Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulfoldon maradjak vagy...

Kulfoldon maradjak vagy repuljek haza? Tobbilent

Figyelt kérdés
Van egy 16eves lany aki epp hogy elkezdte a gimnaziumot az anyja kirangatta magautan angliaba persze mindenfele igeretekkel (barmikor haza mehetsz akar a barataid is kijohetnek elleszel itt stb) Azota eltelt 7 honap !! Oktoberben erkeztem. Decemberbe vegre talaltunk egy iskolat. Nyelvtudas semmi szinte. Baratok rokonok senkim nincs.Csak az onzo anyam es a kis hugom. Haza utazni se tudtam meg. Szinte else bucsuztam az elo nagy szerelmemtol ami keteve tartana mar. A kerdes. Haza menjek e befejezni a gimt tokeletesiteni ahogy csa tudom az angolom (ezelott szinte sose tanultam angolt,szar altalanosba jartam szar tanarral) eljemba draga tizen eveimet es azutan jojjek ki vissza es legyen 'joeletem'. Vagy maradjak itt oljon meg a magany es szenvedjek mindennap az angollal ugy h barkobazok? Es aztan 60evesen azt meseljem h a draga tizen eveimben nemcsinaltam mast csak otthon ultem egyedul mire lettem 30eves es lettek barataim kapcsolataim eletem! Jobb-e maganyosan de bmwben ulni itt mint otthon szulok nelkul epp h megelek de baratokkal szerelemmel elettel?

2015. ápr. 27. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan képes lenni elhagyni az angol nyelveterületet, hogy könnyebben tanulhass angolt? :D
2015. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Enugy erzem magyar jobban mgtudna tanitani elmagyarazza stb

ittmeg csakbarkobazok

2015. ápr. 27. 19:12
 3/14 Helper2002 válasza:
30%
Igazából erről ugy dönts ami neked jó. De én ha választhatnék inkább a családot és a barátokat választanám...... :)
2015. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Jobb a BMW!
2015. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Te nem vagy normális. Már bocs. Ne azt nézd mit hagytál magad mögött. Azt nézd, hogy milyen új és jó lehetőségeket kaptál. Például egy angol környezetben megtanulni angolul beszélni a legjobb dolog a világon. Hisz annyi lehetőség tárul eléd majd később, mind a munkádban, mind a hobbidban és még a szerelemben is akár. Az, hogy most szerelmes vagy és hiányzik a párod nem jelent semmit. Igaz, hogy még nem nőttél fel, hogy ezt megértsd. De ha az a szerelem igaz szerelem, akkor kitart a sírig is. Így később akár egy jól fizető állással, sokkal jobb környezetbe mehet utánad a párod és élhettek szegénységtől mentesen. Ha nem képes várni rád akkor az a szerelem nem igaz szerelem.

Szerintem fuss még egyszer neki ennek a sztorinak.... örülj inkább és köszönd meg édesanyádnak, hogy felnevel. Mert lehetne ennél 100x rosszabb életed, kesereghetnél ennél sokkal rosszabb dolgokon. Amíg jut kenyér az asztalra, addig nincs min bánkódj. De ezt a gazdagok úgysem értik...

2015. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Szedd összze magad és maradj ott!


Iratkozz be nyelviskolába és tanulj!

2015. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Angol megtanuláshoz csak egy jó angoltanár és 1-2 hónap kell. Így társalgási szinten meg fogsz tanulni. Az angol gyerekek ugyan olyanok mint a magyarok. Tényleg a leírásod alapján úgy hangzott, hogy anyukád egy afrikai faluba rángatott ki, ahol a néger gyerekek kirekesztenek mert te fehér vagy és nem tanultad meg a kuala lompuri nyelvjárást...

Más gyerek kezét lábát összetenné, hogy ilyen lazán kijuthasson Angliába. Rengeteg magyar van Angliába, valaki biztos tanítana.

2015. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Nah, kamukiralyno.

Most epp nem a szuleidet panaszolod, hogy bantanak teged? Ez az uj sztori, hogy kulfoldon elsz? :D Helyesen irni meg mindig nem tudsz.

2015. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem te igazából már megadtad a választ. A leírásból úgy tűnik, hogy haza akarsz jönni.

Itt kikkel laknál? Apuddal vagy nagyszülőknél vagy hol?

Ha megoldható, akkor a helyedben hazajönnék. Nekem az tűnik gáznak a sztoriban, hogy úgy mentetek ki, hogy csak december találtatok sulit. Nem tudsz rendesen angolul. Ez az év vagy kiesett neked - vagy nem. Gondolom Anyud így tudott munkát találni, de ez így rátok nézve nem volt elég jól előkészítve. Volt választásod, hogy kimenj utána vagy maradj? (Tudott volna valaki rólad gondoskodni itthon?)

Szerintem az hasznosabb lenne, ha itthon érettségiznél és utána mennél vissza. Mert szerintem így nehezen fog menni a tanulás - az első egy évben biztosan. Szóval én a tanulás miatt érettségiig hazajönnék, ha tudnék, utána mehetsz vissza, ha szeretnél.

2015. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy majd egy pár év múlva "ölni tudnál" egy ilyen lehetőségért, de még tini vagy. Más dolgok foglalkoztatnak az életben, ami érthető.

(9-es voltam)

2015. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!