Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennének? Kilépnétek a...

Mit tennének? Kilépnétek a kapcsolatból? Hagynátok, hogy a férjetek új életet kezdjen?

Figyelt kérdés

Már jó ideje fontolgatom ezt a döntést. 3 éve született meg a gyermekünk.

Nem kívánom a szexet, se a férjemmel sem sehogy. Már orvosról orvosra jártunk, kineziológusnál. Az elmúlt 3 évben minden fellelhető dolgot megpróbáltunk. Nem tud senki semmit mondani a problémámra. Nem vagyok depressziós, de képtelen vagyok a szexre és minden formájára.

Míg össze bújuk addig elvagyok, de utána képtelen vagyok bármire is.

Nem szeretném azt sem, hogy a férjem így éljen le egy életet. Viszont azt sem tudnám elviselni, hogy megcsaljon. Így erre az elhatározáson gondolkodom, hogy jobb lenne külön. Ő hallani sem akar róla, de mégis akarva akaratlanul bele van kényszerítve ebbe a helyzetbe.

Ebben a helyzetben mi lenne a jó megoldás?


2016. márc. 6. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Basszus mi történt veled? Valami trauma?
2016. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem adnám fel, főleg, ha a férjed is ragaszkodik hozzád, kitart melletted már 3 éve.

A kineziológiát én nem tartom egy komoly tudománynak, keressetek fel inkább egy szexuálpszichológust, szerintem többet tud segíteni.

NE ADD FEL!!!

2016. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. AZ elözönek igaza van, egy szexuálpszichológushoz érdemesebb menni, mint kineziológushoz vagy egyéb kuruzslóhoz.


2. Ezt beszéld meg a férjeddel, mármint hogy neked az nem lenne elfogadható, ha megcsal, ezért ha neki ez így nem elviselhetö, akkor elengeded.


3. Viszont amíg neki ez nem gond, addig ne dönts a férjed helyett az ö életéröl, ehhez ugyanis nincs jogod!

2016. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem tartod elképzelhetönek, hogy a férjednek esetleg fontosabb vagy te meg a gyerek, mint a szex?


Nem kizárt, hogy a családja többet ér neki, föleg, hogy így áll hozzá, hogy nem akar hallani sem arról, hoyg külöm menjetek.

Lehet, hogy neki elég, ha segít saját magán, többet számít neki ha veled össze tud bújni. Nem minden férfi szexörült, aki nem tud róla lemondani róla egyéb értékek miatt.


Emellett arra gondoltál-e már, hogy ha neki így jó, akkor éppen azzal teszed öt meg az életét tönkre, ha elszakítod a gyereketektöl és töled. Arról neki kell dönteni, hogy így veled tud-e maradni, neked nincs jogod rákényszeriteni azt, amit nem akar.

2016. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak olyan orvosi oka lehet ennek, amit grammra diagnosztizálnak egy vérvétellel például.

Egyrészt szerintem már fejben is lemondtál erről, pedig azt nem szabad. Azt várod, hogy valaki adjon egy gyógyszert, amitől "meggyógyulsz", de nem biztos, hogy ez a legjárhatóbb út.

Én is voltam hasonló gonddal. Egyszerűen pocsék volt a szex bárhogy is próbáltuk, pedig az elején még akartam. Aztán eljutottam oda, hogy már egyáltalán nem akartam, mert ugye úgyis rossz lesz. Én is megjártam természetesen a nődokit, mindenkit, hogy nincs-e bajom, de nem volt. Pszichológussal nem próbáltam beszélni, de valószínűleg kellett volna, mert lelkileg csúsztam félre a témában (pedig én sem voltam depis). Rajtam az segített, hogy levettem magamról a nyomást és a megfelelési kényszert. Nem koncentráltam többet arra, hogy "velem baj van". 19 évesen ehhez eléggé adta magát, hogy kiraktam a pasit, akivel eddig jutottam, de szerintem ti még ne ezt tegyétek. Esetleg egy pszichológus fel tud szabadítani a kényszerek alól úgy is, hogy megmarad a kapcsolat. Ezen felül úgy gondoltam, hogy saját magamért, NEM másért (már úgysem volt kiért) beiratkoztam Aviva tornára. Az elsődleges célja nem a libidónövelés amúgy, hanem inkább úgy szokták hirdetni, hogy a ciklusod teszi rendbe. Ez egyébként teljesen igaz, nekem azóta nem görcsöl amikor megjön, de valahogy a másik problémámon is segített. Sokkal magabiztosabb lettem, talán csak a tudástól, hogy teszek magamért. Ha nem próbáltál még hasonlót, akkor nagyon ajánlom a pszichológus mellé :)

2016. márc. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt csak annyit hallottam, hogy neked se jó, neki se jó, de a gyerekről semmit. Biztosan repesne örömében, ha ilyen magasztos okok miatt kellene csonka családban felnőnie. Ha már minden utat bejártál, akkor hiába tiltakozol, a nyitott házasság a megoldás. Mártírszerepet vállaltál, de ez nem a férjedről, vagy a házasságodról szól, hanem rólad. Teljesen egyértelmű depresszió, nem csoda hogy nem ismered fel, a depressziós ritkán tudja magáról. A minden-mindegy érzés, a drasztikus és értelmetlen lépések, az önsajnáltatás, és a mások valódi érzéseinek semmibe vétele mind ezt mutatja. Kezdetnek pszichológus.
2016. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az orvosról orvosra járás a pszcihológust is magában foglalta.

Szexualpszcuhológusnál is jártunk, az sem bizonyult hatékonynak. Hozza 1,5 évig jártunk. Ezért is írtam, hogy senki nem állapított meg depressziót nálam.

Attól mert mi szetmennenk a gyerek az apjával ugyan úgy tartana a kapcsolatot. Nyitott házasságra alkalmatlan lennék, ezt semmilyen formában nem vállalnának be. Akkor inkább külön. Míg a férjem nem akar hallani erről a dologról addig próbálkozunk, de nem tudom meddig fogjuk bírni így.

2016. márc. 7. 10:40
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a kapcsolattartás aztán ugyanolyan. Akkor reggelente nem tudna futni apuhoz, nem takargatná be minden nap, nem bújhat mindig oda ha valami baja van, de végignézhetné, ahogyan apunak új nője lesz és új családja.

Mindezt azért, mert nem vagy képes heti egyszer odatenni magad az ágyban. Ennél még az is jobb, ha legalább kivered neki néha, kezed azért csak van. Gondolom az sem megy, mert itt csak Te, Te, Te vagy a címlapon.

Akkor válj el.

2016. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem amíg nem tudod ez milyen addig ne ítélkezz.

Nem jó kedvembol történik mindez.

2016. márc. 7. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Borzasztóan sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek... részben megértem, mert hasonló hullámvölgyben mi is voltunk, de szerencsére túl lendültünk rajt... nem írtad bővebben, hogy mit is érzel...? teljesen semleges? vagy undorodsz a szextől? magadnak sem szoktál örömet szerezni? Nálunk az én fejemben volt gond, de sikerült helyretenni, a párom is sokat segített. Fájdalmas a közösülés? Mert ha ilyen gond nincs, igazából rajtad múlik, oda adod-e magad, talán ezáltal jobban éreznéd magad, s idővel sikerülne túllendülni ezen...
2016. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!