Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hány évesen költöztetek el...

Ti hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Milyen messzire? Kaptatok anyagi támogatást? Hogy boldogultatok az elején?
2016. márc. 14. 17:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%

Egyetemre kerültem, Szegedről Budapestre 19 évesen.


Az első évben anyuék finanszírozták a dolgaimat, a második évtől már dolgoztam valamicske pénzért, a későbbi szakmámban. Aztán az első Bsc-m után már én fizettem a párhuzamos két Msc-m egyikének a tandíját. A másik ingyen volt. A PhD-m alatt már aktívan dolgoztam, akkor már nem volt szükségem anyagi támogatásra és utána sem. Azóta is Bp-en élek, de már férjnél vagyok és nemrég született meg a babánk.


29N

2016. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%
31 éves vagyok, most költözöm a napokban, nyáron vettem lakást, hitellel, novemberben költözött ki az előző tulaj, azóta csak felújítunk, hogy lakható legyen, katasztrofális állapotban volt, a húszas éveim azzal teltek, hogy stabil munkám legyen. Ha a szüleimen múlt volna, soha nem tudok tőlük elköltözni.
2016. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

18évesen albérletbe,egyetem miatt. Az első két évben hetente jártam haza,anyáék fizették a bérletemet, az albit, küldtek kaját. 20éves koromtól vagyok nagyjából független, bár még most is kapok pénzt (külföldi családi pótlék).

23\N

2016. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen külföldre, akkor nem kaptam támogatást, mivel dolgoztam és magamat láttam el, 1 év és után szintén külföldre költöztem csak másik országba. Most tanulok, a szüleim azt mondták hogy amit kerestem az tegyem félre, és a tanulás alatt ők támogatnak. De a következő félévben szeretnék dolgozni, nem tudom hogy akkor hogy jövök majd ki anyagilag de szeretnék minél hamarabb önálló lenni.

Örülök hogy megtapasztalhattam az önállóságot, 18 évesen még elég gyerek voltam, szokatlan volt, főleg a távolság miatt is, de már megszoktam. Valamikor visszavágyom abba az időbe amikor még otthon éltem, valamikor pedig élvezem hogy külön életem van.

2016. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
20 évesen, 21. kerületből a 14.-be. Én kaptam pár százezer forint segítséget (biztosítás pénzt), kb. 3 havi fizetés volt ez. Egész jól, mert a későbbi férjemmel költöztünk össze, együtt megoldottunk mindent. Azóta is folyamatosan magunk álljuk a kiadásainkat, az esküvőbe kaptunk még támogatást, de a felét mi álltuk annak is. Van, hogy nekünk van szükségünk mondjuk 5-10.000 Ft-ra (a 8,5 év alatt talán 3x volt ilyen), de mi is adunk, ha szükséges a családnak, amennyit tudunk nélkülözni.
2016. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

27 évesen költöztem össze albérletbe a mostmár férjemmel.

Anyagi támogatást nem kaptunk akkor sem és azóta sem egyik részről sem, de ezt meg is értjük, hisz csak az édesanyák élnek. Mi segítjük inkább őket.

2016. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

15 evesen. alberlet, munkasszallas munka 3 muszakban 16 eves kortol (akkor meg lehetett)

18 evesen mentem eloszor ferjhez 22 evesen masodszor

megalltam siman a labamon nem tamogatott senki. de ez a hetvenes evekben volt.

2016. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!