Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyermekotthonban élek,...

Egy gyermekotthonban élek, ahol nem bírom elviselni az egyik gyermekfelügyelőt, akitől szó szerint rettegek. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Tizenhat éves fiú vagyok. Egy gyermekotthonban élek, ahol van egy férfi gyermekfelügyelő, 25 éves és négy hónapja dolgozik itt. Nagyon rossz gyermekfelügyelő, én már csak tudom, ötödik éve élek állami gondozásban. Elmesélem a sztorit.

Rendszeresen tartom a kapcsolatot a szüleimmel, mindent tudnak rólam és az otthonról, ahol élek. Ez az ember a tavalyi évben már megfenyegetett engem, azzal hogy szilánkosra töri a csontjaimat. Emellett napi szokásaimra, elfoglaltságaimra tett negatív megjegyzést, amivel bántani akart engem. A családomat is negatív jelzőkkel illette, ez nekem nagyon fájt. Nagyon félek ettől az embertől. Ordibál folyamatosan, ugráltat és parancsolgat nekem és a lakótársaimnak is egyaránt. Tojik a fejünkre, egész nap, de tényleg a szó szoros értelmében egész nap ül és a telefonján nyomkodja a hearthstone-t. Hozzá se lehet szólni, mert egyből cüccögne. A baj az, hogy egy akkori egoista állat, hogy elhiszi magáról, hogy ő ért a gyermekekhez. Rettegek ettől az embertől. Sokszor panaszkodtam már a lakásotthon vezetőjének, de senki nem tesz semmit. Ma reggel felspanoltam magam és levelet írtam a fő-fő igazgató asszonynak. Elmondtam mindent, azt is, hogy tegnap nem adott vacsorát nekünk, és ez igaz. Így higgyétek el, nem adott enni. Délután 3 órakor adott az előző napi kajából, mert főzni se tud. Este nyolckor jött az éjszakás nevelő és tőle kellett kérni ételt, hogy ne üres hassal feküdjünk le. Mindenki éhes volt. Ez felháborító. Köteles lett volna főzni, az étlapon rakott krumpli volt írva, és mi meg az előző napi chilis babot ettük, abból is keveset, mert nem maradt túl sok. Azért nem főzött, mert egész nap a mobilját nyomkodta. Most megírtam ezt a levelet és megint én leszek a szar meg a szemét. Mit kellene tennem. Az a baj, hogy félek a következményektől. Ez az ember bármikor elvitethet engem a zárt intézetbe, ami szörnyű hely. Félek. Nagyon kérlek adjatok tanácsot nekem. Mit kellene tennem? A hasznos válaszokat előre is köszönöm.



2016. márc. 5. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egysègben az erő, vagyis fogjatok össze ès csoportosan tegyetek panaszt, mert mìg egy ember panaszát besöprik az asztal alá, addig 5-10èt már nem annyira.
2016. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon szomorú, de nagyon bátor vagy, hogy kiálltál magadért. az ételt nem tagadhatja meg tőled és fenyegetőznie sem szabad. csak az ő döntése alapján nem vihetnek téged sehova. a szüleidtől is kérj segítséget, hogy ők is szóljanak, írjanak leveleket az érdekedben.
2016. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Lázadjatok mindannyian. Nem kell elviselni. Filmbe illő ez az egész de komolyan...Nincs valami tökös ismerősöd, aki esetleg a haverjaival el tudná kapni, hogy ha nem embereli meg magát, akkor kitördösik az újjait? Aztán nem lesz egésznapos mobilozás...
2016. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az apám akármilyen nemtörődöm ember, a gyerekeiért mindenben kiáll. Már meg akarta verni, el akart jönni a lakásotthonba, hogy ,,rendet tegyen". Muszáj voltam leállítani őt, mert nekem lett volna rossz. Engem hurcoltak volna meg. Nem bírom tovább. Rettegés minden percem, főleg amikor tudom, hogy ez az ember jön dolgozni aznap. Már órákkal előbb gyomorgörcs kínoz engem. Köszönöm a dicséretet, de én nem bátornak tartom magam, hanem aljasnak. Aljas vagyok, mert a háta mögött szervezkedem és feljelentem őt a munkaadójánál. Most megint velem fog g**izni. Elegem van. Senki nem ért meg engem és mindenki utál engem. Mindenki szemében én vagyok a szar csak azért, mert félek és gyűlölöm ezt az embert. Senki nem képes ma ebben a g**i országban normális, alkalmas embereket dolgoztatni? Mi ez könyörgöm?
2016. márc. 5. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Sajnos az egész világ a gonosz hatalmában van, és ez a gonosz nem egy ember, hanem Sátán az Ördög és a démonai akik láthatatlanok, befolyásolják az emberiséget és a pusztulásba taszitják. Ezek a gonosz emberek nem fognak élni a földön, de most védelemre van szükségetek.

A Teremtő tud nektek segiteni, megerősit és valóban irni kell valahová, ombudsmann, vagy akár a miniszterelnöknek.

Remélem kaptok segitséget és bizzál a Teremtőbe, ismerd meg milyen bölcs tanácsokkal látja el a fiatalokat. Nyilván ez a te döntésed, hogy akarod-e olvasni a Bibliát és a javadra forditani. Tehetnél egy próbát. A legjobbakat kivánom neked.

2016. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
16 éves vagy, már dolgozhatsz. Jól tetted, hogy irtál a főnökasszonynak, mert kicsit elő fogják venni. Ha nem változtat, akkor jó esetben kirúgják, rosszabban ott maradhat. Fogjatok össze. Anyukám is volt gyermekfelügyelő, és ő sem birta azt gyomorral ami ott ment a nevelők részéről. Ezért mindent kitálalt az igazgatónak. Ha tudsz kicsit tarts ki még, mit tanulsz mi lesz a szakmád?
2016. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti. Köszönöm, nagyon kedves vagy. Én is hívő ember vagyok, Bibliát olvasom és templomba is járok. Gyakorlom a vallásom. Nagyon kedves vagy. Tényleg kedves vagy.

Kedves utolsó. Jelenleg gimnáziumba járok, musicalénekléssel foglalkozom a Vígszínházban második éve. Diákszínész vagyok. Mellékszerepeket játszom egyelőre, később feljebb lépek. Fizetést kapok, azzal nincs gond. Ezt iskola mellett űzöm, de a Pesti Broadway Stúdió elvégzés után átmegyek az Operettszínházba. A helyem már megvan. A lakásotthon ebben támogat engem. Szeretik, hogy ezt csinálom.

2016. márc. 5. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te mindent nagyon jól csinálsz, és értékes ember vagy. Nem vagy aljas, jót csinálsz. Meg kell magadat védened. Bátor vagy, így kell. Hidd el, aki kiáll magáért, az marad fönn az életben. A nevelőd az aljas. Magadat és a többieket is véded azzal, ha jelzed a problémát. A világ csak akkor megy előre, ha jelzed a problémát. Ha apukád kiállna érted, szerintem csak jobb lenne neked. Az ilyen típusú ember azokat bántja, akik kiszolgáltatottak. Ha látja, hogy van, aki megvédjen, hidd el, békén hagyna a jövőben.
2016. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan?? Na ez jó, akkor nem vagy egy elveszett ember. Ha átmész az Operettszinházba szólj, hátha tudok egy jó szót szólni az érdekedben.
2016. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A tanácsom hogy nagyon gyorsan rendőrség vagy gyámügy!! Kérj fel néhány ugyanott lakót hogy menjenek veled és tanusítsák az igazadat sőt ha lehetséges hogy készits minél több fényképet,videót és hangfelvételt vele kapcsolatban hidd el majd beválik de nem tudhatja ezt egyenlőre senki mert sosem tudod ki árul be :) hajrá!
2016. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!