Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan szörnyű, hogy...

Tényleg olyan szörnyű, hogy minél messzebb akarok költözni a családomtól?

Figyelt kérdés

Nem olyan rossz velük a kapcsolatom, csak túlságosan beleszólnak az életembe, még úgy is, hogy külön lakom tőlük. És nem csak a szüleim, a nagyszüleim, még a nagynénémék is mindenről tudni akarnak. Elvárnák, hogy heti többször meglátogassam őket, minden nap telefonáljak, és a hétvégén legalább egy napot velük töltsek. Nem értik meg, hogy munka mellett semmire sincs időm, a hétvégémet pedig inkább a barátaimmal tölteném, na meg azzal, hogy a házimunkával és a nyelvtanulással felhozzam magam. El sem tudom képzelni, ha lenne párom is, akkor hogy képzelnék ezt a dolgot. Gondolom akkor mindkettőnknek náluk kellene ülnünk állandóan. Ráadásul folyton kéretlen tanácsokat adnak a munkámmal, a csekkekel, a házimunkával, és kb mindennel kapcsolatban.

Már nagyon elegem van ebből, sokszor gondoltam már korábban is arra, hogy elköltözöm a városból. Most még egy munkalehetőseg is adódott, úgyhogy úgy néz ki hamarosan megyek Pestre. De a szüleimnek persze nem tetszik a dolog, folyton azt mondogatják, meg fogom még ezt bánni, hogy ilyen messze kerülök a családtól (hozzáteszem, kocsival másfél óra az út). Azt persze nem tudják, hogy pont előlük menekülök el.

Tényleg olyan irreális dolog, hogy saját életet szeretnék 24 évesen? Tényleg önző és hálátlan vagyok?

24/l


2016. márc. 5. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy az. Én 15 éves korom óta nem nagyon vagyok otthon, akkor kerültem kollégiumba. De már akkor sem telefonálgattam minden nap haza, volt egy szobatársam, akit minden nap hívtak a szülei, de nem igazán értettem mit tudnak egy másnak mondani napi szinten.

Most már albérletben vagyok, kb havonta 1-2szer megyek haza. Te döntöd el, hogy milyen gyakran akarod látogatni őket, nem ők.

2016. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

"Tényleg önző és hálátlan vagyok?"

Dehogy vagy. Neked van igazad.

2016. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hálátlan, csak azt nem értem, miért nem mondod meg nekik egyenesen, hogy mi a bajod? A próbálkozásokat le lehet állítani, akár meg is előzni azzal, hogy te mesélsz nekik a munkádról, akármiről, annyit, amennyit jónak gondolsz, aztán kérdezel, hadd meséljenek ők, mi van velük. Megmondod, mikor mész hozzájuk látogatóba, ha problémáznak, akkor közlöd, hogy más dolgod van, akkor tudsz menni, amikor mondtad, és ennyi. Ha te magad nem viselkedsz igazán önálló felnőttként, saját akarattal, élettel, nehezen várható tőlük, hogy ekként kezeljenek. Tudom, hogy némelyik családot, rokont nehéz más vágányra állítani (megtapasztaltam:-)), de nem lehetetlen, úgy, hogy a szerető kapcsolat megmaradjon. Sokkal jobb szembenézni a problémával és kezelni azt, mint elmenekülni előle, akkor még mindig ők befolyásolják az életedet, a döntéseidet.
2016. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a hámassal! Az ilyet csírájában el kell fojtani... költözz el, onnantól nem is kell hetente menni, naponta telefonálni, stb.

Nem érsz rá, kész.

2016. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor próbáltam megértetni velük, hogy nem érek rá állandóan hozzájuk járni, de mindig csak sértődés lesz a vége. Ők ilyenek, így kell elfogadni őket. Nem akarom teljesen megszakítani velük a kapcsolatot, de azt se akarom, hogy ha majd nekem lesznek gyerekeim, velük is ezt csinálják. Ha távolabb lennék tőlük, talán egy kicsit lenyugodnának ők is, és belátás, hogy nem állok mindig a rendelkezésükre
2016. márc. 5. 13:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor te meg mondd azt, hogy te ilyen vagy, fogadjanak el így.


A sértődés a részükről egyértelmű érzelmi manipuláció. Ne dőlj be ennek. Úgy reagálj, mintha egy gyerek hisztizne, vagyis sehogy. Ignorálás. Ha kérdeznek a munkádról, röviden válaszolj valamit aztán válts témát, stb.

2016. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen családdal nem lehet megértetni szavakkal, mert ők nem olyanok, mint azok, akik természetesnek veszik, hogy ha a gyerek felnő, akkor elengedik a kezét.


Nem vagy rossz, kérdező, neked van igazad.

2016. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj... csak másfél óra az út? Ha megtudják, kevés lesz az!


A viccet félretéve... hadd sértődjenek! Ha dolgod van, hát dolgod van (a pihenés is egy DOLOG!).

Vagy megértik, vagy még annyit sem kell velük foglalkozni, amennyit azért rájuk szánnál.

2016. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem szörnyű, de ne legyenek illúzióid, ha csak elköltözöl, semmi nem fog változni.

A napi telefonálgatás marad. Telefonálni bárhonnan lehet.

Egyszerűen csak elvárják majd, hogy a teljes hétvégét náluk töltsd.


A megoldás az, hogy megbeszéled velük a dolgot és megérteted a te szempontjaid. Egyébként ez a helyzet felnőtt, érett módon történő kezelése. A menekülés nem az, és nem is megoldás.

Persze ettől még elköltözhetsz, de előbb vagy utóbb akkor is le kell focizni velük a dolgot.

2016. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem akarom teljesen megszakítani velük a kapcsolatot, de azt se akarom, hogy ha majd nekem lesznek gyerekeim, velük is ezt csinálják. Ha távolabb lennék tőlük, talán egy kicsit lenyugodnának ők is, és belátnák, hogy nem állok mindig a rendelkezésükre."


Valószínűleg kevés a fiatal a családban (nincsenek gyerekeik?) rád tekintenek örökösként.

2016. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!