetlenül... Az már csak hab a tortán, amikor a kérdező által említett szituációban konkrétan elvárják, hogy megfelelő mennyiségű, minőségű, és hangmagassárű gügyögést produkálj. Nem utálom én a gyerekeket, sőt nagyon cukik tudnak lenni ha akarnak, de nekem akkor se program ez...

Na mindegy, a lényeg, hogy megértelek kérdező, de szerintem ha neked is lesz gyereked, akkor sikeresen asszimilálódsz majd a dologhoz, és te is örömmel fogsz gügyörészni. Legalábbis reméld, mert ha nem, az elég sz@r lesz... xD

2016. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!