Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mikor számit egy...

Nektek mikor számit egy család szegénynek, átlagosan, jómodunak vagy gazdagnak?

Figyelt kérdés
Mekkora bevétel? Saját ház? Milyen kocsi?

2016. márc. 6. 19:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%

szegény: megélhetési gondokkal küzdenek, olyan szinten, hogy akár a napi, akár a hónap utolsó 1-2 hetében már nem nagyon szűkösen jönnek ki, akár élelem szempontjából. A csekkeket tologatják, mert mérlegelniük kell, hogy vagy befizetik a számlákat, vagy esznek stb. Autó nincs, akár még egy napi buszjegy megvétele is gondot okoz.

Vagy saját lakás, vagy albérlet, de egy lepukkantabb fajta, mert pl karbantartásra, vagy felújításra nincs keret.

Havi bevétel: olyan havi 50-60 ezret tudok belőni, de ez 1 főre.



átlagos: kijönnek 1 hónapban, bár éppen hogy, pluszt esetleg már nem engedhetnek meg maguknak, akár egy-egy pár cipőre már spórolniuk kell, ha elromlik valami nem tudnának azonnal venni másikat helyette stb.

Albérletben vagy kisebb saját hiteles lakást tudok elképzelni. Akár saját autót is el tudok képzelni.

Havi bevétel: 90-100 ezer 1 főre.


jómódú: saját hitelmentes lakás, ház. Nem kell forintra pontosan kiszámolniuk, hogy mennyit költhetnek pl ételre,amit megkívánnak megvehetik, havonta akár pár új ruhadarabot is megvehetnek gond nélkül, van félretett pénzük, ha elromlik valami nem okoz gondot azonnal kicserélni vagy megjavíttatni, legalább 1 autó, de akár 2-t is el tudok képzelni. Évi 1 nyaralás, plusz 1 hosszúhétvégés kimozdulás is bőven belefér nekik.

havi bevétel: 150-200 ezer 1 főre minimum


Gazdag: Évi 1-2 nyaralás, trópusi országokban, 2-3 autó a szülőknek, plusz a gyerekeknek is, (ha megveszik a szülők). Nagy családi ház, medencével, extrákkal. Nem kell figyelniük egyáltalán, hogy mire költenek, anyuka pl ha akar akkor havi 60-70 ezret is el tud költeni csak magára, szépségápolási, vagy luxuscikkekre. A gyerekeknek mindene megvan amit éppen kitalálnak maguknak, nem kell gondolkozniuk, hogy megvehetik-e vagy sem stb.

havi bevétel: 500-600 ezer forint minimum 1 főre.

2016. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ezek szerint mi "gazdagnak" számitunk.

2016. márc. 7. 14:45
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
melyik faluban laknak 2-es és 11-es, ahol 120-250 közti keresetekből már hitelmentes, esetenként úszómedencés családi házuk van a jómódúaknak?
2016. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Egy medence nem olyan drága. Nagyon olcsón megcsinálva, már lehet 1 millióért kicsi medencéket épiteni.
2016. márc. 7. 16:12
 15/20 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, azért ne hidd el ezt a hülyeséget amit itt összehordanak. A legmagasabb amit írtak pl. havi 500 volt /fő, amiből azért ritkán telik luxusautókra, óriási házra, luxusutazásokra, stb.


Nálunk a férjem 600.000-et keres nettóban én 450.000-et, és nem járhatnánk Ferrarival munkába akkor sem, ha akarnánk. Persze, van 2 jó autó, szép nagy ház, medence, szauna (és ne felejtsük el, mennyi pénz elmegy ezeknek a fenntartására), drágább utazások, stb. de ez messze van az igazi luxustól. Ha akarnék sem járhatnék minden nap Chanel ruhában, amikor egy sima pulóver 300.000 ft, és nem vehetek magamnak 1 milliós táskákat.


Az a gazdag, aki ezt gond nélkül megteheti, sőt, alapvető neki. Az itt említett "fúdegazdag" keresetek egy jómódú, minőségi életszínvonalra elegendőek.

2016. márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor a te gondolkodásod szerint, az a gazdag aki fenntartja a látszatot.
2016. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 zgyzgy ***** válasza:
100%

#11

Az 1 autó - egy nyaralás - egy hosszú hétvége, nem mérvadó.

Pl.: 1db 12 éves suzuki, haveroknál Balcsin sátrazás hetekig ingyen, akárhány hosszú hétvége ugyanígy megoldható.

Akkor most jómódúság van?

Vagyis nem kocsiban, nyaralásban, lapostévében kellene mérni a gazdagságot. Ez ennél bonyolultabb.

2016. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%

11-es vagyok, teljesen igazatok van!

Átgondoltam jobban a kérdést, és valóban nem jönnének ki a számolt, összeírkált dolgok azokból a fizetésekből amit leírtam. Mondjuk én a havi bevételeket minimumként azért írtam oda, mert utána fent tartani azt a házat, és évente elmenni nyaralni pl ahhoz elég az a bevétel amit én odaírtam. Viszont tényleg nem kalkuláltam bele pár dolgot. :D

Nyilván a nyaralásra a jómódúaknál nem a balaton parti sátrazást értettem, mondjuk egy ilyen nyaralást az "átlagosan" élőknél tudok elképzelni. Jómódnál mondjuk egy 5*-os szállodában, all inclusive ellátással, tengerparti nyaralásra gondolok. Hosszú hétvége alatt pedig egy wellness hétvégét szintén egy nevesebb szállodában, vagy külföldi hosszú hétvégére gondolnék.De valóban nem lehet ennyire egyszerűen meghatározni, hogy ki, hogyan él, mert pl lehet, hogy valaki szintén elmegy egy nevesebb szállodába 3 napra wellnesselni teljes ellátással, azt gondolja mindenki, hogy "hű de jól megy nekik, hogy megtehetik", aztán közben meg lehet, hogy 1 hónapig kenyéren és vízen éltek, hogy el tudjanak menni. (Most sarkítottam azért egy nagyot, de csak, hogy érzékeljétek mire gondolok.)

Vagy fordítva, egy gazdag is elmehet egy faházas tóparti 1 hetes nyaralásra a Balatonra, más kívülálló lehet azt gondolja róluk, hogy ennyire tellett, holott lehet, hogy Mallorcára, vagy más tengerparti nyaralásra is elmehettek volna, csak pl jobban szeretik a tóparti faházas hangulatot, a csendet stb.

2016. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%
A látszatra tényleg sokat adnak egyébként az emberek, ahogy elnézem. Inkább azt válaszolták meg többen, hogy mitől látszik valaki jómódúnak. A szüleim pl. elég jól keresnek, de lakásban laknak (fölöslegesnek éreznék fenntartani egy házat kettejüknek), a kocsi állandóan a garázsban áll (apa céges autóval jár melóba, anya munkahelye 2 buszmegállóra van és kevés a parkolóhely, máshová meg úgyis együtt mennek), külföldre járni nem szeretnek, a belföldi wellnesseket szeretik akkor is, ha ezt mások a szegényebbek szórakozásának tartják. Viszont ha arról lenne szó, hogy venni kell egy házat, egy autót, vagy el akarnak menni Hawaiira, bármikor megtehetnék. Közben meg lehet, hogy totál átlagfizetésűnek tűnnek.
2016. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
8%

Azért látszik , hogy ez magyaroszág :D x6 bmw stb a "gazdag" :DDD

Nézz meg egy gazdagabb országot, amit itt irtak egyesek gazdagnak az ott átlagos.

Szerintem az a gazdag világ szinten aki dollár miliárdos...10 magángép, paloták stb. Na az a gazdag...a cigányoknál számit csak gazdagnak az jfon meg a fos bmw.

2016. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!