Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak önmagam?

Hogyan maradjak önmagam?

Figyelt kérdés
Vannak bizonyos emberek, például az anyám, akiknek a társaságában nagyon könnyen elveszítem magam. Ha velük találkozom, átmenetileg átveszem az ő világszemléletüket, és egyszerűen nem tudok kiállni a saját nézőpontom mellett. Nem tudom nekik megmagyarázni, hogy miért csinálom a dolgaimat úgy, ahogy, sőt ilyenkor félig én is elbizonytalanodom mindenben, de még abban is, hogy más értelme is van az életnek, mint mondjuk chipset zabálni a tévé előtt (ahogy anyám teszi naphosszat). És napok kellenek, mire újra magamra találok, és lassan kezdem ismét építeni az életem úgy, ahogy valóban jónak tartom. Mintha hatalmas munkával építenék egy várat, és az ilyen találkozások során mindig elkezdeném bontani. Miért hagyom magam ennyire befolyásolni? Hogyan álljak ki magamért? Nem is annyira az a baj, hogy ellenük nem tudom megvédeni magam, hanem hogy én magam is hülyének kezdem nézni magam a jelenlétükben. És utólag nem értem, miért dőltem be megint nekik. Igazából nincs velük komoly baj, anyám kéthetente meglátogat, vonatozik fél napot, hogy láthasson, süt nekem, stb, és csupa jó szándékból mondja a dolgait. És szeretem őt meg a többi családtagomat is, de nem akarok olyan életet élni, mint ők, a saját utamat akarom járni. Már előre rettegek a következő találkozástól. Mit csináljak?

#befolyásolás #önmagunkért kiállni #önmagam maradni
2016. febr. 20. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Túl gyenge vagy, én is ilyen voltam. Aztán az élet kegyetlenségei megtanítottak arra, hogy kiálljak az igazamért és magam legyek!
2016. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezeltesd magad.. Rosszindulat nélkül keress egy szakembert aki helyrepofozza az elferdült agyad és az önértékelési problémáid!
2016. febr. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: szóval azt mondod, idővel, a felnőtté válással majd megtanulok jobban kiállni magamért?

2-es: ha tényleg rosszindulat nélkül írsz, ne használj ilyen bántó szavakat. Különösen olyan embereknek, akiknek gondjuk van az önértékelésükkel, jobb lenne egy kedvesebb megfogalmazást olvasni.

Egyébként úgy vettem észre, itt nagyon gyakran elhangzik a tanács, hogy "menj el pszichológushoz". Mintha csak le kéne adni az embert szerelésre, és kész. Tudom, hogy ez sokaknak segít, de erre nem mindenkinek van pénze, és nem is biztos, hogy jó szakembert talál. Viszont én hiszek abban, hogy az ember önmagán is tud segíteni, csak kell hozzá a megfelelő lelki táplálék, jó források, bölcs tanácsok. Én jártam egy pszichológushoz, de Mooji egy youtube-os videója nagyobb hatással volt az életemre, mint az a pszichológus hetek alatt. Szerintem az ilyen fórumok, mint pl ez itt, arról kéne szóljanak, hogy közösen gondolkodunk, próbáljuk elfogadni és támogatni egymást. Mert nem hiszem, hogy van olyan, akire ez nem férne rá. Ki ebben, ki abban jobb, de szerintem nincs olyan köztünk, akinek pl semennyi gondja se lenne az önértékelésével. Ne ítélkezzünk, mert nem tudjuk, mi mindenen ment át a másik.

2016. febr. 21. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, tudom, miről beszélsz, én is ilyen voltam régen. Én sem értettem utólag, hogy voltam képes "behódolni" mások nézetének, mintha arra az időre köd ereszkedett volna az agyamra, ami utólag kitisztult, mikor már egyedül maradtam.

Szerintem pusztán annyira meg akarnak nekik felelni, hogy ezzel akartam egyfajta álságos "harmóniát" teremteni közöttünk, hogy ennyire azonosulok velük.


Most már 32 éves vagyok, és engem is az élet sok pofonja, na meg egy csupaszív, szerető férj szeretete tanított meg arra, hogy kiálljak magamért.


Szóval szerintem a felnőtté válás idővel be tud következni, de az is igaz, hogy ez nem törvényszerű, nagyban függ attól, hogy milyen hatások érik az embert.


Ha már youtubeos videót említettél, megosztom veled, hogy nekem Popper Péter youtube-ra feltett előadásai oldottak fel rengeteg szorongást a lelkemből, szóval szívből ajánlom neked is. :)

És egyet értek veled abban is, hogy nem olyan könnyű jó pszichológust találni; mondjuk nem én kerestem, de közeli rokonom: a testvérem igen, mert évek óta depressziós, de kipróbált már vagy 4-et, és egyik nagyobb csalódás volt neki, mint a másik.


Most ennyit tudnék csak mondani, de sok sikert kívánok a lelki megerősödéshez, és ha esetleg belenéztél Popper Péter előadásaiba, kérlek, írd meg, hogy tetszett-e :)

2016. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves Hármas, nagyon jól megfogalmaztad az egészet, köszönöm és a segítő szándékot is! :)
2016. febr. 22. 12:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint Négyes, ne haragudj - csak a harmadik válaszoló. :) És nézem majd Popper Péter videóit, bár amiket eddig ismertem tőle, nem annyira szólítottak meg, Müller Pétert jobban szeretem. Esetleg tudnál konkrét vdeót ajánlani, amit érdemes Poppertől megnézni?
2016. febr. 22. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szívesen :)


Hú, hát én igazából szerintem már az összes Popper Péter előadást végig néztem, ami fent van, és kb mindet ajánlanám, nem tudok rangsorolni :)

Igaz, hogy néha hangozhat úgy a mondandója, mintha negatív lenne, de én inkább úgy mondanám, hogy realista.

Müller Pétert is olvastam egy időben, de megmondom őszintén, hogy nekem pont ő tűnt olyannak, amiről itt beszélünk, hogy mintha igazodni akarna ahhoz, amit az emberek úgy általában hallani akarnak, és mindenféle szirupos, giccses dolgokat mond.

Elolvastam például tőle a Szeretetkönyvet, és az elején tetszett, de minél tovább haladtam az olvasásban, annál inkább az volt az érzésem, hogy csak teszi fel a kérdéseket egymás után, de megválaszolni egyet sem tud, és ez csalódottá tett.


Igaz, régen olvastam ezt, talán vagy 7-8 éve, de ez a benyomás megmaradt róla.


Ettől függetlenül még, ha neked sok jót ad, ha őt hallgatod, az mindenképpen hasznos, jó dolog :) Mivel mindenki más-más életszakaszban, szituációban van, éppen ezért más-más tanácsok és gondolatok billenthetik őket tovább.


Nekem például azért oldott nagyot a lelkemen Popper Péter, mert olyan küldetés tudatom volt mindig, hogy mindent (amit fontosnak ítéltem) maximálisan és tökéletesen akartam csinálni.

De több előadása is lenyugtatott, hogy ne vegyem ennyire véresen komolyan ezt, ne akarjak valami láthatatlan forgatókönyvnek megfelelni. Ez is egyfajta megfelelés volt, ha kicsit másmilyen is. :)


Amiről te írtál, mint problémáról, azt ennél korábban már levetettem, de arra sajnos nem emlékszem, pontosan mikor és hogyan. Úgy néz ki, ehhez nem járult egy vagy két emlékezetes mondat, inkább észrevétlenül történt.

2016. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most így próbáltam visszaemlékezni jobban, és az anyámnak én sem szerettem ellent mondani véleményben. Nem tudom, a te anyukád milyen, az enyém ebben nagyon sértődős is, az az elve, hogy aki nincs egy véleményen vele, az ellene van és nem szereti...


Én régen, azt hiszem, szeretethiányból is akartam neki megfelelni, mert eléggé elégedetlen volt velem, nem örült, hogy megszülettem, rosszkor jöttem meg minden.


Aztán lassan az változott, hogy mikor fiatal felnőttként rányílt a szemem, hogy ő is mennyire nem tökéletes (pedig régen azt mutatta, és én is elhittem), akkor már elmúlt a "varázs", és kicsit még sajnáltam is.

Azóta egész jó lett a viszonyunk, sokat beszélgetünk telefonon, és ha nem értek vele egyet, nem feltétlenül mondok neki ellent (bár néha próbálok vitatkozni), hanem sokszor csak hümmögök, amiből ő leveszi a lapot, de már nem lesz olyan mérges ő sem, ha nem helyeselek buzgón.

2016. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nahát, nagyon szépen köszönöm, hogy ennyit törődsz a kérdésemmel. Nagyon jó dolgokat írsz, és sok mindenben magamra ismertem. Oké, megpróbálkozom megint Popper Péterrel is. Én is nagyon meg akarok felelni mindenkinek, különösen az anyámnak, és nálunk is hasonló volt a szitu, mint Nálatok. Nem jókor jöttem..., anyukám feladta a karrierjét miattam, és sokszor úgy éreztem, hogy engem hibáztat érte, mert "elment a fiatalsága". Megromlott a kapcsolata apámmal, aki eleve nem is akart gyereket, de szerintem az én születésem csak kiélezte az eleve is meglévő ellentéteket. Nekem is mindig meg kellett felelnem, mindig jó jegyeket kellett kapnom, mindig küzdenem kellett érte, hogy "kiérdemeljem a szeretetet". És igen, tudom, hogy innen ered nagyon sok problémám, hogy azt hiszem, csak akkor lehet engem elfogadni, ha ilyen vagy olyan vagyok, nyerek egy versenyen vagy ötöst kapok. Pedig az igazi szeretetnek nincsenek feltételei, az a teljesítményektől független. De én a mai napig nem tudom teljesen levetni ezt a hozzáállást, mármint még mindig kapálózom mindenhol, hogy a legjobb legyek. s csak most, hogy így "beszélgetünk" ezekről a dolgokról, most eszméltem rá, hogy lehet, hogy titkon bűntudatom van... amiért megszülettem, merthogy állítólag elrontottam anyám életét. Jó, ezt így soha nem mondta, azt mondta, neki megérte, de mégis sokszor éreztette velem, hogy mennyivel könnyebb lett volna az élete, ha csak tíz évvel később születek meg. Szóval lehet, hogy tudat alatt bűntudatom van, és van bennem egy működés, hogy a saját életemet is "rontsam el", és én is oda jussak, ahova anyám jutott, hogy együtt nézzük a tévét és zabáljuk közben a fagyit, mert akkor legalább nem lesz szegény magányos. Úristen, most leírva ez nagyon is valószínűnek tűnik nekem. Akkor pedig ez egy hatalmas, de hatalmas felismerés, ami az egész életemre befolyással lesz. Tényleg nagyon-nagyon köszönöm, hogy írtál!!!
2016. febr. 23. 16:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, úgy érzem, ez most egy hatalmas felismerés volt, mert itt bőgök már egy csomó ideje. Igen, a lelkem mélyén én nagyon sajnálom anyámat, nagyon sajnálom az ő elrontott életét. És nagyon szeretem is őt, persze, és nagyon hálás vagyok azért a sok törődésért, amivel felnevelt. De ez nem jelenti azt, hogy fel kell áldoznom a saját életemet, hogy együtt keseregjünk az ő fiatalkorán, amikor a karrier helyett engem cipelt játszótérre. Nem én hoztam a döntéseket, hanem ő, és ráadásul még mindig elég fiatal ahhoz, hogy bármibe belevághasson. De ő a könnyebb utat választja, és folyton otthon ül, és csak mások életét lesi folyton az ablakból meg a tévében. Mindenesetre ezen kell most dolgoznom, hogy egyre jobban tudatosítsam magamban, hogy nem én vagyok a hibás, amiért az élete így alakult, és nem kell a saját életemről, saját magamról lemondanom (ez történt eddig kicsiben minden találkozásunk alkalmával), hogy aztán már a negyvenes éveimben azzal teljenek a napjaim, hogy egy lelki roncsként együtt csámcsogjunk a tévé előtt anyámmal a különböző közszereplőkön... hát, megérte, hogy föltettem itt ezt a kérdést... persze nehéz lesz, nehéz lesz átállnom, megtanulnom, hogy ne legyen bűntudatom, amiért megszülettem... miután az eddigi egész életemet így éltem le...
2016. febr. 23. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!