Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet a nevelőintézet...

Milyen az élet a nevelőintézetben/gyermekotthonban? (lent)

Figyelt kérdés
úgy néz ki h oda kell mennem! milyen ott honnan van tuhám kapok-e zsebpénzt? ki lehet-e menni onnan délután vagy péntek este?akinek van tapasztalat lécci írjon!16/L
2010. jan. 17. 15:22
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
honnan van *RUHÁM bocsánet elírtam...
2010. jan. 17. 15:24
 2/42 anonim ***** válasza:
81%
Megyei Gyermekvédőben dolgoztam felügyelőként. Röviden csak annyit mondhatok: rettenetes!!! Még a legrosszabb család is jobb, mint a nevelőintézet. A többit a saját bőrödön fogod megtapasztani, ezért őszintén sajnállak. Nincs más megoldás? /testvér, rokon, nagyszülő, stb./ De még ha kikerülsz nevelőszülőkhöz, az is jobb, mint maga a nevelőintézet.
2010. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
hát gyám apámmal élek ő alkoholista ennél rosszabb szentem sokkal nem lehet de rajta kívül sajnos senkim nincs...:(
2010. jan. 17. 15:29
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

Nevelőtanárként dolgoztam jó ideig egy nyugati országrészben lévő intézetben, nekem jó tapasztalataim vannak. Persze a szülőket nem tudják a nevelők pótolni, de igyekeznek minél barátságosabb, szerethetőbb légkört kialakítani. Sok függ tőled is, hogy be akarsz-e illeszkedni, vagy állandó ellenállásban vagy mindenkivel szemben (ez a két véglet).


Egyébként ma már nem is intézetbe, hanem ún. lakásotthonokba kerülnek a fiatalok. Viheted magaddal a saját holmijaidat, de havi pénzösszeget is kapsz, amiből gazdálkodhatsz a nevelőddel közösen.

2010. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%

Elfelejtettem: nem lesz szigorúbb, mint egy kollégium. Tehát szabadon közlekedhetsz, csak tudjon róla a téged gondozó felnőtt.


Kérdés, hova kerülsz konkrétan, mert sok minden befolyásolja, hogy fogod érezni magad (milyenek a többiek, hányan vannak stb.). Talán a legszerencsésebb, ha nevelőszülőkhöz kerülsz.

2010. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%

Első, ne ijesztgesd már basszus.

Nekem ugyan nincs tapasztalatom, de sokat töltöttem gyermekpszichiátrián ahol sokan voltam otthonból. A kicsiknél valóban rossz a helyzet, de volt pl. egy 17 éves lány, aki lakásotthonban élt. Rendesen kapnak zsebpénzt, bár mindennel el kell számolni, amit vesznek belőle, korfüggő, hogy meddig van kimenő (16 évesen úgy emlékszem 22-ig, de nem akarok hülyeséget mondani), ennyi idősen már lényegesen önállóbbak vagytok, és több a lehetőség. Az átmeneti otthonok valóban nem jók, ott már voltam, de ott nem tölt sok időt az ember. Ne félj, biztosan semmi baj nem lesz. Annyi a lényeg, hogy ne lázadozz, főleg az elején ne. És véletlenül se szökj meg, bár nem nehéz mutatvány - mivel nem bezárnak, hanem vigyáznak rád. A te érdeked.

Sok szerencsét, és hidd el, annyira szörnyű nem lesz. Nem a 19. században élünk, hogy bezárva tartsanak, és verjenek. Az átmeneti is csak azért rossz, mert ott aztán tényleg van minden ömlesztve, és a nem idén barnult kölykök elég rémesek tudnak lenni, de a későbbiekben már szűrik, nem csak bepakolnak valahová.

Ne félj :) 14/L

2010. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
én Pécsen lakom itt kerülnék a megyei utcai gyermek otthonba...jelenleg kollégiumban lakom szval naggyából meg szoktam h osztozom másokkal meg ilyesmi ebből nem lenne probléma
2010. jan. 17. 15:40
 8/42 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jan. 17. 15:41
 9/42 anonim válasza:
97%

Én is pécsi vagyok. Barátnőm lakott a Megye utcai gyermekotthonban, azóta elkerült onnan. Sokat jártam be hozzá, persze én nem laktam ott, szóval nem tudhatom milyen valójában a benti élet, de külső szemmel nézve szerintem nem volt olyan vészes. Bekerült oda néhány balhés gyerek, de több emberrel is jóban voltam, ők egész rendesek voltak a maguk módján. Bár ennek már legalább 3 éve, friss dolgokat nem tudok :) Úgy tudom zsebpénzt hetente kaptak, a saját ruháikat/cuccaikat magukkal vihették az otthonba, délutánonként eljárhattak, azt nem tudom, hogy este meddig engedték ki őket.

15/L

2010. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj meny el inkább dolgozni a mecibe vagy ilyesmi és költöz kollégiumba. Ezerszer jobb mint egy otthon.
2010. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!