Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kerülhetek nevelő...

Hogyan kerülhetek nevelő szülőkhöz?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz körülmények között élek de ha elmennék a családsegítőhöz lehet h csak rosszabb lenne. Vagy ha mégis elvennének a szüleimtől akkor valamelyik rokonomhoz vagy intézetbe raknának.

Vagy egyszerűen kinevetnek hogy ez "nem próbléma". (nem vernek de nem tudnak bánni a pénzzel és ennek én látom a kárát)

13 éves vagyok


2016. febr. 25. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kiemel a családodból a gyámügy/gyermekvédelmi bizonyos okokból, vagy a szüleid lemondanak rólad, más megoldás nincs. Mindenképp jelezd valakinek a problémádat. Nincs olyan rokonod, akihez fordulhatsz? Vagy olyan felnőtt ismerős (pl. osztályfőnök, iskolapszichológus), akik segíthetnek neked az érdekeid megvédésében, a megfelelő lépések kitalálásában?
2016. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ha nevelőszülőhöz akarsz kerülni akkor igyekezz, mert 14 év felett már nem igen helyeznek ki, hanem intézetbe kerülsz.
2016. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben, jó lenne tudni, hogy mi a konkrét bajod a szüleiddel, mert nem mindegy, hogy nem kapsz otthon enni, vagy nem kapsz új okostelefont.
2016. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rokonok nincsennek mert ők is hasonló gondolkodással vannak mint a szüleim (minden szrra van pénz csak a fontos dolgokra nincs).

Ofő kizárt mert egy 60 éves "gonosz" nő.

Iskolapszichológus meg nem tudom ki...de szerintem ha beszélnék vele azt elmondaná a szüleimnek.

Én csak el akarok tűnni és normális életet élni (és nem azon gondolkozni h 4 nap után nem fognak beszólni mert végig ugyanaz a ruha van rajtam)

2016. febr. 25. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Egy ilyen indokkal soha nem fogsz nevelőszülőkhöz kerülni, ahhoz komoly érvek kellenek, nem ez a nyafogás. Értsd. ha nincs otthon kaja, vernek, megerőszakolnak, akkor kérhetsz ilyesmit.
2016. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

De miért van rajtad 4 napig ugyanaz a ruha?

Ahhoz nem kell pénz, hogy kimosd, és átöltözz másik ruhába.

Nem bántásból, de amíg van mit enned, van hol aludnod, van tiszta ruhád még ha pár darab is, addig senkit nem érdekel, hogy a szüleid mennyire tudnak a pénzzel bánni. Az életfenntartásodra megadják ami kell.

ÍGy nincs olyan indok amiért téged a gyámügy kiszakítana a családból.

Ugye tudod, hogy nagyon sok szegény családnál még számítógép, sőt internet sincs..

2016. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sajnos én is erre gondoltam.

De lehet nyafogás de én így nem tudok élni.

2016. febr. 25. 16:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Van 2 nadrágom, 3 pulóverem, meg 4-5 zokni,alsó, póló. Nah ezért van egy csomó ideig rajtam a ruha mert anyám ritkán mos, áramunk sincs mindig és arra nincs pénz, hogy 1-2 ruha miatt bekapcsoljam a mosógépet.
2016. febr. 25. 16:23
 9/15 anonim válasza:
100%
Szia! Én is 13 éves vagyok, és tudnék neked segìteni. Írj nekem egy üzenetet, hogy tudjunk beszélgetni ha szeretnéd :)
2016. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Most van áramotok.. Akkor nosza, be is teheted a mosógépbe a ruhákat. 13 évesen már nem ördöngösség a mosógép elindítása.

Mellesleg nekem sincs több ruhám, de nem is kell.. Lehet ezt is változatosan cserélgetni.

2016. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!