Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban élőktől kérdezném,...

Házasságban élőktől kérdezném, milyen gyakran szoktatok a szüleitekhez menni?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akik nem egy településen laknak velük, olyan 10-40km-es távolságra. Pluszban van autótok, vagy busszal/vonattal közlekedtek? Ti mentek mindig, vagy mikor hogy, van, hogy ők, van hogy ti?
2016. márc. 17. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyósommal Budapesten élünk, de elég távol. Kb minden 2. hétvégén megyünk, de nincs kőbe vésve.

Amióta a nagyobb gyerekünk ovis, néha elmegy érte ha délelőttös és aztán hazahozza. Ez is olyan 2-3 hetente, ahogy éppen kedve és ideje van :-)


Van autónk, mi azzal megyünk hozzá.

2016. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én szüleim velünk egy városban laknak, feleségemé 90 km-re. Amíg nem volt gyerekünk, addig feleségem kéthetente látogatta őket, én minden második alkalommal mentem, tehát kb. havonta. Ilyenkor az egész hétvégét ott töltöttük. Ők nagyon ritkán jöttek (évente 2-3 alkalommal) és csak egy napra. Akkor még nem volt autónk, de a vonatközlekedés jó a két város között.

Amióta gyerekünk van, más a helyzet, mert feleségem gyesen van, ő tehát bármennyit ott lehet, viszont csak autóval tudja vinni a babát (már van autónk), jogsim viszont csak nekem van, tehát én viszem őket. Általában havonta egy hétre elmegy, akkor én aznap vissza jövök és egy héttel később értük megyek (szintén reggel megyek délután jövünk). Persze most visszamegy dolgozni, tehát ez a közeljövőben változni fog, de egyre inkább lehet majd vonattal is utazni, ill. itthon hagyhatja nekem a kisgyereket.


Megmondom őszintén, én túlzásnak tartottam ezt a kéthetenkénti egy hétvégét (amikor még nem volt gyerekünk), de a békesség kedvéért nem szóltam érte.

2016. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nalunk bonyolult a dolog. Apam nalunk el, mi Parizsban, anyam Magyarorszagon nagyapamnal, felesegem szulei pedig Oroszorszagban.

Mi nemigen szoktunk menni, mert 4-5 emberre (2 gyerekkel) sokkal dragabb az ut mint egyre, igy inkabb anyam jon neha latogatoba (kb felevente), felesegem szuleihez pedig mivel meg messzebb vannak, altalaban evente megyunk, szilveszterre.

2016. márc. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A férjem napi szinten találkozik az apjával, egy helyen dolgoznak, tőlünk kb. 5 km-re lakik. Én ővele (mármint apósommal) havonta párszor találkozom, nem járunk össze, nem vagyunk túl szoros kapcsolatban.

Az én szüleimhez (kb. 20 km) néhány hetente megyek/megyünk pár órás látogatásra. Anyukámmal levelezek is, vele szorosabb a kapcsolatom. Van, hogy buszozok, ha pl. a férjem egész hétvégén nincs otthon, de ha együtt megyünk, akkor általában kocsival. Néha (pár havonta) ők jönnek hozzánk, nekik nincs kocsijuk, de van, hogy a férjem szállítja őket.

2016. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A férjem anyukája már nem él. Az apjával egy városban lakunk, de lassan másfél éve nem találkoztunk.

Az én szüleim 150 km -re élnek. 1-2 havonta megyünk, illetve ők is kb ilyen sűrűséggel jönnek. És csak autóval.

2016. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A férjem szülei már nem élnek.

Az én szüleim 20 km-re. Havonta egyszer megyünk pár órára. Ők mióta busztávolságon kívülre költöztünk, csak akkor jönnek, ha értük megyek autóval, és haza is viszem őket.

2016. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyósomtol kb. 20 km-re lakunk. Ugy havonta szoktunk náluk menni. Tavasztol oszig a férjem gyakrabban megy, mert segít neki a kinti munkában. Viszi magával a kicsi gyereket (2 éves a nagy oviban). Igy anyos is unokázik és a munka is meg van. En addig munkában vagyok (férjem minden nap éjszakás). Anyosék heti 1-2 alkalommal jonnek a gyerekekhez.
2016. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi 100 km-re lakunk a szülőktől! 3-4 hetente tudunk hazamenni, a férjemnek csak ilyenkor van egymás után 2 szabadnapja :( Ha lehetne gyakrabban mennénk, mert így nagyon össze kell sűríteni hogy náluk is legyünk meg nálunk is.....Nekünk van autónk így se anyumék se anyósomék nem jönnek
2016. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!